Я шукаю...

Сім поколінь iPhone порівняли по автономності на новій iOS 14.5

Покоління iPhone

Довгоочікуваний запуск нової операційною системи під назвою iOS 14.5.1 and iPadOS 14.5.1 американською корпорацією Apple відбувся 3 травня 2021 року. Попри те, що планується, що більшість користувачів перейдуть на нову операційну систему вже за перший рік після релізу, в Apple зазначають, що уже 81% користувачів, які є власниками останніх чотирьох версій iPhone, успішно оновили операційну систему, та користуються її перевагами на повну силу. 

Насправді не всі користувачі пристроїв яблучної корпорації уже застарілих версій поспішають здійснити перехід на нову операційну систему, що пов'язано з можливою втратою автономності мобільного приладу. Щоб зрозуміти занепокоєння деяких користувачів iPhone, автори YouTube-каналу iAppleBytes вирішили порівняти автономність семи поколінь iPhone, оновивши операційну систему до iOS 14. Для тестування можливостей нової iOS взяли телефони американської корпорації, починаючи від iPhone SE та закінчуючи iPhone 11.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Geekbench Battery Test

В рамках тестування продуктивності батареї на iPhone SE, iPhone 6S, iPhone 7, iPhone 8, iPhone XR, iPhone 11 та iPhone SE 2020 налаштовують всі телефони. Налаштовують яскравість дисплею телефону на рівні 25% та вимикають режим автоматичного налаштування яскравості пристрою. Перед тим, як розпочати тестування, перевіряють й стан акумулятора. Всі пристрої, які взяті для тесту, мають заряд батареї на рівні 92-100%. 

Слід зазначити, що в рамках так званого Geekbench Battery Test на iOS 14.5, проведеного зусиллями Youtube-каналу iAppleBytes, взято телефони, які попередньо тестуватись на iOS 14.4.2. Робота пристроїв iPhone SE,7,8, XR та 11 покращилась, у той час, як iPhone 6S показав таку ж продуктивність, як під час користування iOS 14.4.2. Показники iPhone SE 2020 на iOS 14.5 були трохи гіршими, якщо порівнювати з можливостями iOS 14.4.2. Але у загальному перехід з iOS 14.4.2 на iOS 14.5 є повністю безпечним для всіх пристроїв, що були взяті для тестування, з точки зору продуктивності батареї. 

Серед користувачів пристроїв Apple було досить багато тих, хто вагався оновити операційну систему iPhone. Ніякого стрімкого зменшення заряду зафіксовано не було, тому можна не хвилюватись щодо продуктивності батареї. 

Також радимо почитати про PUBG.

Попри те, що для тестування було взято iOS 14.5 Release Candidate, фінальна версія операційної системи iOS 14.5 нічим суттєво не відрізняється від тієї, що використовувалась в рамках Geekbench Battery Test. iOS 14.5 Release Candidate представлений широкому загалу 20 квітня 2021 року. 

Відео з Geekbench Battery Test було зроблено через 5 днів після випуску iOS 14.5 Release Candidate. У авторів Youtube-каналу iAppleBytes виникла ідея про створення такого відео, де порівнюється автономність семи поколінь iPhone з новою версією операційної системи, адже у багатьох користувачів виникли сумніви щодо ефективної оптимізації роботи батареї після оновлення iOS.

Як провести перерахунок в системі оцінки стану акумулятора в телефонах серії iPhone 11 з iOS 14 та новіших версіях?

Однією з переваг користування iOS 14.5 є оновлення, яке стосується системи оцінки стану батареї телефонів iPhone 11, iPhone 11 Pro й iPhone 11 Pro Max. Завдяки системі оцінки стану батареї можна зробити перерахунок максимальної місткості батареї та пікової продуктивності. Оновлення потрібне, щоб уникнути неточності в оцінці стану батареї. Це може бути неочікуване падіння рівня заряду батареї та зниження пікової потужності, адже така інформація не дає уявлення про те, у якому стані знаходиться акумулятор телефона, й чи потрібно його замінити на новий. 

Для перерахунку максимальної місткості батареї та пікової продуктивності може знадобитись декілька тижнів, але після виконання дії відразу ж зникає повідомлення про погіршення стану акумулятора, якщо пристрій оновити до iOS 14.5. Цікаво, що у випадку реального погіршення стану акумулятора на дисплеї мобільного пристрою може з'явитися повідомлення про необхідність звернутись у сервісний центр, щоб усунути несправності. Досить рідко провести перерахунок не вдається, тому на дисплеї мобільного пристрою можна побачити повідомлення, де рекомендують замінити батарею на нову. Хоча батареї все ще можна використовувати у звичному режимі, та вона не буде працювати на повну потужність.

У випадку успішного перерахунку стану батареї повідомлення про перерахунок видаляється автоматично, а процент максимальної місткості оновлюється в автоматичному режимі. 

Замінити батарею можна за гарантією AppleCare+. Деяким користувачам може знадобитись й Закон про захист прав споживачів, щоб продовжити період сервісного обслуговування батареї, якщо йдеться про неточність оцінки стану акумулятора у телефонах серії iPhone 11. 

Також радимо почитати про DJI Mini 2.

Дотримання правил експлуатації

Від стану батареї залежить продуктивність iPhone, тому важливо слідкувати за справністю акумулятора та змінювати його вчасно на новий. Необхідно замінювати вчасно вже перезаряджені батареї або ж ті, що акумулятори, термін експлуатації яких вже закінчився. 

Компанія Apple використовує літій-іонні акумулятори, які заряджаються набагато швидше та тримають заряд набагато довше, ніж їхні попередники. Щоб продовжити термін експлуатації батареї, потрібно дотримуватись правил його експлуатації. Хімічний вік батареї залежить не тільки від правил користування, але й кількості циклів заряджання. 

Хімічне старіння батареї що є процесом, який впливає на миттєву продуктивність або пікову потужність. Для того, щоб забезпечити правильну роботу телефона, споживання енергії акумулятора пристроєм має відбуватись миттєво. Від опору акумулятора залежить миттєве подання живлення, а зі збільшення хімічного віку збільшується й опір акумулятора.

Якщо не плануєте користуватись iPhone якийсь період, то слід тримати батарею наполовину зарядженою, й залишати пристрій на зарядці під пекучим сонцем на тривалий період не рекомендується.

Ваша оцінка: