Я шукаю...

Що таке Bluetooth?

Що таке Bluetooth? - icoola.ua - фото

Що таке Bluetooth?

Bluetooth: ви, напевно, активно користуєтесь ним на своєму смартфоні, планшеті, ноутбуці або настільному комп’ютері. І ви, напевно, знаєте, що ця функція пов’язана з бездротовим зв’язком і периферійними пристроями, які підключаються до комп’ютера зовні через запропонований інтерфейс і розширюють його функціональні можливості. Наприклад, можна під'єднати клавіатуру, мишку, планшет тощо. Але що таке Bluetooth - і чи схожий він на Wi-Fi? Ми постараємось дати вичерпну відповідь.

Bluetooth можна описати як радіопередачу через стандартний інтерфейс, який використовується замість дротового з’єднання на, як правило, невеликій відстані між двома пристроями (наприклад, ПК та бездротовою мишею).

Що таке Bluetooth? - icoola.ua - фото1

У повсякденному житті ви часто стикаєтеся з нею у випадках, коли вам потрібно передати дані з ПК на смартфон, а у вас немає USB-кабелю. Якщо ввімкнути Bluetooth на обох пристроях, а потім об’єднати їх у пару, вам не знадобиться кабель для передачі даних. Максимальна відстань, на яку працює Bluetooth, залежить від багатьох факторів: типу самого Bluetooth, типу парних пристроїв, можливих перешкод між ними і т. д. Загалом максимальна відстань становить близько 10 метрів.

Спочатку Bluetooth використовувався в середині 1990-х як метод підключення телефонів і ноутбуків. Кілька технологічних гігантів, таких як Intel, Ericsson і Nokia, співпрацювали над розробкою так званих протоколів радіозв'язку. Наприкінці 1990-х років у цих трьох компаній виникла ідея про те, щоб Bluetooth став стандартом у тодішній електротехнічній промисловості. Цей стандарт був створений у 1998 році під назвою «Bluetooth» і з тих пір керується некомерційною корпорацією Bluetooth Special Interest Group.

Дізнайтесь, що таке Lidar і для чого його використовують!

Як виникла назва Bluetooth?

Наприкінці 1990-х такі компанії, як Ericsson і Nokia, сперечалися, як назвати цей новий проект. Кожен мав свій внутрішній псевдонім для сьогоднішнього Bluetooth: Ericsson назвав його MC-Link, Intel – Biz-RF, а Nokia Low Power RF.

Співробітник Intel, Джим Кардач, придумав оригінальну назву випадково. Одного вечора він відкрив книгу про вікінгів і знайшов потрібне слово. Вважається, що Bluetooth був названий на честь Гаральда І, датського та норвезького короля, який жив у 10 столітті нашої ери, і отримав прізвисько «Синьозуб».

Сам Кардач стверджує, що вибрав це ім’я, тому що король прославився об’єднанням Скандинавії, і, за словами Кардача, він і його колеги намагаються об’єднати комп’ютерну та мобільну індустрію за допомогою бездротових технологій.

Пізніше Bluetooth отримав свій логотип, який використовується і сьогодні. Спочатку це була комбінація двох рунічних символів, які представляють ініціали короля Гаральда Синьозуба (Harald Blåtand).

Що таке Bluetooth? - icoola.ua - фото2

«Нашою метою було зробити цю нову технологію доступною для всіх і безкоштовно. Тому що ми хотіли, щоб Bluetooth покращував наші продукти (а не заробляв гроші сам по собі). Між компаніями-спонсорами виникли серйозні суперечки щодо патентів на цю технологію. Але ми робили це в першу чергу для технологій, а не для прибутку », — Джим Кардач в інтерв’ю SnapEDA у жовтні 2019 року 

Для чого нам потрібен Bluetooth?

Ключовим словом для всіх бездротових технологій є слово «бездротові». Використання кабелів для підключення між пристроями може бути досить громіздким, а іноді й дорогим. Часто через кабелі ваш пристрій стає менш портативним. Bluetooth працює за принципом радіохвиль. Тож вам просто потрібно мати два телефони на відстані кількох метрів один від одного, Bluetooth на кожному з них, і ви зможете швидко та зручно передавати свої файли.

Ви можете так само легко підключити, наприклад, бездротові навушники до свого ноутбука, і зможете вільно пересуватися по квартирі, слухаючи музику. Використання Bluetooth дійсно широке! Більшість сучасних ноутбуків, смартфонів, планшетів та інших пристроїв підтримують цю технологію.

Wi-Fi vs Bluetooth: яка різниця?

Bluetooth - не єдина технологія, яка використовує бездротовий зв'язок. Чим Bluetooth відрізняється від Wi-Fi?

Загалом, Bluetooth розроблено для спеціального прямого бездротового з’єднання між двома пристроями. Він підтримує нижчу швидкість передачі даних, але використовує набагато менше енергії, ніж інші бездротові технології (наприклад, Wi-Fi), що підходить для смартфонів, планшетів тощо. Крім того, його діапазон менший, як ми згадували в попередньому розділі.

Wi-Fi – це бездротова технологія, яка в основному використовується для заміни дротового Ethernet. Він підтримує набагато більшу швидкість передачі даних, але він вимагає більше енергії, ніж Bluetooth. Його радіус дії також більший – близько сотень метрів. 

Декілька пристроїв можуть бути підключені до мережі через Wi-Fi одночасно. Наприклад, все, що вам потрібно зробити, це купити так званий роутер у себе вдома, і ви можете одночасно дивитися Netflix на телевізорі, грати в онлайн-ігри на ноутбуці або телефонувати друзям через Zoom на своєму планшеті.

У сучасному світі Wi-Fi є де-факто незамінною технологією, без якої не могли б працювати не тільки ноутбуки та телефони, а й розумна техніка (роботи-пилососи та інші).

Бездротові технології зробили великий прорив в електронній промисловості. Багато з нас сьогодні не змогли б уявити життя без цієї технології. Питання в тому, яким буде їх розвиток, чи залишаться вони через кілька років у нас, чи їх замінить щось набагато прогресивніше.

Не забудьте прочитати ще більше цікавих новин від ICOOLA! Рекомендуємо дізнатись інформацію про те, як відключити геолокацію на айфоні!

Ваша оцінка: