Я шукаю...

Способи перероблення відходів в Україні

recycle

Способи перероблення відходів – це те, що має знати кожен свідомий українець. Середовище, в якому ми живемо, напряму залежить від того як ми про нього дбаємо. Перероблення відходів – один з найдоступніших методів боротьби із забрудненням нашого довкілля. В цій статті ми зібрали кілька порад для тих, хто хотів би почати дбати про екологічну ситуацію в країні, проте не знає з чого почати.

Перш за все варто вияснити яка ж вона – екологічна ситуація в Україні?

recycle containers

Екологія в Україні

Сьогодні, завантажені власними справами, ми не так часто думаємо про те, якою є екологія в Україні. В той самий час, ми регулярно чуємо про нерегулярний вивіз сміття, забруднення вулиць у великих містах, відсутність достатньої кількості зелених насаджень та парків і нестачу можливостей для сортування сміття. Навіть якщо хтось захоче почати сортувати сміття, в його місті просто може не виявитися відповідних контейнерів. Під час проведення масштабних подій, проблеми з вивезенням сміття відчуваються найбільше, адже в такий час контейнери просто переповнюються неприємними відходами.

Також залишає бажати кращого якість повітря. Разом зі стрімким зростанням кількості приватного транспорту, якість повітря, яким ми дихаємо, значно погіршується. Загазованість шкодить не тільки природі, а й нам з вами, адже через забруднене довкілля у нас може виникнути різкий головний біль. Брудне повітря впливає в тому числі й на печінку, нирки, легені та з’являються розлади в роботі наших організмів.

recycle bottles

Які ж є методи боротьби зі сміттям?

На жаль, ми часто спостерігаємо те, наскільки засміченими можуть бути наші вулиці, проте не знаємо більшості методів боротьби зі сміттям. Відходи, які з кожним днем накопичуються все більше і більше, є справді великою проблемою, з якою потрібно боротися. Ви можете запитати: «Навіщо мені щось робити, якщо одна людина все одно нічим не допоможе?». Проте запевняємо вас, що якщо ви долучитеся до процесу очищення нашої країни, це неодмінно відіб'ється на її екології. В цій статті ми зібрали кілька речей, які можуть в цьому допомогти.

  1. Продукувати менше відходів.

Для того, щоб зменшити забруднення від пластикового пакування, потрібно купувати менше товарів, які після використання, скоріш за все, відразу ж полетять в смітник. Перш за все це стосується одноразового посуду, серветок, а також дешевих та недовговічних товарів, які не можна відремонтувати. Такі товари є дуже вигідними для продажу, проте кількість відходів, які залишаються в результаті користування такою продукцією, провокує появу великої кількості сміття. Також варто надавати перевагу склу, а не пластику; використовувати екосумки замість звичайних пластикових пакетів; за можливості купувати товарі в пакуванні, яке можна переробити. Не варто часто купувати воду в пластикових пляшках. Хоч це і зручно, для природи це дуже шкідливо, оскільки велика кількість пляшок не перероблюється, а період розкладення в них дуже довгий.

  1. Використовувати речі кілька разів

Всім давно відомо, що деякі речі можна використовувати вдруге, даючи їм шанс на ще одне життя. Наприклад, пластикові пляшки можуть стати чудовою заміною для квіткових горщиків. Також їх можна використовувати в ролі імпровізованих совків, лійок; виробляти з них штучні квіти або навіть цілий пліт. Для того, щоб відгородити ваш газон, використайте стару автопокришку від автомобіля. Також цей предмет може послугувати своєрідним басейном для дітей та огорожею для клумби біля вашого будинку. Всі ці речі можуть здатися дрібничкою, проте для екології це крок вперед, адже замість того, щоб викинути річ на смітник, ви даєте їй друге життя.

Читайте також: Apple подала до суду на колишнього співробітника

recycle

Утилізація побутових відходів в Україні

Як відбувається утилізація побутових відходів в Україні?

Перш за все, сміття сортують за категоріями:

  • пластик
  • скло
  • папір
  • харчові відходи

Сьогодні в Україні від сміття позбавляються трьома шляхами: спалювання, заховання та компостування. На жаль, наша країна ще не перейшла до роздільного сортування сміття, тому зазвичай все в купі відвозиться на звалища. За правильного здійснення утилізації, ми могли б отримувати деталі до меблів, використовуючи вторинну сировину. Отож, три шляхи утилізації:

  1. Спалювання. Це один з найпопулярніших способів утилізації в Україні, тому що на нього витрачається не так багато коштів. Однак при горінні деяких продуктів у повітря виділяються шкідливі речовини, які є небезпечними як для людей, так і для навколишнього середовища. Через це далеко не всі речі можна утилізувати таким чином.
  2. Компостування. Зазвичай компостування використовується для того, щоб позбавитися від харчових відходів та водночас утворити компост, який в сільських господарствах активно використовується замість добрива.
  3. Закопування. Для заховання деяких побутових речей відводяться цілі поля поза межами населених пунктів. Для цього методу не підходять відходи, які виділяють шкідливі речовини й можуть рано чи пізно забруднити ґрунт.

recycle bottles

Як розв'язати проблему сміття?

Після всього, що було описано вище, логічним буде подумати над питанням, яке турбує наше суспільство вже не перший рік -  як розв'язати проблему сміття в нашій країні? Поки європейські країни успішно утилізують та переробляють сміття, в Україні цей процес знаходиться на етапі розвитку. На жаль, в нас ринок з перероблення сміття розвивається дуже повільно через нестачу необхідних інвестицій. Цю проблему на глобальному рівні не можуть вирішити вже досить довго, але це не означає, що це зовсім неможливо. Варто діяти разом і дотримуватися хоча б частини описаних вище порад. В цьому випадку у нас вийде зробити нашу країну чистішою.

green city

Як ICOOLA бореться зі сміттям?

Прочитавши цю статтю, ви можете подумати «А як саме ICOOLA бореться зі сміттям?». Одним з найважливіших завдань компанії є вклад в збереження довкілля. Ми пропонуємо послуги ремонту саме для того, щоб ви могли якомога довше користуватися вашим смартфоном. Ми стараємося позбавляти навколишнє середовище кількох зайвих кілограмів брухту щодня.

Також ми дбаємо про перероблення та правильну утилізацію електронних відходів. Часом люди не знають як саме потрібно позбавлятися техніки так, щоб не шкодити довкіллю. Наша ціль – за допомогою ремонту зробити цикл життя вашого телефону максимально довгим.  Через нас значно зменшується кількість викинутої техніки, що є великим плюсом для природи.

Читайте також: Шкарпетки від apple: новий патент на розумну техніку

Ваша оцінка: