Я шукаю...

Куди подіти старий смартфон якщо він вам не потрібен?

Куди подіти старий смартфон якщо він вам не потрібен?

Якщо ви збираєтесь придбати новий смартфон, зовсім не обов’язково викидати старий у смітник. Чи знаєте ви що техніка містить токсичні речовини, тому не повинна потрапляти на сміттєзвалище зі звичайним сміттям? Електронні відходи з ростом популярності технологій перетворилися у серйозну проблему.  У глобальному масштабі з населенням 7,9 млрд, навіть якщо кожна людина за життя буде викидати по чотири пристрої, це становитиме близько 95 млрд пристроїв.

Поки ми користуємося девайсами, вони не завдають нам шкоди. Однак при потраплянні на сміттєзвалище все відбувається навпаки. Пластик розкладається десятки років, полімери забруднюють ґрунт, скло утворює уламки, які можуть зашкодити тваринам і це далеко не все. Тому якщо ви плануєте придбати новий гаджет ні в якому разі не викидайте старий. У даній статті ми розкажемо, що можна зробити зі старим смартфоном.

Як продати старий смартфон?

Якщо ви плануєте придбати новий смартфон, найкращим рішення буде продати старий гаджет. Деякі люди ховають старий телефон, оскільки думають що у майбутньому він ще знадобиться. Проте навряд чи так станеться. Адже, як відомо, ринок сучасних технологій стрімко зростає, тому старий телефон вже через рік перестане підтримувати ряд додатків і оновлень. Тому продати смартфон – чи не єдине правильне рішення.

Перед тим як виставляти телефон на продаж, краще надати йому товарного вигляду. В першу чергу видаліть всю особисту інформацію, або ж скиньте смартфон до заводських налаштувань. Пристрій в ідеальному стані, упакований в оригінальне упаковування коштуватиме значно більше ніж потертий смартфон без зарядного пристрою.

Продати смартфон можна конкретному покупцеві, через дошки оголошень. Однак це далеко не єдиний варіант. Також можна звернутися до компаній які здійснюють продаж вживаної техніки.

Якщо ціна все ж вас не влаштовує і ви не хочете продавати старий гаджет, можна знайти й інше рішення. Наприклад, ви можете віддати його у користування дитині, або іншому родичеві. Або ж залишити його, як резервний гаджет, якщо ваш поточний пристрій вийде з ладу. Але майте на увазі, якщо ви все ж плануєте продавати смартфон, то краще це зробити прямо зараз. Адже чим більше часу мине, тим дешевше він буде коштувати.

Віддати старий смартфон на запчастини

Якщо ваш старий девайс вийшов з ладу, ви можете його відремонтувати. Після чого віддати смартфон у користування комусь з родичів, або ж продати. Та навіть якщо ремонт виконати вже неможливо викинути смартфон – не найкраще рішення.

На жаль, далеко не кожен користувач знає як можна утилізувати старий девайс. Якщо пристрій не підлягає ремонту відати смартфон можна на запчастини у ремонтні сервіси. Деякі з них готові придбати старі девайси по досить вигідній ціні. Особливо, якщо ваш телефон має попит. Продати несправний пристрій також можна і приватним особам, які цікавляться запчастинами. Як правило, мають попит акумулятори, задні кришки, екрани тощо.

Також смартфон безкоштовно можна віддати на перероблення. Досить часто виробники готові забрати несправні пристрої користувача. Існує також низка компаній зв’язку та техніки, які готові обміняти старий телефон, планшет, або ноутбук на новий з доплатою, або ж в обмін на подарункову карту. В тому числі подібні обміни здійснює і компанія Apple.

Якщо ви не плануєте користуватися старим девайсом, але він все ще працює, ви можете віддати смартфон безкоштовно на благодійність. В інтернеті є безліч майданчиків та сервісів оголошень, які дозволяють розміщувати непотрібні речі та дарувати їх. Можливо безкоштовний телефон навіть не найновішої моделі, це саме те що комусь потрібно. Адже, як відомо, сміття однієї людини є скарбом для іншої. 

Чому не варто викидати старий смартфон?

Ваш смартфон, планшет, або будь-яка інша техніка застаріла, або вийшла з ладу і ви не знаєте що з цим всім робити? Викинути девайси у смітник може здатися єдиними правильним рішенням. Однак не варто цього робити. Чому викидати смартфон та іншу техніку до сміттєзвалища не потрібно?

  • По-перше, стара електроніка містить токсичні речовини, які не повинні потрапляти до сміттєзвалищ. Якщо ці речовини будуть на регулярній основі потрапляти на смітник, то вже зовсім скоро зможуть просочитися до екосистеми, завдаючи шкоди рослинам і тваринам.
  • По-друге, подумати потрібно не тільки про екологію, але й збереження власної інформації. Якщо ви викинете свій старий ноутбук, або телефон невідомо хто зможе заволодіти вашими особистими даними.
  • По-третє, віддаючи девайси на перероблення вдасться економити енергію. Наприклад, один перероблений телефон дозволяє зекономити енергію, якої буде достатньо, щоб заряджати ноутбук протягом 44 годин.
  • По-четверте, правильна утилізація допоможе запобігти проблемам зі здоров’ям, які можуть виникнути у майбутньому. Адже токсичні речовини, які містяться в електроніці, здатні завдати шкоди не лише навколишньому середовищу. Вони можуть призвести до розвитку серйозних захворювань не лише у тварин, але й людей.

Якщо ви не знаєте, що робити зі старим Айфоном – віддайте його до ICOOLA. Компанія здійснює ремонт та продаж відновлених смартфонів. Й за кожен проданий відновлений iPhone ми посадимо дерево. Тому дбаймо про екологію разом!

Ваша оцінка: