Я шукаю...

Науковці з'ясували, що нічний режим у смартфонах не допомагає швидше засинати

True Tone

Фахівцям удалося довести, що нічний режим у смартфонах не здатний прискорити процес засинання людини. Колись поширена інформація про те, що активувавши в сучасному телефоні цю функцію, людина зможе заснути швидше та спати міцніше, насправді виявилася не більше, ніж маркетинговим ходом.

Яким чином науковці прийшли до висновку про некорисність і навіть певну небезпечність нічного режиму в смартфоні, та що вдалося встановити в результаті досліджень, допитливим читачам розповість ця стаття.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Нічний режим дисплея смартфона: дещо з історії True Tone

Інновація у вигляді нічного режиму сенсорних телефонів, що отримав назву Night Shift, була запропонована розробниками відповідних мобільних гаджетів у 2017 році.

Дія такого формату полягає в наступному: в результаті активації даної функції після заходу сонця екран девайса автоматично змінює відтінкову гамму світіння: блокуючи стандартний блакитний фон, дисплей починає випромінювати «тепле», жовте світло меншої інтенсивності. Досягти такої можливості гаджетам допомогло впровадження особливої ​​системи фільтрації.

На той час виробники модернізованих даним чином модифікацій iPhone і MacBook позиціонували таке рішення як корисне для здоров'я. Виробники електроніки заявляли наступне:

  • Night Shift не чинить шкідливого впливу на органи зору – очі користувача не втомлюються й не напружуються;
  • він скорочує час засипання – людина зможе заснути швидше;
  • покращує якість сну – це ефективний спосіб, щоб позбутися безсоння;
  • благотворно впливає на нервову систему – заспокоює і знижує ймовірність нічних кошмарних сновидінь.

Гучна реклама виявилася вельми результативною – нововведення увірвалося на ринок із тріумфом і викликало справжній фурор. Однак уже незабаром після пафосної презентації нічного режиму власники телефонів стали помічати, що «фішка», м'яко кажучи, не працює. Про це свідчать численні відгуки, які з'явилися в соціальних мережах, на форумах та на сайтах, які продають, рекламують і випускають смартфони.

Можливо Вам буде цікава стаття на тему "як вимкнути режим інкогніто на айфоні".

Перші сумніви вчених: про дослідження фахівців Манчестерського університету

Через пару років після анонсування формату Night Shift в його ефективності засумнівалися співробітники такого відомого вузу Англії, як Манчестерський університет.

Результат проведеної дослідницької роботи показав, що жовте нічне світло, навпаки, перешкоджає нормальному засинанню. Із ним власники смартфонів засинають гірше, ніж зі стандартним режимом роботи гаджета.

Свої доводи манчестерські дослідники, які провели ряд дослідів на мишах, обґрунтували з наукової точки зору. Було встановлено, що рівень чутливості очей до жовтого кольору вище, ніж до інших відтінків – а це доводить прямо протилежну, подразнюючу дію нічного режиму на органи зору.

Дисплей телефону сам по собі не може допомогти засинанню – екран, що випромінює яскраве світло, чинить на людину відволікаючу дію, приковуючи до себе увагу. Світіння гаджета посилає імпульси в мозок людини. Ці сигнали диктують нервовій системі користувача, що зараз час неспання, а не сну.

Фахівці порадили відмовитися від використання телефону в ліжку – без нього дійсно є ймовірність засинання прискорити.

Недавня дослідницька робота – висновок про неефективність True Tone підтвердився

Щоб остаточно переконатися в тому, що нічний режим смартфонів не допомагає швидше заснути, вже в цьому році вирішила провести спеціальне дослідження й інша група науковців. Ним зайнялися співробітники Університету Брігама Янга (BYU) спільно з офтальмологами Медцентру дитячої лікарні Цинциннаті.

Для організації дослідження фахівці залучили 167 учасників. Бажання добровільно брати участь у цьому науковому експерименті виявили 167 людей молодого віку від 18 до 24 років.

У переважній більшості це були особи жіночої статі (юнаків було 48, а дівчат – 119 осіб).

Учасників експерименту розділили на три підгрупи:

  • представники першої групи використовували гаджет у нічну пору доби з активованим Night Shift;
  • учасники другої групи також спали з смартфоном, але без включення нічного режиму;
  • третя група телефоном напередодні засинання не користувалася взагалі.

Першою умовою експерименту було знаходження людини в ліжку вночі не менше 8 годин. Другою – носіння акселерометрів (приладів, що визначають тривалість сну, його якості та відрізка часу, який знадобився людині, щоб заснути).

Результат відповідної дослідницької роботи показав, що характер сну та період засинання в учасників перших двох груп приблизно однаковий: активація режиму сну впливу на ці процеси не робить – різниці немає.

А ось представникам третьої групи, які не використали гаджет перед сном, удавалося висипатися краще, ніж іншим учасникам експерименту. Звідси випливає висновок – якщо людина хоче засипати швидше і насолоджуватися міцним сном, що повноцінно відновлює сили, від розваг зі смартфонами на сон грядущий варто відмовитися. І те, який режим буде включений у мобільного телефону – звичайний або нічний, значення абсолютно не має.

Поряд із цим висновком, науковці прийшли й до ще одного важливого висновку – те, наскільки завадить смартфон людині засинати та глибоко спати, залежить не від режиму пристрою, а від характеру інформації, яку надає улюблений гаджет своєму власникові перед сном.

Якщо спілкування з мобільним пристроєм у ліжку міцно увійшло в звичку користувача, фахівці настійно рекомендують йому утриматися від перегляду на ніч жахів або гостросюжетних фільмів, від новин та відеороликів, що викликають сильні емоції. Негативний уплив матиме й заняття прочитанням текстів, переглядом публікацій і скроллингом. Оптимальний варіант – віддати перевагу, наприклад, спокійній музиці для релаксації.

Ваша оцінка: