Я шукаю...

Утиліта AlDente подовжує життя акумуляторів MacBook

Створено корисне ПЗ AlDente, що подовжує ресурс служби АКБ MacBook

Нещодавно з'явилася абсолютно нова утиліта, яка отримала назву AlDente. Метою цього новаторського додатку було подовження служби акумуляторної батареї популярних гаджетів від Еппл MacBook, і розробники впоралися з поставленим завданням на «відмінно».

Чому ентузіасти вирішили створити таке ПЗ, які особливості його функціоналу та яким чином можна підвищити ефективність роботи AlDente, допитливим читачам розповість матеріал цієї статті.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Актуальність проблеми

Одна з ключових особливостей MacBook – можливість ноутбука працювати в автономному режимі. Таку здатність електронного пристрою забезпечує його технічне обладнання літій-іонною акумуляторною батареєю.

Середній ресурс служби АКБ відповідних гаджетів, що випускаються знаменитим брендом Apple, становить від 800 до 1000 циклів зарядки, а на одному заряді ця комп'ютерна техніка може працювати приблизно 10 годин. Можливо, хтось вважатиме такий потенціал достатнім. Однак сучасні користувачі, що використовують ноути активно й постійно, хочуть від них більшого.

У результаті інтенсивного користування MacBook показники ємності батареї знижуються, а процес розрядки прискорюється, приводячи до необхідності заміни деталі.

Про те, що АКБ ноутбука час міняти, свідчать три фактори.

 1. Скорочення часу розрядки батареї – ознака її природного зносу.
 2. Гаджет перестає визначати акумуляторний пристрій – користувачеві в такому випадку лишається працювати з технікою тільки за допомогою дротового підключення.
 3. Факт здуття акумулятора. Таку деформацію, що може привести до пошкоджень корпусу ноута або тачпада, викликає систематичний перегрів, заводські дефекти, а також механічні пошкодження гальванічного елемента.

Щоб ці причини виникали рідше і не заважали MacBook перебувати в бойовій готовності, щоб власникам цієї комп'ютерної техніки не доводилося часто міняти в ній АКБ, фахівці й розробили абсолютно новий додаток AlDente.

Як була створена утиліта AlDente, що збільшує ресурс батареї MacBook?

Розробником програми AlDente стала група австрійських ентузіастів.

Думка створити таке ПЗ прийшла до його авторів тоді, коли акумулятор МакБука одного з них «пошабашив». Відомо, що це була модель MacBook Pro, якій удалося пропрацювати всього лише один рік, причому власник гаджета частіше використовував його, підключаючи до мережі, ніж в автономному режимі.

Цей прикрий факт змусив розробників зайнятися детальним вивченням інформації про літій-іонні батареї. У ході такого процесу фахівці з'ясували, що найбільшим термін експлуатації акумулятора буває, якщо пристрій використовують в умовах показника заряду від 20 до 60%.

Таку особливість автори поклали в основу реалізації свого проекту.

Специфіка функціоналу та плюси програми AlDente

Додаток розробники помістили на верхню панель інструментів. За допомогою AlDente володарі МакБуків отримують можливість виконувати настройки зарядки АКБ, встановлюючи граничний рівень її заряду.

Коли цей показник досягнутий, виконується автоматичний перехід девайса на живлення від електромережі, а зарядка акумулятора ноута припиняється.

Ця нова утиліта отримала наступні пріоритетні особливості:

 • вона негроміздка й невелика;
 • додаток обладнаний простим і зрозумілим інтерфейсом;
 • AlDente забезпечує більш щадне застосування акумуляторів MacBook і підвищує ефективність їх роботи;
 • підходить до всіх типів АКБ ноутбуків даної марки з Мас OS Big Sur і пізніших версій.

Користувачам утиліти рекомендовано відключення інтегрованих в Мас OS драйверів, які відстежують рівень заряду.

Два варіанти програми та їх відмінності

На сьогоднішній день створено дві версії програми: базова, AlDente Free, та її модернізований варіант – AlDente Pro. Функціонал Pro-версії доповнений опцією розрядки. Це означає, що досягнувши ліміту і, отже, припинивши заряджатися, ноутбук автоматично переходить на живлення від АКБ.

Доповнено додаток AlDente Pro й іншими корисними опціями – наприклад, зупинкою зарядки при переході в сплячий режим, деактивацією утиліти, а також моніторингом робочої температури процесора (як було зазначено вище, перегрівання відповідного елемента термін служби батареї скорочує).

На відміну від базової версії, варіант Pro безкоштовним не є, але його вартість є помірною та прийнятною – значно вигідніше використовувати таку програму, ніж часто міняти акумулятори на MacBook.

Як можна ще збільшити ресурс служби батареї макбуков від Apple: корисні поради

Застосування інноваційної утиліти буде менш ефективним, якщо користувач стане ігнорувати базові правила поводження з гаджетом.

У зв'язку з цим власникам MacBook варто взяти на озброєння наступні рекомендації:

 • не можна залишати електронну техніку в умовах надто високої або занадто низької температури (оптимальні рамки температурного режиму для ноутбука – від +10 до +35 ° С);
 • варто пам'ятати, що девайс уразливий до впливу вологи (вода або інша рідина, що потрапила на материнську плату, може привести до замикання контактів, спрацьовування запобіжників і пошкодження АКБ – в даному випадку не постраждає тільки сама материнська плата);
 • неприпустимо використовувати пошкоджений зарядний пристрій (якщо в адаптера, наприклад, порушена цілісність кабелю, є ризик короткого замикання, яке виведе з ладу МакБук);
 • доцільним та необхідним є регулярне чищення роз'ємів MacBook і його зарядки (в цьому допоможе звичайна зубочистка або інший неметалевий предмет).

Користувачі, які строго дотримуються цих правил і хочуть, щоб акумуляторна батарея їх улюбленого ноута служила довше, можуть завантажити AlDente на сайті виробників. Завантаження виконується в один клік і займає обмаль часу.

Ваша оцінка: