Я шукаю...

Біткоїн шкідливий для навколишнього середовища

Вплив біткоїну

Біткоїн - перша цифрова криптовалюта. Здавалося б, що на клімат вона впливати не повинна. Для її виробництва не використовується папір, фарба. Актив в реальності ж не існує. В теорії так і є, але на практиці все не так безхмарно.

Сьогодні для генерації біткоїн та інших криптовалют споживається електроенергії більше, ніж для будь-якого фіату. Так що вуглецевий слід від майнінгу вельми відчутний.

Чому так виходить. Для видобутку біткоїн використовується метод Proof of Work. Це складний обчислювальний процес, який змушує комп'ютерні "мізки" працювати по повній програмі. Процес генерування криптовалюту багато в чому схожий з лотереєю. Потужності комп'ютеру генерують різні варіанти коштів, якщо вони збігаються з ідеальним, з'являється новий блок. Чим могутніше обладнання, тим більше спроб в одиницю часу ви отримуєте.

Той, хто перший вирішить завдання, додає новий блок в систему та отримує винагороду. Бо майнінг може забезпечити досить непоганий прибуток, для розрахунку нових блоків використовується все більш і більш потужне обладнання. Робота потужного устаткування супроводжується істотним викидом тепла. Дійшло до того, що індустрія видобутку біткоїн споживає більше енергії, ніж деякі країни світу. 

Якщо перейти до цифр, то виходить наступна картина. Майнери сумарно споживають 79,63 теравата годин електроенергії, це більше, ніж витрата електрики в таких країнах як Австрія, Бангладеш, Чилі, Аргентина. Як бачите, деякі, далеко не найменші країни світу споживають менше електрики ніж віртуальний платіжний засіб.

Вище ми розглянули прямий вуглецевий слід у видобутку біткоїн, але ж є ще і непрямий. Це виробництво відеокарт, систем охолодження, іншого комп'ютерного обладнання. Проблему поглиблює те, що більшість підприємств з виробництва комплектувальних знаходиться в Китаї.

Також є цікава інформація про сервіс Netflix.

Особливість промисловості Китаю полягає в тому, що паливо тут переважає кам'яне вугілля. Це одне з найбільш «брудних» джерел енергії. Слід зауважити, що криптографи передбачали цю проблему ще у 2009 році. Як вірно зазначив Крістіан - вчений зі світовим ім'ям: «біткоїн харчується вугіллям».

Як бачите, нематеріальні активи залишають після себе цілком реальний вуглецевий слід. Криптовалюта, яка покликана поліпшити життя світової спільноти, насправді спричиняє парниковий ефект.

Викиди вуглецю, завдяки діяльності майнінгових ферм з кожним роком стають все більшими. Якщо у 2019 році сумарний викид був 22 - 29 млн тонн, то в поточному році очікуваний показник 38 млн тонн.

Вчені вважають, що за 30 років майнінг здатний збільшити середню температуру Землі на 2 градуси. Катастрофічні наслідки можна відстрочити, використовуючи для майнінгу енергію з відновлюваних джерел. Але і тут не все так однозначно. Практично всі акумуляторні батареї виготовляють в тому ж Китаї, де джерелом енергії переважає вугілля.

Слід зазначити, що сьогодні майнери оцінили потенціал відновлюваної енергетики. Деякі дослідження показують, що близько 2/3 всіх ферм в Європі та США мають прив'язку до відновлюваної енергетики.

Рекомендуємо почитати про батьківський контроль на iPhone.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Неоднозначна оцінка

Високий вуглецевий слід біткоїн розділив громадськість на два табори. Одні компанії активно впроваджують біткоїн в розрахунки, інші, намагаються мінімізувати його використання, тим самим, борючись за збереження клімату.

Порівняння вуглецевого сліду біткоїн і Visa

На перший погляд, вуглецевий слід транзакції біткоїн значно вище, ніж Visa. Але таке порівняння некоректне, адже для повноцінної роботи Visa потрібні банки. Якщо порівнювати мережу біткоїн з банківською, то їх енерговитрати приблизно однакові. Примітне і те, що енерговитратність біткоїн не пов'язана з кількістю операцій в середині мережі.

Як бачите, впровадження біткоїн в розрахунки негативно впливає на стан навколишнього середовища. Єдиний вихід - використання альтернативних джерел енергії.

Ваша оцінка: