Я шукаю...

Підставки для ноутбука і планшета - правильний вибір відповідної моделі

Підставки для ноутбука і планшета

Якщо ви часто використовуєте ноутбук у ліжку або він стоїть у вас на колінах, охолоджуюча підставка для ноутбука стане правильним рішенням для продовження терміну служби вашого пристрою. Неприємною, але вимушеною через конструктивні відмінності особливістю ноутбуків є недостатня ефективність системи охолодження, яка набагато гірша за таку ж в стаціонарних комп'ютерах. Своєю чергою, це може призводити до перегрівів системи ноутбука, він починає гальмувати або зовсім відключається. Досить простим та відносно недорогим способом розв'язувати дану проблему буде підставка з вентилятором, що компенсує нестачу потужності основної системи охолодження та забезпечує ряд додаткових переваг.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Функції

У яких випадках підставка для ноутбука буде актуальною та як вибрати вдалий варіант? По суті, даний тип пристроїв призначений для виконання двох основних функцій, а саме:

  • Охолодження ноутбука, завдяки чому збільшується термін його експлуатації, особливо це необхідно якщо на пристрої запускаються важкі ігри, або програми, які сильно навантажують систему, й тим самим, розігрівають лептоп;
  • Підтримка пристрою в заздалегідь обраному положенні, це своєю чергою дозволить знизити напругу шийно-плечового відділу, адже не буде необхідності викручуватись й експериментувати з різними позами для утримання ноутбука на колінах або в іншому, непідходящому для тривалого перебування тіла положенні.

Люди вибирають ноутбуки завдяки портативності та часто використовують їх, у тому числі в ліжку, але ж ковдра або плед практично повністю перекривають вентиляційні отвори, що ще більше сприяє перегріву пристрою. Тепло, що виходить від нього, може викликати певний дискомфорт, адже у жарких країнах або просто в теплу пору року, будь-яке додаткове джерело тепла буде вельми неприємним явищем. Підставка для ноутбука в ліжко дозволяє уникнути подібного ефекту, а також сприятливо позначається на роботі пристрою, адже застерігає його від небажаних перегрівів.

Крім уже згаданих варіантів підставок, існує також підставка для ноутбука без охолодження, яка, здавалося б, має менше функціональних переваг, але також має попит, особливо для деяких пристроїв. До таких відносяться різні док-станції для MacBook, які виконують роль тримача. Особливістю даних пристроїв є їх ергономічність, багато хто використовує підставки для macbook для звільнення простору на робочому столі, адже таким чином можна підняти пристрій над його поверхнею. Існують також док-станції з функцією підзарядки, або ж, зі спеціальними відділеннями для зарядного пристрою. Попри відсутність активного охолодження, той факт, що під корпусом ноутбука створюється додатковий повітряний прошарок, також є одним з факторів, що знижують рівень нагріву пристрою.

Також вам буде цікаво дізнатись про функціонал та ціну мишки від Apple.

Зовнішній вигляд

Для вибору вдалої підставки під ноутбук слід хоча б трішечки дізнатися якими вони бувають. Залежно від конструктивних особливостей виділяють кілька типів підставок:

  • Настільні - призначені для роботи за столом, відрізняються досить великою вагою, що робить їх менш портативними. Для більшої надійності, також існує підставка для ноутбука з кріпленням до столу, яка виключає ймовірність зачепити виріб та пошкодити дорогий пристрій;
  • Наколінні - стійкі вироби, як правило можуть використовуватися як на колінах, так і на столі;
  • Підставки-трансформери - являють собою невеликий столик для ноутбука з охолодженням, у таких пристроях регулюється кут нахилу та висота, тому вони універсальні для різних поверхонь, однак їх недоліком є ​​великі габарити та відносно висока ціна;
  • Стійки. Можуть досягати у висоту до одного метра, тому дозволяють працювати за ноутбуком в положенні сидячи або стоячи. Досить надійні вироби, які особливо актуальні при облаштуванні робочого місця в умовах обмеженого простору.

Крім типів конструкції, підставки під лептоп також відрізняються в залежності від матеріалів, з яких вони зроблені. Як правило, вони бувають алюмінієвими, дерев'яними, пластиковими або мідними.

Металева підставка для ноутбука найміцніша та сприяє ефективному відведенню тепла, але має високу вартість. Пластикові вироби легкі й досить дешеві, однак такий матеріал швидше піддається нагріву та гірше відводить тепло, до того ж такі пристрої досить недовговічні, через крихкість матеріалу. Для дерев'яних підставок характерні всі недоліки пластикових, однак такі вироби відрізняються своїм зовнішнім виглядом, адже можуть мати вигляд справжнього дизайнерського аксесуара, що відмінно гармонує з інтер'єром.

Бувають також м'які підставки, в яких знизу передбачена подушечка з дихаючих матеріалів, що не дає ноутбуку перегріватися. Такий варіант виконання найчастіше використовується для наколінних виробів.

Тип охолодження

Існує два типи системи охолодження, якою обладнуються підставки для ноутбуків.

В активній системі охолоджувачами виступають вбудовані в підставку вентилятори. Працює така система за рахунок живлення від мережі, як правило вона підключається через USB-кабель безпосередньо до ноутбука. Такі пристрої можуть мати різну кількість кулерів та різну швидкість обертання. Таким чином вдається швидко охолодити ноутбук при перегріванні, або не допускати такого зовсім. Це найбільш популярний тип підставок, попри їх недолік, який полягає у високому рівні шуму від працюючих вентиляторів.

Зазвичай такі підставки оснащені 1-4 вентиляторами, чим їх більше, тим ефективніше охолодження, адже потік повітря потрапляє на більшу площу корпусу пристрою. Діаметр вентилятора також має значення, але в міру збільшення кількості, розмір відповідно зменшується. Ну й звичайно ж, швидкість обертання лопатей, вона вимірюється в обертах за хвилину, та чим вище значення, тим краще охолоджується пристрій.

Щоб знизити рівень шуму від вентиляторів без шкоди для охолодження, слід вибирати вироби, у яких використовуються гідродинамічні підшипники. Також у вентиляторах встановлюють відцентрові підшипники та підшипники ковзання, а найбільше шуму виробляють саме останні.

У пасивній системі, охолодження ноутбука проводиться завдяки двом факторам:

  • Властивостям матеріалу поглинати та розсіювати тепло;
  • Збільшенню відстані між корпусом пристрою та поверхнею, за рахунок чого досягається краща циркуляція повітря.

Додаткові можливості

В сучасних підставках для ноутбуків може бути безліч функцій регулювання: регулювання кута нахилу, рівня висоти, кількості активних вентиляторів, напрямку обдування або відведення повітря.

Крім підставок для ноутбуків, попитом також користуються підставки для інших портативних пристроїв, наприклад, підставка для iPad. Вона звичайно має іншу форму та дещо інше призначення, але дозволяє розкрити потенціал даного девайса повною мірою, що буде особливо актуально для тих, хто активно взаємодіє саме з iPad або іншими планшетами.

Для тих, хто цінує комфорт, буде корисно дізнатися про додаткові функції, якими оснащуються підставки. Це може бути LED-підсвітка, що підсвічує робоче місце у темну пору доби та надає пристрою стильний зовнішній вигляд. Також вироби можуть оснащуватися окремими динаміками, які будуть посилювати звук від ноутбука й по суті виконувати функцію колонок. Разом з підставками іноді рекомендують придбати спеціальні фіксатори або кріплення, які надійно зафіксують пристрій на підставці в зручному для роботи положенні.

Ваша оцінка: