Я шукаю...

Мишка Apple: функціонал, ціна і чи варто купувати?

Рука з Apple Mouse

Компанія Apple заслужила своє місце на ринку завдяки тому, що здатна привертати увагу клієнтів не тільки до дорогої техніці, але і до допоміжних пристроїв. Це стосується і стандартної комп'ютерної мишки від компанії під назвою Magic Mouse.

Про неї чули навіть ті, у кого немає макбуків або Ipad, адже захоплені відгуки на форумах і блогах в Америці та Європі змусили кожного фаната технічних новинок докладніше дізнатися про її функціонал. Компанії конкуренти можуть лише мріяти, щоб інформацію про вихід їх продукції також активно вивчали на порталах. Дізнавайтесь також що краще android або iphone.

Безумовно, заслуга команди Стіва Джобса в тому, що вони здатні розробити звичні для суспільства пристрою під зовсім іншим кутом. Тому вони можуть випустити модель, яка навіть на переповненому ринку буде привертати увагу потенційних покупців.

Дійсно, саме вони першими випустили телефон без кнопок, який з часом став стандартом для цих гаджетів. Його миттєво почали купувати, хоча не так давно головним трендом була наявність якомога більшої кількості кнопок. Але Apple зуміли змінити не тільки моду на гаджети та аксесуари. Їхні товари дуже зручні та за параметрами краще конкурентних аналогів.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Історія виникнення мишки Apple

 Більш як десять років тому компанія Apple повідомила про обновку власної продуктової лінійки, серед яких настільні комп'ютери. Нові моделі гаджетів були комплектувати екраном з діагоналлю від 21,5 до 27 дюймів і новою моделлю мишки Magic Mouse. 

Нову мишку почали активно купувати, але відгуки про її роботі досить суперечливі. Деякі задоволені тим, що кулька на мишці дозволить прокручувати не тільки вертикально, але й діагонально. Також їм дуже подобатися дизайн миші. Хейтери незадоволені тим, що коліщатко дуже неможливо прочистити, а забруднюється він вельми швидко. Є і користувачі, які незадоволені дизайном, адже через нього мишка не завжди може розрізнити правий і лівий клік. Всі ці відгуки створили Mighty Mouse неоднозначну і спірну репутацію. Середня вартість цієї моделі миші 3490RUR.

Здається, що це дуже немало для ціни миші. Щоб розібратися, чи варто Mighty Mouse викладених за неї грошей, потрібно вивчити її функціонал.

Зовнішній вигляд пристрою Apple Mouse

Як тільки ви поглянете на пристрій, то всі сумніви відразу ж відпадуть. Дизайнери відмінно попрацювали над Mighty Mouse і її новою версією Magic Mouse. Якщо перша мишка ідеально підходила для користувачів в «нульові», то нова версія вразила покупців в наступному десятилітті.

Завдяки симетричній формі, заокругленим краям, низькому і плавному підйому в центрі мишка у користувачів асоціюється з твором мистецтва. Логотип компанії також є на пристрої, але він ненав'язливий і практично непомітний. Якщо оглядати мишку знизу, то можна помітити вічко лазера з кнопкою, яка запускає і припиняє роботу пристрою. Також там є кришка, яка закриває відсік з батарейками. Вона функціонує за допомогою двох стандартних пальчикових батарейок АА, які іноді доведеться міняти. Для заміни батарей потрібно пересунути чорний важіль знизу. Він допоможе відкрити кришку відсіку батарейок і вам залишиться лише замінити їх. Кришка є єдиною знімною деталлю. Пристрій не вимагає розбирання.

При покупці мишки вона буде упакована в компактну коробочку. Знизу коробочка буде білою, а зверху прозорою із пластику, який нагадує скло. Виглядає запакована миша досить органічно. У комплектації немає ніяких додаткових дисків, а лише невелику інструкцію по експлуатації, гарантію, сертифікат відповідності європейським стандартам і таблиці стандартів для Bluetooth. Для експлуатації мишки не потрібно качати та встановлювати драйвера. Її досить лише під'єднати за допомогою Bluetooth до ноутбука.

Для нормального використання Magic Mouse необхідно, щоб на пристрої було встановлено операційну систему Mac OS X 10.6.2 або Mac OS X 10.5.8. Якщо встановлена ​​остання система, то потрібно оновлювати програмне забезпечення для бездротової миші, адже драйвера створювалися під попередню версію додаткового пристрою.

Якщо у вас встановлений Windows, на жаль, ви не зможете використовувати нову мишку від Apple. Можливо з часом компанія почне випускати відповідні драйвери для персональних комп'ютерів. Поки новим пристроєм можуть користуватися лише власники макбука.

У разі, якщо софт підходить під вимоги, то після встановлення Bluetooth-з'єднання мишки з пристроєм потрібно перейти в розділ Системні настройки й натиснути вибрати на панелі інструментів Миша. Відкриється нове вікно, де є налаштувати функції допоміжного пристрою. Для вибору функцій досить поставити галочки навпроти кожної з них. Зокрема ви вибираєте швидкість переміщення курсора, прокрутки, показники рівня заряду батарей і т.д.

Функціонал і можливості мишки Apple

З налаштуванням розібралися, але важливо розуміти наявність функцій у допоміжного пристрою і наскільки користувачам зручно з нею працювати. Курсор миші переміщається дуже швидко, точність при співах радує користувачів, а курсор рухається м'яко, плавно без різкого ривка. Мишка прекрасно працює при ковзанні по будь-якій поверхні та вам не доведеться витрачати гроші на покупку килимка. Стаття про те який телефон купити дитині.

Однак на рівних поверхнях ви самі втомитеся тримати мишку тривалий час. Особливо важко чоловікам. Для тих, хто звик працювати з більш масивною мишкою такий варіант пристрою не підходить. На жаль, пристрій не всім зручно.

Також не дуже радує відсутність чіткого поділу на праву і ліву клавіші миші. Ця проблема була та у попередньої версії пристрою. Вся поверхня пристрою є однією великою кнопкою, у якій права частина призводить до натискання правої кнопки й аналогічно з лівою частиною. Такі параметри також рекомендовано вказувати при налаштуванні пристрою.

Але становище пальця користувача визначається сенсором, який розміщений під пластиною-кнопкою і передбачалося, що з пластиною буде стикатися лише один палець. Тому, якщо ви за звичкою тримайте і вказівний, і середній палець на поверхні мишки, то будь-яке натиснення клавіші буде сприйматися як лівий клац мишкою. 

Користувачі сподівалися, що цю проблему усунуть в новій моделі мишки, однак виробники вирішили інакше. На жаль, через цього недоліку використовувати Magic Mouse в комп'ютерній грі неможливо. За участю в турнірах для геймерів важлива кожна секунда, а плутанина з кліками призведе їх лише до поразки.

Однак не все так погано з функціоналом. Magic Mouse відмінно підходить для роботи вебсерфінгу і фотографам. Завдяки сенсорному прокручуванню можна провести по мишці горизонтально і переміститися на іншу вкладку або фото. Це дозволяє більш оперативно обробляти великий потік інформації та редагувати фотографії. Також за допомогою миші та затиснутою клавіші Ctrl можна збільшувати масштаб екрану. Така функція дуже необхідна користувачам, які слабо бачать.

Перспективи і що можна поліпшити

Після вивчення можливостей Magic Mouse можна з упевненістю сказати, що ідея створення такої миші чудова. Однак у неї є недоробки, які не дозволяють повноцінно працювати з таким пристроєм. Наприклад, можна було впровадити функцію щодо збільшення масштабу фотографій за допомогою розсування пальців, як це роблять на iPhone. Також можна поліпшити функції після натискання і дозволити зробити клік лівою клавішею миші без безпосереднього натиснення, як на MacBook. Крім цього можна створити програмне забезпечення для функціонування пристрою на персональних комп'ютерах. Можливо останнім поліпшення в компанії навмисно ігнорують, хоча наявність такої функції дозволило б збільшити продажі Magic Mouse.

Безумовно, в інтернет-просторі можна звантажити так звані «саморобні» драйвера, які можуть допомогти використовувати Magic Mouse на Windows, але це ризиковано і не завжди працює. Дійсно, багато користувачів після установки таких драйверів скаржаться, що миша все одно не працює на персональних комп'ютерах. Тому купувати мишку рекомендують лише власникам макбуків.

Однак не варто забувати про програми, які дозволяють розширити функції Magic Mouse. Наприклад, мова йде про MouseWizard, і її безкоштовних аналогів. Подібні програми дозволять налаштувати роботу пристрою «під себе». Іншими словами ви можете самі придумати способи натискання лівої і правої клавіш миші та так далі. Завдяки таким програмам функціонал миші переходить на «новий рівень».

Чи варто купити мишку від Apple?

Для відповіді на це питання потрібно порівняти переваги і недоліки Magic Mouse.

До переваг можна віднести:

  • зовнішній вигляд пристрою;
  • відсутність необхідності встановлення додаткових драйверів для роботи на Макбук;
  • зручність при роботі з фотографіями та вкладками в браузері;
  • потенціал для розширення функціоналу.

Серед недоліків можна виділити наступне:

  • з мишкою неможливо працювати на інших пристроях, крім вироблених в Apple;
  • проблемний розмір пристрою (незручності при експлуатації);
  • проблеми при натисканні правої кнопки миші.

Безумовно, купувати та використовувати новий пристрій можна і потрібно. Для користувачів і фанатів продукції Apple мишка підходить практично ідеально. Дизайн пристрою також радує око і не має гідних конкурентів. Якщо вам була цікава дана стаття, рекомендуємо переглянути також чому падає справність акумулятора на смартфоні.

Ваша оцінка: