Я шукаю...

Коли бездротова зарядка на відстані від компанії Xiaomi з'явиться у продажі?

Бездротова зарядка Xiaomi

Компанія Xiaomi показала бездротову зарядку на відстані. Це абсолютно нова технологія, яку складно порівняти з чимось іншим. Подібного немає й у компанії Apple.

Анонсована зарядка Xiaomi здатна на відстані заряджати відразу кілька гаджетів. І робити все це буквально через повітря без наявності додаткових кабелів або ще чогось іншого.

Основою технології виступає правильний напрямок пучка міліметрових радіохвиль. Згідно з анонсом від компанії, дана бездротова зарядка здатна забезпечувати потужність до 5 Вт. Це означає, що новий прилад еквівалентний старому всім знайомому USB-блоку. На перший погляд, цього досить мало для сучасного смартфона, але якщо врахувати процес, за допомогою якого телефон буде заряджатися, то нова технологія вражає.

З огляду на те, наскільки сьогодні популярна ідея розумного будинку, не дивно, що в Xiaomi зважилися на такий крок. Новий пристрій має стати «серцем» сучасного будинку.

Прочитайте також: Чому необхідно стежити за показником циклу зарядки на Айфоні.

Чи можливо заряджати смартфони та інші пристрої на відстані?

Компанія повідомила, що в запатентованої технології Mi Air Charge є випромінювач, в якому знаходиться 119 вбудованих антен. П'ять з них створені для направлення на мобільні пристрої, а от інші сприяють напрямку електроенергії.

Безпровідна зарядка Xiaomi

Є й певний нюанс. Заряджатися таким способом можуть далеко не всі пристрої, а тільки ті, які мають датчик.

Заряджати смартфони даними способом цілком реально, але спостерігатимуться великі втрати електроенергії. І, не дивлячись на наявність нових способів підзарядки, ефективним методом все ще залишається стандартна кабельна зарядка. Коефіцієнт корисної дії в такому приладі буде досить низький, в порівнянні з вже відомими.

Як повідомляється самою компанією розробником, презентоване відео - всього лише прототип і сьогодні все ще не існує подібної технології. Відео, яке було анонсовано, це всього лише постановка. Вона створена для того, щоб продемонструвати, що чекає сучасних користувачів в майбутньому. Адже, якщо говорити про бездротові зарядки, то в першу чергу з'являється саме така асоціація. Коли людина може заряджати смартфон з будь-якої точки в будинку, не використовуючи кабель.

Справжня стаціонарна бездротова зарядка

Компанія Xiaomi планує позбавити сучасного користувача від необхідності використовувати кабель, передаючи енергію через повітря.

Назва Mi Air Charge - це не тільки прилад, а одночасно і нова технологія. Не так давно, компанія заявила, що прилад допоможе не тільки заряджати смартфони, але і розумні годинник, а також іншу портативну електроніку.

На відстеження такої зарядки будуть йти буквально секунди. Якщо даний пристрій буде створено в найближчому майбутньому, то за технологією воно зможе випередити магнітні бездротові пристрої створені іншими виробниками, в тому числі й компанією Apple.

Зарядка Xiaomi

Максимальна потужність такої бездротової зарядки, як уже було сказано буде всього лише 5 Вт. І саме з такою потужністю зарядка входила в комплект до Айфона аж до осені 2020 року.

Якщо порівнювати інші зарядки, то провідні можуть досягати 60 Вт. А ось бездротові магнітні всього лише 20 Вт.

Перспективи реалізації даного проєкту

Mi Air Charge дозволяє заряджати відразу кілька пристроїв одночасно, але компанія не повідомила максимальну кількість смартфонів і іншої техніки, яка може заряджатися. Але, є інформація, що кожен пристрій отримає по 5 Вт, а не стане ділити цю потужність між собою. Розроблений пристрій має форму вежі.

Голова мобільного підрозділу Xiaomi повідомив, що нова технологія буде використовуватися не тільки для підзарядки портативної техніки. Прилад зможе служити як джерело енергії для домашнього обладнання, яке буде підтримувати бездротову технологію.

Новинка від Xiaomi

Про терміни появи такої новинки жоден представник компанії так і не повідомив. Можливо, спочатку розробники облаштують всі нові гаджети спеціальними антенами, які зможуть підтримувати даний тип зарядки, а вже після цього з'явитися дата виходу і початок продажів технології. Але, очевидно те, що з наявністю такого пристрою не потрібно буде ховати дроти у квартирі або будинку. Необхідність в них просто зникне.

Є інформація тільки про те, що нова лінійка Xiaomi, яка з'явиться у 2021 році, ще не облаштована цією можливістю. Відповідно, очікувати бездротового зарядного пристрою у 2021 році не варто.

Що пропонують конкуренти

До сьогоднішнього дня ще не з'являлися прилади, яке здатні живити енергією без кабелю відразу кілька гаджетів. Відповідно можна стверджувати, що Xiaomi не має конкуренції.

Як відомо, Mi Air Charge - це не перша технологія, яка носить в собі ідею бездротової стаціонарної зарядки. У 2017 році була продемонстрована схожа технологія Energous. Американський пристрій WattUp, повинен був заряджати гаджети на відстані до 1 метра, але надалі технологію збиралися вдосконалити. Принцип роботи даної технології полягав в передачі енергії в радіочастотні випромінювання.

Energous так само як і Xiaomi просто проанонсували ідею, а ось точних термінів появи нової зарядки також не повідомили. Ось уже минуло більше 3-х років, а WattUp так і не з'явився. Тому, невідомо, чи буде майбутнє у Mi Air Charge. Можливо, якщо компанія не впоратися з розробкою унікальної технології, продасть ідею комусь іншому, про це можна буде дізнатися лише через кілька років.

Бездротова зарядка від компанії Apple

Є інформація про те, що при розробці найпершого Айфона, компанія мала схожу ідею. Проблемою першого смартфона було те, що він працював в автономному режимі тільки протягом декількох годин. Тому, розробники намагалися поліпшити цей показник. Ідея не була реалізована, але патентна заявка була подана ще у 2007 році.

Новинки від Xiaomi

Читайте також: У 2021 році стало відомо, що деякі зарядки не підходять для нових пристроїв Apple.

Згадали про неї лише у 2010 році, коли пошуки альтернативної зарядки тривали. У 2015 році компанія знову отримала патент на новий прилад для зарядки. А вже у 2016 році роботу над бездротовим пристроєм почали в Energous, з якими, як відомо, співпрацювала компанія Apple.

Дана ідея була занадто привабливою, тому над нею працювала не одна компанія. Але, навіть не дивлячись на це, так нікому і не вдалося створити гідний варіант. У 2017 році всі проєкт по розробці бездротової зарядки були закриті.

Ходили чутки, про те, що Айфон 7 повинен був мати схожу технологію. Більш того, в комплект хотіли покласти бездротову станцію для зарядки. Як відомо, цього так і не сталося.

Невідомо, чи вдасться Xiaomi все ж завершити проєкт, або ж, як і в інших розробників, проєкт буде закритий через деякий час. Вже через 1-2 роки про це буде відомо.

Ваша оцінка: