Я шукаю...

Як економити мобільний трафік на Android та iOS

Економія трафіку на андроїд

Багато з тарифів, які пропонують до підключення мобільні оператори, мають певні обмеження інтернет-трафіку. Перевищуючи ліміт, доводиться переплачувати за додаткові мегабайти, що не особливо приємно. Навіть в тарифах «безліміт» обмеження так чи інакше присутні, тому питання про те, як можна економити мобільний трафік, залишається актуальним навіть у 2021 році. На Android та iOS буде досить змінити деякі параметри в налаштуваннях, а також скористатися декількома корисними порадами для того, щоб істотно скоротити споживання інтернет-трафіку. Але розберімось в проблемі швидкої витрати цінних мегабайтів більш детально.

Як економити мобільний трафік на телефоні

Чому швидко витрачається трафік на телефоні

Якщо на телефоні завжди залишати включеним інтернет (3G, 4G), то витрата трафіку помітно зросте, адже додатки можуть самостійно оновлюватися, передавати дані, а це витрачає не тільки трафік, але й заряд акумулятора. Звичайно ж, якщо вимикати інтернет на телефоні постійно коли в ньому нема потреби, то можна пропустити важливі повідомлення, тому такий метод економії трафіку вельми сумнівний.

Більш ефективно та зручно буде заборонити додаткам та іграм автоматично оновлюватися, на Android зробити це можна в налаштуваннях Google Play, а в iOS в настройках «Оновлення контенту». Тобто, оновлення будуть відбуватися, але при підключенні до інтернету через Wi-Fi, а не по мобільному зв'язку. Також на iOS можна окремо налаштувати доступ додатків та сервісів до стільникових даних, для цього потрібно зайти в налаштування у вкладку «Стільниковий зв'язок». У разі, якщо за тарифним планом інтернет не безлімітний, відключення фонової синхронізації сервісів по стільниковому зв'язку може істотно знизити витрату трафіку. Рекомендуємо також ознайомитися з нашим асортиментом та купити айфон БУ (відновлений) за дуже доступною ціною.

Додатки для економії трафіку на Android

Деякі користувачі смартфонів активно додають на робочий стіл різні віджети, які своєю чергою споживають значну частину трафіку, адже прогноз погоди, новини, курси валют протягом дня регулярно оновлюються. Тому якщо на екрані вашого смартфона вже скупчилася велика кількість віджетів, спробуйте їх видалити, тим самим ви заощадите не тільки мегабайти мобільного інтернету, але й заряд батареї.

Реклама в іграх та додатках дозволяє використовувати їх на безоплатній основі, але також є додатковим споживачем інтернет-трафіку. Позбутися від рекламних вставок та відеороликів можна шляхом покупки платної версії програми, або ж, якщо функціонал не залежить від підключення до інтернету, на час користування додатком потрібно вимкнути передачу даних.

Смартфони використовуються не тільки для зв'язку, але й для споживання різного медіа та аудіо контенту, перегляд фотографій та відеороликів в соціальних мережах, прослуховування музичних треків, а також обмін цими матеріалами. Саме це стає головним споживачем трафіку, тому якщо згідно з чинним тарифом ваш інтернет-ліміт обмежений, для цих цілей рекомендується використовувати Wi-Fi, або завантажувати файли в пам'ять пристрою заздалегідь. Щоб економити трафік при перегляді відео краще вибрати більш низьку якість зображення, що особливо актуально для YouTube або інших відеоресурсів.

Економія мобільного трафіку на смартфоні

Як економити мобільний трафік на iPhone

Починаючи з iOS 9 на iPhone з'явилася функція автоматичного перемикання на стільникову мережу якщо сигнал від точки доступу Wi-Fi втрачається, або стає занадто слабким. Як ми бачимо, виробників смартфонів економія трафіку хвилює набагато меншою мірою ніж стабільність підключення до мережі, тому дану опцію краще відключити, робиться це в налаштуваннях стільникового зв'язку - «Допомога Wi-Fi», де заразом можна відключити синхронізацію документів iCloud Drive за допомогою стільникової мережі.

В iOS 13 стала доступна функція «Економія даних», яка використовує спеціальні алгоритми для зниження стільникового трафіку, а через те, що ніхто не розбирається в прошивці Айфона краще, ніж його творці, на ефективність даної функції дійсно можна розраховувати. До речі, а якщо ви досі не вирішили, який айфон купити, переходьте та читайте про це у нашому огляді.

Найбільш частими споживачами мобільного інтернету є різні месенджери та соціальні мережі, такі як:

  • Instagram;
  • Facebook;
  • WhatsApp;
  • Telegram.

В налаштуваннях кожної програми можна відключити фонові оновлення та автозагрузку контенту, що дозволить заощадити великий обсяг даних, особливо, що стосується відеоматеріалів.

Як можна економити трафік на айфоні

Деякі додатки, наприклад, «Карти», можуть працювати в автономному режимі, тому не вимагають підключення до інтернету за умови того, що необхідні матеріали були завантажені заздалегідь. Якщо ви вирішили економити трафік буквально на всьому, то варто прислухатися до цієї поради.

Для повного контролю над витратами трафіку в AppStore можна звантажити спеціальні додатки, які відстежують кількість переданих даних для кожної програми. Серед таких програм можна виділити My Data Manager, яка до того ж є не тільки на iOS, але й на Android.

Як економити мобільний трафік на Android

У випадку зі смартфонами на платформі Android поради щодо зниження мобільного трафіку будуть безпосередньо перетинатися з аналогічними порадами для iPhone. Звичайно ж, це все-таки різні оперативні системи, тому виконання заходів для економії стільникових даних дещо відрізняється.

В першу чергу потрібно визначити ті програми, які можна назвати головними «шкідниками», для цього потрібно зайти в системні налаштування пристрою та в підрозділі «Використання даних» подивитися статистику по трафіку через мобільні та бездротові мережі. Потім слід відкрити «Мобільні дані», де й буде список програм, які споживають найбільшу кількість мегабайт. Для усіх цих програм бажано обмежити споживання даних у фоновому режимі, тим більше, що якщо для роботи додатка інтернет все ж потрібен, відповідний повзунок завжди можна повернути у зворотне положення.

Контроль споживання мобільного інтернету на андроїд

У Андроїд присутня функція Контролю трафіку, тому користувач може самостійно встановити ліміт, після досягнення якого система повідомить його про це, тим самим даючи зрозуміти, що інтернет скоро закінчиться, а його витрати потрібно звести до мінімуму. Функція «Економія трафіку», яка все також активується в розділі «Використання даних» автоматично обмежить фоновий обмін даними для більшості додатків, але в разі необхідності, будь-яку програму можна додати до списку винятків.

Не знаєте як очистити кеш вайбер на айфоні? Реальні поради від сервісу ICOOLA

Станом на 2021 року більшість операторів стільникового зв'язку пропонують досить вигідні тарифи, у тому числі що стосується мобільного інтернету. Більшість тарифів є безлімітними, тому й замислюватися про зменшення споживання трафіку абсолютно не потрібно, однак якщо ви перебуваєте в роумінгу де за кожен мегабайт даних потрібно платити, то додаткові знання про способи зниження споживання даних на телефоні будуть абсолютно не зайвими та дійсно допоможуть заощадити.

Ваша оцінка: