Я шукаю...

Як налаштувати екран блокування iPhone та iPad

Екран блокування iPhone

Трапляється, що вже наявний екран блокування набрид або не виконує необхідних споживачеві функцій. Зрозуміло, природним стане бажання налаштувати екран блокування смартфона так, щоб в цей раз всі бажання були враховані. Але не завжди виходить сформулювати, що ж конкретно виглядає не так, і чого не вистачає на головному екрані. Ми розповімо про всі можливості: які функції можна додати, що краще змінити або й зовсім вимкнути.

Вибір заставки на екран блокування айфона

Найпростіше, що ви можете зробити, щоб поміняти екран блокування - це встановити нову картинку або фотографію. Це буквально перше, що спадає на думку. Однак, навіть таку просту дію можна виконати креативно і незвично.

 Екран блокування iPhone1

  • Встановіть власну фотографію або стандартне фото з пропонованих картинок iOS. Вибрати можна як звичайну картинку, так і анімаційну, яка буде реагувати під час натискань на екран. Все це можна знайти в класичній колекції iOS або скачати в інтернеті. Встановити фото на шпалери екрану можна, виконавши прості кроки: відкрити «налаштування» - знайти «шпалери» і пункт «вибрати нові шпалери». Далі вам запропонують вибір однієї з категорій, і нарешті можна буде відібрати потрібну картинку. Подивіться як шпалери будуть виглядати на екрані. Якщо виникне потреба, то можна буде відключити перспективу і потім знову натиснути "встановити", вказавши екран блокування.
  • Створіть самостійно анімовані картинки на шпалери, якщо класичні живі шпалери - це не те, що вам потрібно. Завжди є вихід, персоналізувати ті чи інші функції, ось і створення анімованих шпалер з будь-якого живого фото - це дуже легко і стильно. Для початку потрібно просто відкрити обрану картинку в програмі «фото», далі вибрати пункт «поділитися» і «вибрати шпалерами». Ви можете поміняти масштаб фотографії, та не забудьте включити функцію Live Photo. Далі знову виберіть «встановити» і «екран блокування». Необхідно відзначити, що анімацію буде видно тільки на екрані блокування. Робочий стіл може порадувати лише красивим статичним зображенням.
  • Використовуйте кумедні гіфки як шпалери. Немає ніяких проблем, якщо вам сподобалася якась гіфка і ви були б не проти бачити її кожен раз. Для цього вам знадобитися програма Giphy, яка допоможе конвертувати гіфки в формат живих фотографій. Далі потрібно працювати з попереднім алгоритмом дій. Скачайте і встановіть Giphy, запустіть її. Підберіть необхідну гіфку і зайдіть в меню програми. Знайдіть пункт «конвертувати в живе фото» і після «зберегти як живе фото (full screen)». Анімація збережеться в галерею. Далі просто відкрийте гіфку і встановіть її на екран блокування, слідуючи попередньому пункту.

Налаштування автоблокування на Айфон

Екран iPhone або iPad влаштований таким чином, що через три хвилини бездіяльності він автоматично гасне, тобто блокується. Це зроблено з метою економії заряду акумулятора, а також для зниження ризику випадкових натискань. Але, відверто кажучи, конкретний проміжок в три хвилини - це дуже незручно.

 Екран блокування iPhone2

Бувають моменти, коли в принципі немає потреби загасання екрану, або навпаки, наприклад, коли батарея вже зжила себе, то краще і зовсім поставити мінімальний проміжок в одну хвилину. Це продовжить термін експлуатації акумулятора. Змінити час автоблокування можна в розділі «налаштування» - «екран і яскравість». Знайдіть пункт «автоблокування» і вкажіть бажану кількість часу. Вибір дається великий: від п'яти секунд до п'яти хвилин. Також можна і зовсім вимкнути цю функцію.

Прибрати віджети на екрані блокування

Віджети на екрані блокування - це не завжди безпечно. З їх допомогою можна з легкістю отримати доступ до особистої інформації власника айфона або Айпад. Стандартні налаштування припускають те, що можна всього лише зробити свайп вправо на екрані блокування, і будь-яка людина зможе побачити віджети на цьому самому екрані без Face або Touch ID і не вводячи пароль. Однак виправити ситуацію можна легко.

Зайдіть в меню налаштувань і знайдіть «Face або Touch ID і код-пароль». Далі вам потрібен «доступ з блокуванням екрана». Переведіть тумблер «сьогодні» в неробочий режим.

Читайте також: Андрій Садовий підтримує озеленення Львова та України

Приховати повідомлення і їх вміст

Побачити та прочитати повідомлення зможе будь-хто, хто тримає або бачить ваш смартфон. Мало кого влаштує таке дійство, тому потрібно убезпечити свій особистий простір в такий спосіб.

 Екран блокування iPhone3

Зайдіть в меню налаштувань і виберіть пункт «повідомлення» - «показ мініатюр» і виберіть функцію «без блокування» або ж «ніколи».

Вибравши пункт «без блокування», ви зможете побачити повідомлення тільки в тому випадку, якщо подивитеся на телефон або скористаєтеся функцією Face або Touch ID. Пункт «ніколи» допоможе відобразити повідомлення в демо-версії, назвавши, в якому додатку вам прийшло повідомлення, їх кількість і час отримання.

Відхилити пропозиції Сірі

Операційна система iPhone та iPad збирає інформацію про те, яким чином користувач використовує свій пристрій. Робиться це для того, щоб штучний інтелект міг потім пропонувати будь-які дії в той чи інший час доби, залежно від місця перебування користувача та іншого контенту. Якщо все це почало вас дратувати й злити, то ось що необхідно зробити.

Зайдіть в меню налаштувань і виберіть «Сірі та пошук». У пункті «пропозиції Сірі» знайдіть «на заблокованому екрані» і переведіть тумблер в положення викл.

Відключити Сірі

Якщо не брати до уваги дратівливі рекомендації, голосовий помічник може також зателефонувати комусь, відкрити календар і здійснювати інші подібні дії, не дивлячись на те, що екран смартфона заблокований. Якщо вам не потрібні такі функції, то можна просто відключити роботу Сірі на екрані блокування.

Зайдіть в меню налаштувань і виберіть «Сірі та пошук». Далі в пункті «Сірі з блокуванням екрана» вимкніть перемикач.

Додайте миттєві замітки

В голову прийшла ідея, але поки ви намагалися розблокувати ваш смартфон і відшукати замітки, вона загубилася? Тоді вам може допомогти функція додавання миттєвих заміток на екран блокування айфона.

 Екран блокування iPhone4

Зайдіть в меню налаштувань і відшукайте пункт «нотатки», далі в самому низу розташувався рядок «замітки на заблокованому екрані». Натисніть на «завжди створювати нову замітку». Після такого можна викликати пункт управління і натиснути на значок миттєвих заміток.

Для Айпадів потрібно просто торкнутися дисплея Apple Pencil.

Налаштуйте відображення погоди вранці

Дана опція заощадить вам трохи часу вранці. Більше не доведеться шукати прогноз погоди на день, заходити в віджети або додаток «погода». З цією функцією відображення погоди на екрані блокування, ви дізнаєтеся прогноз відразу ж після пробудження. Потрібно просто натиснути на Touch ID.

Зайдіть в меню налаштувань і виберіть «не турбувати», включіть перемикач «заплановано» і виберіть потрібний проміжок часу. Далі зайдіть знову в меню налаштувань і виберіть «конфіденційність», а далі «служби геолокації» - «погода». Натисніть на погоду і виберіть «Якщо програма або віджети використовується».

Розблокування USB

Якщо вам постійно необхідно підключати свій iPhone або iPad до комп'ютера, то ви точно стикалися з постійним запитом вести пароль для розблокування гаджетів. І так доводиться робити буквально кожен раз. Однак це можна відключити.

Зайдіть в меню налаштувань і виберіть «Face або Touch ID і код-пароль». Виберіть в списку пункт «USB» і включіть перемикач.

Розширюйте можливості Touch ID

Багато хто користується функцією Touch ID і навіть не здогадується, що її можна розширити. Додайте у 2 рази більше відбитків, ніж заявлено в налаштуваннях. Це стане корисним в разі реєстрації всіх 10-ти пальців, а також дактилоскопічних даних для вологих рук. До того ж так можна зареєструвати ще когось, кому ви можете довірити користування своїм смартфоном.

 Екран блокування iPhone5

Щоб обійти встановлене обмеження, можна скористатися простим трюком. Запишіть в один слот відбитки відразу двох пальців: на початку налаштувань притуліть один палець, а під час підтвердження - притуліть другий палець, коли система зажадає повторного сканування.

Ваша оцінка: