Я шукаю...

Apple дозволила компанії Prepear використовувати логотип у вигляді груші

Конфлікт Apple

Незвичайна ситуація трапилась 7 серпня 2020 року. Все почалось з того, що власниця компанії Prepear Наталі Монсон попросила у своїх підписників у Instagram, щоб вони допомогли їй, підписавши петицію про незгоду з діями компанії Apple щодо компанії Prepear. Ось що було написано в пості:

«Шановні Instagram друзі – МЕНІ ПОТРІБНА ВАША ДОПОМОГА!

Я знаю, що зараз у світі відбувається багато важких справ, і це ніщо в порівнянні з моїми проблемами, але мені потрібна ваша допомога в ситуації, яка впливає на мене, мою сім’ю та моїх колег. Будь ласка, допоможіть!

Власниця бізненесу Prepear Наталі Монсон та її чоловік

Багато з вас знають, що я відкрив бізнес під назвою Prepear майже 5 років тому. Це додаток, в якому ви можете зберігати всі свої рецепти в одному місці, планувати страви, складати списки продуктів та отримувати свої замовлені продукти в одному місці.

Нещодавно Apple так, Apple, трильйонна компанія вирішила виступити проти товарного знаку нашого маленького бізнесу, заявивши, що логотип нашої груші занадто схожий на логотип їх яблука і нібито шкодить їхньому бренду.

Це великий удар для Prepear. Для боротьби з Apple потрібно буде витратити десятки тисяч доларів. Божевілля полягає в тому, що Apple зробила це з десятками інших компаній з логотипами малого бізнесу, і багато хто вирішив залишити свій логотип або навіть закрити бізнес. Поки решта світу намагається допомогти малому бізнесу під час пандемії, Apple вирішила піти проти нашого малого бізнесу.

Логотип Prepear та Apple

Я не намагаюся змусити когось припинити користуватися чи купувати продукцію Apple. Я відчуваю моральний обов'язок виступити проти агресивних юридичних дій Apple щодо малого бізнесу та боротися за право зберігати наш логотип. Ми захищаємось від Apple не лише для того, щоб зберегти наш логотип, але й для того, щоб надіслати повідомлення великим технологічним компаніям, що знущання з малих підприємств мають наслідки.

ЯК ВИ МОЖЕТЕ ДОПОМОГТИ:

  1. Підпишіть петицію (посилання в моїй біографії чи в моїх історіях)
  2. Поділіться цим самим посиланням у Facebook, Instagram, Twitter тощо.»

Наталі розпочала боротьбу і ця ситуація набула розголосу, в підтримку жінки петицію підписало понад 50 000 людей. Справді, жінка не могла відступити, тому що компанія мала понад 21 000 активних користувачів і  3000 постійних клієнтів, які щорічно сплачували плату в розмірі $59. Мобільний додаток підтримується п’ятьма співробітниками, разом з Наталі та її чоловіком. Спочатку пара не могла повірити в це, тому що логотип груші був успішно визнаний багатьма іншими країнами, включаючи Великобританію. За словами Наталі, форма груші та листя, яку вони розробляли з дизайнером, мала натякати на букву "П", як заголовок програми. Ніхто навіть не міг здогадатися що цей дизайн викличе незадоволення однієї з найуспішніших компаній світу. Американські патентні службовці також не виявили ніяких проблем. Небайдужі дизайнери та юристи взялися допомагати компанії, але все дарма.

Чоловік Наталі, спочатку не сприйняв ситуацію серйозно та очікував, що все вирішиться швидко. Але Apple ігнорувала всі дії Prepear.

Згодом стало зрозуміло що справа не в логотипі у формі груші, а саме в листку. Скарга Apple виглядала так:

Логотип груші Monsons "складається з мінімалістичного фруктового дизайну з прямокутним листом, який легко нагадує знаменитий логотип Apple від і створює подібне комерційне враження.

Конфлікт вирішився дуже простим способом аж через пів року, коли компанія поміняла форму листка на груші.

Прочитайте також: Apple подала до суду на колишнього співробітника.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Схожі випадки конфліктів Apple з іншими компаніями

Як вже згадувалось раніше подібні випадки траплялися досить часто. Цього разу скарги подавались на логотипи у формі яблука.

Конфлікт з Fremskrittspartiet

У лютому 2019 року Норвезька фірма Bryn Aarflot, яка займається підтвердженням патентів та інтелектуальної власності, отримала скаргу від компанії Apple. Компанія Apple подала заяву проти реєстрації торгової марки, пов’язаної з Партією прогресу цієї країни – Fremskrittspartiet. Fremskrittspartiet має свій вебсайт, де за цією торговою маркою зареєстрований цілий ряд товарів: друковані матеріали, одяг, кнопки, ігри, іграшки, кухонне начиння.

Власниця Fremskrittspartiet

Apple заявила що логотип компанії нагадує їхній власний. Логотип має вигляд червоного яблука з чорним стеблом і зеленим листком. На самому яблуці чорним кольором зображені перші букви торгової марки – FR.

Реєстрація торгової марки була офіційно заборонена.

Велосипедний шлях з логотипом яблука

До бюро патентів був поданий Німецький велосипедний шлях Apfelroute. Логотип має вигляд червоного, надкушеного з правої сторони яблука, всередині яблука знаходиться назва велосипедної доріжки. Доріжка відкрилася у туристичному районі Рейн-Ворейфель у 2018 році. Раніше логотип вже використовувався на банерах, велосипедних стійках і картах.

Логотип компанії Apfelroute у порівнянні з Apple

Туристична агенція зазнала великого стресу, тому що вони втратять купу грошей, якщо припинять використовувати логотип. Працівники компанії здивовані, оскільки компанії Apple й Apfelroute спеціалізуються на виготовленні зовсім різної продукції.

Кафе Apfelkind

Це одне зі звичайних кафе в Бонні орієнтоване на відпочинок дітей з батьками. Apfelkind спокійно працювало протягом року, доки Крістін Ремер не подала заявку на товарний знак для своєї компанії у 2011 році. Але компанія Apple була проти цього рішення, оскільки клієнти можуть сплутати два схожі логотипи. На логотипі зображено обличчя дитини на фоні червоного яблука. Ця ситуація викликала великий ажіотаж. Власниця маленького бізнесу постійно страждала від повідомлень і дзвінків журналістів. Заздрісники навіть говорять, що Крістін спеціально обрала такий логотип, щоб звернути на себе увагу компанії.

Логотип Apfelkind

На щастя, конфлікт був успішно вирішений. Apple та Apfelkind домовились про те що кафе не використовуватиме логотип на електронному приладді. Але жінка все одно планувала продавати лише кружки, сумки та брилки.

Звісно, здається дивним що така успішна компанія, як Apple скаржиться на маленькі й невідомі компанії, проте вона зобов’язана по закону. Будь-яка компанія повинна охороняти свою торгову марку від використання і копіювання іншими організаціями, інакше це може призвести до втрати прав на торговельну марку.

Ваша оцінка: