Я шукаю...

Як зробити, щоб телефон не глючив?

Поломка телефона

Будь-який смартфон з часом починає працювати повільніше. Причин цьому може бути безліч. Найчастіше в цьому винні встановлені на пристрої програми. Розробники не стоять на місці, кожного дня з'являються нові, корисні додатки. Встановлені додатки регулярно оновлюються, збільшується їх обсяг. При цьому сам смартфон не змінюється. Процесор залишається таким же, як і на час покупки. Замінити його на новішу, швидшу модель не вийде. Пристрій починає зависати, що викликає справедливі нарікання. Згодом доведеться купувати новий гаджет. Не варто поспішати, новий телефон завжди можна встигнути купити. Є прості способи прискорити роботу смартфона.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Чому тормозить смартфон?

На питання про те, чому гальмує смартфон, відповідь напрошується одна. Зрозумійте, в першу чергу, винні ви самі. Точніше, ваше недбале ставлення. Ви самі встановлюєте об'ємні додатки, не зважаючи на те, який обсяг пам'яті вони займають. При цьому не звільняється оперативна пам'ять.

Основні причини підвисання смартфона:

  1. дублікати програм;
  2. безліч непотрібних ігор;
  3. додатки з сумнівних ресурсів.

Тут вказані лише найпоширеніші причини. Насправді їх більше. Запам'ятайте головне: причина зависання, практично завжди — це непотріб.

Інша причина, яку, мабуть, можна поставити на друге місце - це оновлення. Таких проблем немає у гаджетах у нових смартфонах, наприклад в айфон 13 про макс, проте часто спостерігаються у ранніх версіях смартфонів Apple...

Якщо у вас старий смартфон або ви віддаєте перевагу «лайт» версіям з урізаним об'ємом пам'яті, це актуально. Річ у тому, що додатки регулярно оновлюються, і нові версії займають більше ресурсів. Більшість розробників орієнтуються на флагмани, а як будуть почувати себе застарілі смартфони, їх мало хвилює. Ось чому навіть стандартні програми, що працюють у фоновому режимі, можуть викликати проблеми у власників слабких смартфонів, придбаних кілька років тому.

Гальмування можуть виникати і через оновлення системи. Ця проблема частіше буває у застарілих моделей. Чим новіша версія програмного забезпечення, тим більше ресурсів вона споживає. Хоча багато «експертів» називають оновлення системи причиною №1, це не так. Як правило, оновлення з’являються для тих моделей, які їх «потягнуть», але іноді виникають і накладки.

Що зробити, щоб телефон не глючив?

Зробіть ревізію програм і видаліть усе зайве. Подивіться, які додатки дублюють один одного, які ви встановили, але так ними і не користуєтеся. Наведемо приклади. У більшості власників смартфонів по два, а то й по три програми прогнозу погоди. Декілька месенджерів, які відкриваються, в кращому випадку, один раз на тиждень. Кілька ігор, в які ви в останній раз грали, в кращому випадку, місяць тому.

Проведіть ревізію, якщо програма в останній раз відкривалася місяць тому, рекомендуємо її видалити. Якщо вона знадобиться знову, її можна легко завантажити. Якщо ви помітили, що телефон пригальмовує, необхідно очистити його від усього непотрібного. Коли ви зробите це, у фоновому режимі працюватимуть тільки важливі програми. Оновлення не будуть з'їдати ресурси телефону. Заодно знизиться швидкість розрядження батареї, зменшиться кількість споживаного трафіку. Після ревізії ви позбудетеся також від додатків, які збирають про вас інформацію, найчастіше вони бувають в списку на перших місцях.

Не забувайте закривати додатки. Якщо ви увійшли в додаток і залишили його відкритим, він буде займати оперативну пам'ять.

Проблему очищення оперативної пам'яті можна вирішити, встановивши SD-карту. Частину додатків можна перенести сюди. Телефон буде працювати швидше, тому, що програми не будуть займати оперативну пам'ять. Рекомендуємо вибрати карту з максимальним об'ємом пам'яті, вона заповнюється дуже швидко, тому не варто економити. Тут можна зберігати фотографії, відео, улюблені треки. Сюди ж можна перенести і частину програм. Щоб дізнатися, які програми можна перенести, відкриваємо «Налаштування». У «Диспетчері додатків» видно, які з них можна перенести на карту пам'яті. Для цього заходимо в кожен додаток і по черзі активуємо опцію «Перенести на SD-карту».

Якщо додатки на телефон не будуть оновлюватися, нічого страшного. Вимкнути оновлення легко. Якщо ви власник гаджета на Android, зайдіть в Google Play Market. Увійдіть в меню, виберіть опцію «Налаштування». Увійдіть в «Оновлення додатків». Тут вибираємо варіант «Ніколи». Після цього ви зможете оновлювати додатки лише вручну.

Якщо ви власник Apple, процедура буде відрізнятися, але не суттєво. Відкриваєте «Налаштування». Тут вибираємо App Store. У розділі «Автоматичні завантаження» відключаємо тумблер «Додатки». Тут же можна відключити і оновлення системи, деактивувавши тумблер «Оновлення ПЗ».

Для пристроїв на Android процедура відключення оновлення системи буде дещо іншою. Заходимо в «Налаштування». Тут вибираємо розділ «Оновлення програмного забезпечення». Перейшовши в розділ, в правому верхньому куті екрану натискаємо на кнопочку, що нагадує нерівне коло. Тут є опція «Автозавантаження». Увійшовши в неї, вибираємо функцію «Ніколи».

Якщо це не допомогло, приступаємо до більш радикальних методів прискорення:

  • чистимо оперативну пам'ять;
  • видаляємо кеш;
  • оновлюємо прошивку.
     

Давайте познайомимося з ними більш докладно.

Очищення оперативної пам'яті

Очищення оперативної пам'яті - нескладна процедура. Через «Налаштування» переходимо в «Сховище». Тут можна побачити, чим забитий телефон. «Левову» частку займають нерозпізнані файли. Як правило, це завантажувальні файли, сліди віддалених програм. Стандартні засоби для їх видалення не годяться. Рекомендуємо завантажити одну з програм, яка очистить оперативну пам'ять і видалить кеш. Серед таких додатків найвідоміші: CCleaner і CM Security. Втім, ви можете вибрати будь-який інший додаток.

Видалення кешу

Видалення кешу потребує окремого висвітлення. Кеш - це проміжне сховище даних, найчастіше завантажених з інтернету. У попередньому розділі ми згадали про додатки, які зроблять це автоматично. Однак автоматично видаляти залишки файлів не обов'язково. Це легко зробити вручну, і не завжди є можливість та необхідність встановлювати нові програми.

Щоб почистити кеш вручну, відкриваємо «Налаштування», вибираємо пункт «Додатки», тут активуємо «Очистити кеш».

На iPhone очистити кеш складніше. Почнемо чистку з браузера. Відкриваємо «Налаштування», знаходимо браузер «Сафарі». Тут активуємо «Очистити історію та дані веб-сайтів». Інший спосіб - це завантажити спеціальну програму, наприклад, iTunes.

Оновлення прошивки

Більшість власників гаджетів не знають, як зробити оновлення прошивки. Часто саме оновлення операційної системи може стати простим рішенням. Після того, як вона оновиться до останньої версії, можуть зникнути всі баги. Щоб відстрочити візит у сервісний центр, рекомендуємо прошивку оновлювати регулярно. Зробити це можна самостійно. Щоб зрозуміти, яка версія програми у вас встановлена, зайдіть в «Налаштування», оберіть розділ «Про телефон». Тут же є розділ «Оновлення ПЗ». Перевірте, щоб оновлення відбувалися автоматично. Це позбавить вас від необхідності кожного разу перевіряти актуальність ПЗ.

Відключіть Анімацію

У налаштуваннях вашого гаджета є опція «Для розробників», яка також може допомогти прискорити роботу пристрою. Зробивши деякі налаштування тут, ви можете зробити телефон трохи швидшим. Зайдіть в «Налаштування», оберіть меню «Про телефон». У самому низу ви знайдете номер збірки. Натисніть на нього 7 разів, після цього ви переходите в режим розробника. Тепер поверніться назад, і ви побачите новий розділ «Функції для розробників».

Знайдіть розділи «Малювання» та «Анімація». У всіх параметрах відключіть анімацію. Переходи між додатками не будуть такими ефектними, як раніше, але зате вони стануть швидшими.

Тепер зайдіть у розділ «Апаратне прискорення візуалізації». Тут поставте галочку на опції «Візуалізація примусово». Інші параметри не чіпайте.

Відключення геолокації

Ця опція не тільки швидше розряджає батарею, але й уповільнює роботу гаджета. Багато додатків, навіть ті, які вам не потрібні зараз, постійно обмінюються інформацією з супутниками.

Щоб відключити цей параметр, перейдіть у «Налаштування», знайдіть «Місцезнаходження» та деактивуйте перемикач.

Повернення до заводських налаштувань Якщо ви оновили операційну систему, але телефон все ще гальмує, залишається останній засіб - повернутися до заводських налаштувань. Це тимчасовий захід. Через деякий час, після того як ви встановите програми та завантажите музику, проблеми можуть повернутися. Якщо після повернення телефон став працювати добре, значить, проблема була у встановлених програмах.

Повернутися до початкових налаштувань легко. Зайдіть у розділ «Налаштування», знайдіть там «Створення резервних копій та скидання». Оберіть «Очистити все». При цьому видаляться всі дані, включаючи контакти і повідомлення. Тому, якщо ви не хочете втратити важливу інформацію, збережіть резервну копію перед поверненням.

Для тих, хто не знає, як вимкнути геолокацію на айфоні, ми підготували окрему статтю!

Підсумки

Як бачите, тут немає нічого складного. Прискорити смартфон самостійно в домашніх умовах може кожен. Почніть з найпростішого: видаліть все зайве, перенесіть програми на карту пам'яті по максимуму. Вимкніть оновлення програм. Очистіть оперативну пам'ять і кеш. Оновіть прошивку. Якщо все зробите правильно, телефон гарантовано запрацює швидше.

Ваша оцінка: