Я шукаю...

Як придбати Айфон з оптимальною місткістю пам’яті

фотографія айфону й людини

Сьогодні смартфони від компанії Apple представлені з різною місткістю пам’яті й у зв’язку з цим виникає запитання який Айфон краще обрати. Інколи ціна стає вирішальним критерієм під час вибору. Та є і ті користувачі які не знають якого об’єму пам’яті вистачить для нормальної роботи смартфону.

Ще років 5 тому, користувачі були впевнені, що чим більше пам’яті має телефон, тим він кращий. Сьогодні можна придбати одну і ту ж модель, але обрати найбільш вигідний об’єм, і при цьому смартфон буде працювати не гірше ніж аналогічний з більшим показником пам’яті.

фотографія айфону1

Обираючи смартфон варто відразу розуміти з якою ціллю він буде використовуватися. Розуміння даного моменту дозволить зробити правильний вибір.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Скільки потрібно пам’яті для базової функціональності?

Експерти впевнені, що для базового використання необхідно всього лише 20 Гб. Скільки б розробники не оптимізували вагу операційної системи, коли на пристрої залишається мало місця пристрій починає повільніше працювати. Все це відбувається у зв’язку з тим, що система не може зберігати тимчасових файлів.

Наприклад операційна система версії iOS 13 у середньому може займати до 7 Гб, але для нормальної роботи у сховищі повинно бути мінімум додаткових 10 Гб. А ось додатковий простір ніколи не буде зайвим.

Вам також може бути цікаво: Стрімінговий сервіс Netflix: історія та можливості платформи на iPhone

Популярні додатки займають значно більше простору

Коли користувач завантажує певний додаток розраховує на розмір який вказаний на сторінці App Store, але для нормальної роботи потрібно значно більше.

фотографія айфону2

Наприклад, звичайні месенджери та соціальні мережі, такі як Телеграм, WhatsApp та інші можуть займати до 100 Мб, проте потребують значно більшого об’єму. Це пов’язано з тим, що користувач може отримувати велику кількість фотографій, відеороликів та інших файлів. Щоб даний контент показати в додатку він повинен бути завантаженим на пристрій.

Звичайно, в даній ситуації є вихід – регулярно чистити кеш. Проте, не всі вважають такий метод дієвим, особливо якщо користувач повинен мати цілодобовий доступ до файлів. Досить часто месенджери здатні займати половину простору (наприклад смартфон на 64 Гб до 40 Гб). Це пов’язано з тим, що файлів стає все більше з кожним днем.  

Велику кількість місця здатні займати фото та відео файли

Якщо користувач обожнює фотографувати, то повинен задуматися про пристрій з великим об’ємом пам’яті.

Навіть якщо користувач не любить фотографувати та знімати, то все одно є ризик того, що декілька зроблених файлів займуть половину простору. Це може статися через неправильні налаштування. Так, наприклад 1 хв відео може займати:

 • при 4К до 400 Мб, якщо 64 кадр/с;
 • при 4К до 270 Мб, якщо 24 кадр/с;
 • при 1080р до 175 Мб, якщо 60 кадр/сек.

фотографія айфону3

Відео зйомка на 10 хв може зайняти до 4 Гб пам’яті. Тому, якщо необхідності знімати у найкращому форматі немає, то можна цього не робити. Все те ж саме стосується і фотографій.

При постійному фотографуванні та відео зйомці може бути зайнято до 50 Гб пам’яті.

Ігри спроможні займати багато пам’яті

Ігри також потребують наявності додаткового простору. Проте, не кожен користувач любить завантажувати дані файли.

Популярні ігри займають до 200 Мб, а деякі можуть досягати й 3  Гб. Якщо взяти до уваги 5 самих важких ігор, то загальна їхня вага складатиме 15  Гб, а це досить немало.

Для яких потреб може знадобитися більше пам’яті

Якщо брати до уваги лише базові потреби, то звичайного об’єму в розмірі 64 Гб може вистачити. Але не варто забувати й про те, що в процесі використання гаджета може знадобитися додаткова пам’ять. Серед таких випадків може бути:

 • Фото та відео. Може у деяких користувачів займати значну частину пам’яті. Так, якщо необхідно постійно відправляти фото або відео в соціальних мережах, та з такою ж інтенсивністю їх отримувати, то є можливість заповнити весь простір. Також, користувач який постійно відправляє іншим різноманітні файли додатково може користуватися і фото редакторами, які також здатні займати достатньо багато пам’яті. Тому користувачі повинні мати смартфони з об’ємом від 30 до 300 Гб.
 • Аудіо файли та музика. З новими додатками які здатні вмикати музику без завантаження можна економити простір смартфона. Якщо ж здійснювати завантаження даних файлів разом з додатками потрібно мати не менше 8 Гб додаткового простору.

фотографія айфону4

 • Фільми та серіали. Здатні займати навіть більше простору ніж ігри. Це також стосується всіх користувачів, які здійснюють завантаження відео файлів з YouTube.Щоб робити такі дії потрібно мати хоча б 30 Гб вільного простору.
 • Робота зі звуком. Кожен такий додаток спроможний займати достатньо багато пам’яті. Так, наприклад, для нормальної роботи SimplyPiano необхідно до 8 Гб.
 • Інші додатки. У такому випадку все залежить від специфіки програми. Вони можуть потребувати невеликої кількості простору. Однак як правило, навіть базова модель iPhone спроможна зі всім впоратися.

Кому і скільки пам’яті потрібно?

Оскільки кожен користувач має свої індивідуальні потреби, то можна розглянути для яких потреб підійдуть наступні варіанти об’єму пам’яті:

 • 64 Гб. Цього буде вдосталь для користувача який завантажує невелику кількість фотографій, має обмежену кількість ігор та інших додатків. Підійде практично всім, хто любить розваги та спілкування. Проте через деякий час цього простору може стати буквально впритиск.
 • 128 Гб. Це оптимальний варіант для багатьох. Цього об’єму цілком достатньо, щоб зберігати листування, завантажувати всі ігри, а також постійно фотографувати, але не в 4К.
 • 256 Гб. В такому випадку можна постійно завантажувати всі файли не задумуючись про пам’ять. І простір сховища не буде про себе нагадувати практично ніколи. Однак навіть такого об’єму може бути замало якщо пристроєм користуватися понад 5 років. В такому випадку доведеться задуматися про видалення непотрібних файлів.
 • 512 Гб. Цього може навіть бути занадто багато в більшості випадків. Такий пристрій потрібен користувачам які змушені постійно здійснювати відео зйомку в режимі 4К і мати на смартфоні велику бібліотеку таких файлів. Користувач може не хвилюватися за пам’ять і регулярно завантажувати будь-які файли, або ж зберегти на пристрої запас фільмів та серіалів на рік уперед. Навіть у такому випадку вільний простір залишиться.

Чому варто обирати смартфон з відповідною місткістю пам’яті

Звичайно, додатковий простір у сховищі ще нікому не зашкодив, однак варто обирати новий смартфон враховуючи потреби користувача.

Наприклад, 512 Гб зовсім не потрібні для базового використання смартфону. А от 64 Гб буде дуже мало для користувача який постійно фотографує, завантажує нові додатки та користується великою кількістю месенджерів.

фотографія айфону5

Користувачі все частіше віддають перевагу пристроям з великим об’ємом пам’яті. З кожним роком все більше популярністю користуються смартфони з простором від 128 Гб. Вже відійшли у минуле моделі з 8 Гб, та 16 Гб і практично не користуються популярністю 32 Гб.

Компанія Apple розуміє, що сучасний користувач потребує розширеного об’єму вільного простору сховища, саме тому з кожним роком з’являється все більше оновлених пристроїв. Є інформація про те, що розробники можуть запропонувати у 2021 році модель з 1 Тб пам’яті. Не відомо чи дійсно це правда, однак такого об’єму вистачило б на все.

Читайте також:  Picsart Photo Studio

Ваша оцінка: