Я шукаю...

Забруднення повітря через пандемію

Забруднення повітря

Міжнародна енергетична агенція (IEA) представила Global Energy Review, де розкриває інформацію щодо зміни показників викидів CO2 в період карантину через пандемію COVID-19 та постпандемічний період.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Ріст споживання енергетики

Згідно з даними огляду IEA, представленого у квітні 2021 року, об'єм глобальних викидів CO2 зменшиться на 5,8%, якщо порівнювати з аналогічним показником за 2020 рік. Якщо бути більш точними, то викиди скоротились на 2 Гт CO2. Навіть у 2009 році, коли відбувся суттєвий спад CO2 через світову фінансову кризу, об'єм видів був у 5 разів більшим, ніж у період пандемії COVID-19. 

А втім, не все так гладко, адже, попри скорочення викидів діоксиду вуглецю у навколишнє середовище у 2020 році, об'єм викидів, пов'язаний зі споживанням енергетики, залишився майже незмінним. У IEA уточнюють, що йдеться про показник в 31,5 Гт, а це на 50% вище, ніж у час промислової революції. Ба більше, викиди, пов'язані з енергетикою, вже у 2021 році почнуть суттєво зростати. Йдеться про зростання на 4,8% через відновлення попиту на вугілля, нафту та газ.

Також радимо почитати про радіацію в iPhone.

Відновлювані джерела енергії

У 2021 році відновлювані джерела енергії опинились у полі зору глобальних корпорацій. Через підвищення попиту на відновлювані джерела енергії в IEA відмітили ріст на 29%, адже у 2019 році частка відновлюваних джерел у світовому виробництві електроенергії складала 27%. 

Виробництво відновлюваної електроенергії у 2021 році збільшилось на 8%. Сонячна енергія та вітрові електростанції сприяють росту споживання відновлюваних джерел енергії. Згідно з оглядом міжнародної агенції, майже половина глобального приросту відновлюваної електроенергії у 2021 році припадає саме на Китай. За Китаєм йде США, Європейський Союз та Індія. Прогнозується, що у 2021 році збільшиться виробництво відновлюваних джерел енергії на 30%. 

Скорочення попиту на енергію у пандемічний період відбулись через зменшення кількості машин на дорогах та тимчасове обмеження на польоти між країнами. Як вияснилось, це найбільший спад від часів Другої світової війни. 

За прогнозом IEA, після завершення пандемії COVID-19 не вдасться зберегти попит на енергію, який спостерігався у період з 2019 до 2020 року. Попит на енергію зростає стрімко — у 2021 році очікують ріст на 3,4%. Попит на енергоносії зростає у тих країнах, де все ще використовують вугілля у великих об'ємах. Якщо у 2020 році спостерігався спад у використанні вугілля на 4%, то у 2021 році його споживання зросте на 4,5%. Деяким країнам все ж вдасться скоротити споживання енергії на 3% у порівнянні з показником 2019 року. 

Ріст споживання вугілля спостерігається саме в Азії, де Китай займає провідну роль у використанні вугілля у світі. Навіть у США та ЄС, де вже починають відмовлятись від споживання вугілля, є певні зрушення у відношенні зменшення викидів CO2, попит на вугілля зростатиме. 

Попри те, що у прогнозі IEA робиться акцент і на позитивних змінах, якщо йдеться про зменшення використання вугілля та збільшення споживання відновлюваних джерел енергії, все ж перехід на відновлювані джерела енергії не означає відмову від інвестицій у видобуток вугілля та газу. Прогнозується, що викиди діоксиду вуглецю у постпандемічний період значно зростуть.  

Також є цікава інформація про Xiaomi Mi 11 Pro.

Нульовий вуглецевий слід: що зробить американська корпорація Apple?

Тема екологічних змін та впливу пандемії COVID-19 є актуальною і для американської компанії Apple, яка за період карантину переосмислила вплив виробництва власних продуктів на стан довкілля. Згідно з пресрелізом, випущеному у липні 2020 року на офіційному сайті Apple, компанія планує скоротити викиди CO2 до нульової відмітки до 2030 року. Компанія планує продемонструвати повну вуглецеву нейтральність уже через 9 років, що на 20 років швидше, ніж рекомендовано Міжурядовою групою експертів з питань змін клімату. 

Перш ніж купити техніку Apple, можна звернути увагу на те, що iPhone 12 буде продаватись в пакуванні за розміром меншим, ніж для iPhone 11 та мобільних пристроїв більш ранніх версій. Компанія починає відмовлятись від адаптерів живлення у стандартній комплектації. У такий спосіб Apple зменшила використання металу у виробництві продукції американської корпорації, випущеної під єдиним брендом. 

Перероблені матеріали та з низьким вмістом вуглецю — це те, на що чому зосередилися компанія при створенні нових продуктів, щоб реалізувати задумане. Для того, щоб пришвидшити процес перероблення матеріалів, у корпорації Apple залучити до процесу перероблення робота Daisy (Дейзі), який демонтує з iPhone цінні матеріали, а саме вольфрам, щоб потім видалити з мобільних пристроїв й сталь. Лабораторія з перероблення матеріалів знаходиться у штаті Техас, звідки й поставляються уже перероблені матеріали для створення нових продуктів Apple. 

Екологічна ситуація 

Одним з великих проєктів компанії стала вітрова електростанція у штаті Орегон. У планах Apple використати вітрову установку для постачання електроенергії власного центру обробки даних в Прицвілі. Це один з прикладів того, як плани компанії стають реальністю. 

Глава корпорації Тім Кук вважає, що у компанії є досить багато можливостей, щоб зменшити негативний вплив на навколишнє середовище, і Apple повинна ними скористатись. А робиться це з думкою про майбутнє планети.

Кук підкреслює, що інновації, які зроблені з турботою про навколишнє середовище, дозволяють не тільки змінювати екологічну ситуацію у світі на краще, але й сприяють тому, що Apple випускає на ринок більш енергоефективні продукти. Для їх виробництва використовують уже нові екологічно чисті джерела енергії. Завдяки використанню інноваційних технології та відновлювальних джерел енергії створюються додаткові робочі місця, що має позитивний вплив на економічну ситуацію в США та у світі в цілому.

Окрім запуску вітрових установок, Apple повідомила про створення Impact Accelerator. Ініціатива створена з метою, щоб спростити пошук компаній, у які можна інвестувати, щоб змінити постачання продукції Apple, звісно ж, з думкою про навколишнє середовище.

Ваша оцінка: