Я шукаю...

В Apple заощадили 861 000 тонн металу через відмову від адаптерів живлення у нових iPhone

Відмова від адаптерів живлення в iPhone

Американська корпорація Apple опублікувала звіт з оцінки впливу на довкілля, де розкриває інформацію щодо внеску компанії в покращення глобальної екологічної ситуації. Рішення прибрати з традиційної комплектації адаптер живлення для таких пристроїв, як iPhone 12, дозволить заощадити до 861 000 тонн міді, цинку та олова, згідно з даними звіту Apple.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Нульовий вуглецевий слід та ніяких адаптерів живлення? Нововведення Apple 

Apple зосередилась на економії металу завдяки тому, що вирішила повністю забрати з комплектації адаптер живлення. Завдяки відсутності адаптера живлення вдалось ще й трохи зекономити на коробці, оскільки вона стала меншою за розмірами, тому можна продумати більш ефективне пакування для техніки Apple. Насправді нововведення кардинально змінили ситуацію з пакування продукції американської корпорації, адже на транспортний піддон можна буде помістити на 70% більше коробок з iPhone 12. 

Так склалось, що адаптери живлення є досить популярним продуктом серед поціновувачів продукції американської компанії. Сам же адаптер живлення складається з пластику та цинку, який використовується для захисту металу. 

Щодо скорочення CO2, Apple вдалось зменшити викиди з 25,1 мільйона тонн у 2019 році до 22,6 мільйона тонн у 2020 році. Компанія представила й дані щодо скорочення споживання енергії — на 13,9 млн кВт у 2020 році, зменшивши споживання енергії на 40%. 

Додатково почитайте про Mi 11.

До 2030 року Apple планує провести повноцінну декарбонізацію, адже вже почала виготовляти власні продукти з перероблених матеріалів. Ось, наприклад MacBook Air з дисплеєм Retina зроблений на 40% з переробленого пластику. Що стосується iPhone 12 й Apple Watch Series 6, 99% вольфраму є переробленим матеріалом, який повторно запущений в виробництво. Тільки у 2019 році Apple вдалось переробити до 39 000 тонн електронних відходів. 

Та якщо поглянути на всю діяльність компанії за останні 12 років, то майже за десятиліття Apple вдалось скоротити споживання енергії на 70% шляхом випуску продукції, що дозволяє зменшувати споживання електроенергії рік за роком. 

Що знаємо про iPhone 12?

Перш ніж купити техніку Apple, слід більш свідомо підійти до придбання продукції, чого прагне і сама компанія. Адже вкладаючи кошти у продукцію Apple, новий користувач американської компанії пришвидшує реалізацію плану щодо зменшення викидів CO2 в атмосферу тощо.

iPhone 12 приходить на зміну iPhone 11, та має 6,1-дюймовий дисплей, як і у мобільних телефонів покоління iPhone XR й 11. Що змінилось? У новому пристрої з'явився OLED-дисплей. Змінився дизайн гаджета, адже iPhone 12 часто порівнюють з iPad Air, — у новому IPhone краї будуть квадратними, але не закругленими. Заокруглені краї є більш звичним для користувачів телефонів Apple, адже цей елемент дизайну залишався незмінним декілька років. Сам екран iPhone 12 став набагато тоншим, а вага самого мобільного пристрою стала набагато меншою, що пов'язують з OLED дисплеєм, який займає не так багато місця. 

Постійні користувачі мобільних гаджетів часто стикаються з проблемою пошкодження екрану від ударів чи випадкових падінь телефона на різні поверхні. Тому iPhone 12 випускається з більш міцним склом. Покращити захисні властивості скла вдалось шляхом партнерства з Corning, яка поставляє Ceramic Shield спеціально для телефона серії iPhone 12. 

Додатково почитайте про iPad Pro 2021.

У iPhone 12 випускається з бездротовим зарядним пристроєм, а на задній панелі є нові магнітні датчики. Для зарядки та кріплення використовують MagSafe, яка відкриває нові можливості для користувачів Apple, і, скоріш за все, весь потенціал пристрою ще повністю не розкритий. Якщо йдеться про годинник Apple Watch, то в асортименті продукції американської корпорації є компактний зарядний пристрій, що складається, спеціально розроблений для подорожей. Адаптер живлення зникає в Apple Watch, що зроблено з думкою про турботу про навколишнє середовище. Компанія вийняла з коробки й навушники, щоби скоротити об'єми виробництва. 

Та все ж iPhone 12 буде йти в комплекті з USB-C для Lightning для швидкої зарядки пристрою, чого, звісно, не було у стандартній комплектації телефона до релізу iPhone 12. 

В Apple порівняють масштаби змін, втілені в iPhone 12, що нерозривно пов'язані з програмою з програмою захисту навколишнього середовища, зі зменшенням потоку машин на дорогах до 450 000 одиниць. 

Далі ще буде: постачальники Apple переходять на чисті джерела енергії

У виробництві продукції Apple все більше використовується перероблених матеріалів, у тому числі сталь та вольфрам. Робота над тим, щоб дати нове життя уже використаним матеріалам, ведеться у Material Recovery Lab в Техасі. Згідно з даними Apple, роботу, на ймення Daisy вдалось видалити з iPhone досить багато міді та золота, що можна порівняти зі 150 метричних тонн видобутої руди. 

Суттєві зміни відбулись й з вмонтованим чіпом M1 від Apple, адже новий елемент дозволить підвищити енергоефективність пристроїв компанії. Тільки використання нового процесора в комплектації Mac Mini наблизило Apple до реалізації нульового вуглецевого сліду, адже вдалось зменшити кількість викидів на 34%. Що стосується iPad 8 покоління, то тільки завдяки переходу на більш енергоефективний адаптер живлення вдалось заощадити до 66% енергії.

Apple переосмислює не тільки виробництво та ланцюг постачання, адже, згідно з планами американської корпорації, понад 110 постачальників матеріалів перейдуть на чисті джерела енергії. Більшість з них уже повідомили про підтримку програми Apple й свою готовність перейти на відновлювану енергію, щоб зменшити кількість викидів у навколишнє середовище. Вже у 2021 році 90% постачальників встановили технологію для скорочення викидів парникових газів. 

Поки у різних куточках світу обговорюють можливість переходу на відновлювані джерела енергії та використання перероблених матеріалів, компанія Apple повністю переосмислила виробництво та постачання техніки. У планах компанії продемонструвати усьому світу, що вуглецева нейтральність не є міфом.

Ваша оцінка: