Я шукаю...

AirPods як слуховий апарат: оголошено про нові функції

AirPods як слуховий апарат: оголошено про нові функції

Хоча офіційного оголошення не було, функції, які дозволяють користувачам налаштовувати AirPods як слухові пристрої, дозволяють припустити, що Apple позиціонує AirPods як безрецептурні (OTC) слухові апарати. Поєднуючи передову технологію з широкою доступністю, ця розробка може кардинально змінити правила гри для мільйонів із втратою слуху.

У цій статті ми розглянемо найновіші функції, порівняємо AirPods із поточними безрецептурними слуховими апаратами та обговоримо, як ця інновація може подолати розрив у підтримці слуху як для молодшого, так і для старшого покоління.

Поточні функції слухового апарату AirPod

Зараз Apple пропонує чотири моделі AirPod: AirPods 2-го покоління , AirPods 3-го покоління , AirPods Pro 2-го покоління та AirPods Max , накладні навушники. Обговорюючи використання AirPods як замінника слухового апарату, ми, як правило, маємо на увазі AirPods Pro (друге покоління), які були випущені у вересні 2022 року і є найновішою моделлю.

Apple представила свої AirPods для використання як безрецептурний альтернативний слуховий апарат для тих, хто має втрату слуху легкого та середнього ступеня. Ці інноваційні функції перетворюють популярні навушники з аудіоаксесуара на допоміжний слуховий пристрій. Нижче наведено функції Apple AirPods, які можна використовувати для покращення слуху особами з легкою та помірною втратою слуху.

Слухати в прямому ефірі

Функція Live Listen перетворює ваш iPhone (або iPad) на спрямований мікрофон, який надсилає звук безпосередньо на ваші AirPods. Це допомагає користувачам краще чути мову в шумному середовищі. До цієї функції можна отримати доступ і керувати з центру керування на будь-якому пристрої iOS, і вона доступна на будь-якій із чотирьох моделей AirPod. Деякі виробники високоякісних слухових апаратів, наприклад Phonak, пропонують подібні дистанційні мікрофони, які можна розмістити поблизу джерела, яке ви намагаєтеся почути.

Як пояснив у відео Гері Розенцвейг, розробник програмного забезпечення та ведучий подкасту MacMost, «Live Listen сприймає голоси та зменшує фоновий шум. Ви просто підносите свій телефон до того, що ви намагаєтеся почути, будь то особистий лектор чи телевізор, направивши мікрофон на нього, і він надішле звук на ваші AirPods. Поки ви перебуваєте в радіусі (800 футів для Bluetooth 5.0), ви можете бути дещо далеко або навіть в іншій кімнаті. Це означає, що Live Listen також можна використовувати для прослуховування зумера на сушильній машині чи духовці, або навіть як радіоняню».

Посилення розмови

Conversation Boost — це функція в AirPods Pro, яка може допомогти вам залишатися на зв’язку в людному або шумному середовищі. Мікрофони AirPods Pro фокусуються на голосі людини прямо перед вами, допомагаючи вам відрізнити її мову від фонового шуму та краще стежити за розмовою віч-на-віч у гучних місцях. Але це не унікальна функція AirPods. Багато брендів слухових апаратів пропонують подібну функцію (спрямовані мікрофони), яка дозволяє вам зосередитися на людині, яка стоїть перед вами, одночасно зменшуючи фоновий шум.

Режим шумозаглушення та прозорості

AirPods Pro тепер оснащено системою активного шумопоглинання, яка допомагає зменшити фоновий шум і може бути корисною в гучному середовищі. AirPods також можна встановити в режим прозорості, який дозволяє користувачам чути навколишні звуки, забезпечуючи безпечніше та більш усвідомлене прослуховування. Вам може знадобитися ця функція, коли ви їдете за кермом або йдете жвавою вулицею, оскільки вона дозволяє почути звуки, що доносяться з усіх боків.

Посилений звук

Apple AirPods тепер пропонують підсилений звук, що робить їх більш придатними для людей з вадами слуху. AirPods можна налаштувати на посилення тихіших звуків, одночасно зменшуючи гучний фоновий шум, забезпечуючи більш збалансований слух.

Настроювані звукові профілі та перевірка слуху

Користувачі можуть налаштувати звукові профілі своїх AirPod відповідно до своїх потреб у слуху, використовуючи додаток Mimi від Apple для проведення перевірки слуху вдома. Тест включає в себе прослуховування діапазону тонів на різних частотах і гучності. Грунтуючись на ваших відповідях на ці сигнали, програма потім налаштовує для вас власне налаштування аудіо, налаштовуючи аудіовихід AirPods відповідно до ваших конкретних потреб слуху. Якщо ви вже перевіряли свій слух, ви також можете завантажити результати аудіограми через налаштування телефону.

Програма Apple Mimi перевірить ваш слух і дозволить вам налаштувати звуковий профіль AirPod відповідно до ваших конкретних потреб.

Просторове аудіо з відстеженням голови

Функція просторового аудіо використовує динамічне відстеження голови, щоб розмістити звуки навколо вас, створюючи захоплюючий звук, схожий на перебування в театрі. Ця функція розроблена таким чином, що ви не можете визначити, чи звуки, які ви чуєте, надходять із AirPods чи звідусіль.

Інтеграція Bluetooth з пристроями Apple

AirPods забезпечують повну інтеграцію з іншими пристроями Apple за допомогою Bluetooth 5.0, включаючи iPhone, iPad і Apple Watch. Це дозволяє користувачам керувати своїми налаштуваннями AirPod, як-от гучність і аудіовхід, з будь-якого з цих пристроїв.

Оголошено про додаткові функції AirPod

Apple продовжує винаходити та вдосконалювати свої AirPods. Бренд планує дві нові функції для наступного покоління : вимірювання температури тіла та зарядку USB-C.

 Ці доповнення підвищать функціональність і зручність використання, що зробить їх ще більш бажаним продуктом для сучасного споживача, який піклується про здоров’я, який цінує зручність і новітні технології.

Вимірювання температури тіла

Однією з видатних нових функцій буде можливість вимірювати температуру тіла зсередини слухового проходу за допомогою Airpods. Це оновлення являє собою поєднання персональної аудіотехнології та технології охорони здоров’я, що може значно підвищити привабливість AirPods для багатьох споживачів.

 • Моніторинг стану здоров’я: Завдяки можливості контролювати температуру тіла AirPods можуть служити ще одним інструментом для відстеження особистого здоров’я.
 • Регулярний моніторинг температури тіла може допомогти виявити потенційні проблеми зі здоров’ям або просто забезпечити краще загальне розуміння особистого здоров’я.
 • Інтеграція з програмою Health : зібрані дані про температуру будуть інтегровані з програмою Apple Health, що дозволить користувачам зберігати всю інформацію, пов’язану зі здоров’ям, в одному місці. Ці дані можуть бути цінними для моніторингу тенденцій з часом, розпізнавання відхилень від норми та надання необхідної інформації постачальникам медичних послуг.
 • Зручність для користувача: додавання датчика температури тіла додає ще один рівень функціональності AirPods без шкоди для їх основної ролі. Користувачі отримують пристрій «два в одному», що підвищує зручність.

Перехід на зарядні порти USB-C

Перехід на зарядні порти USB-C для корпусу AirPods стане ще одним значним оновленням. Цей перехід узгоджується з рухом ширшої індустрії технологій до універсального стандарту USB-C. AirPods зараз використовують зарядний пристрій Lightning, як iPhone.

 • Універсальна сумісність: завдяки зростаючому поширенню USB-C на різних пристроях ця зміна означає, що користувачі можуть носити з собою менше кабелів і зарядних пристроїв, що спрощує їхнє технічне життя. Одним кабелем потенційно можна зарядити ноутбук, телефон, а тепер і AirPods. Apple заявила, що планує виконати вимогу Європейського Союзу щодо зарядки USB-C для всіх пристроїв, включаючи iPhone.
 • Швидка зарядка: USB-C відомий тим, що підтримує можливості швидкої зарядки. Це може означати швидший час перезарядки AirPods, скорочуючи час простою та підвищуючи ефективність пристрою.
 • Розрахунок на майбутнє: Оскільки індустрія технологій продовжує свій зсув на USB-C, рішення Apple включити його в AirPods гарантує, що пристрої бренду залишаться сумісними з технологічним ландшафтом, що розвивається.

Чи можуть AirPods конкурувати з поточними безрецептурними слуховими апаратами?

Завдяки функціям обробки аудіо, які на перший погляд можна порівняти з традиційними слуховими апаратами, у світі технологій висловлюються припущення, що AirPods Pro можуть стати альтернативою слуховим апаратам, щоб допомогти людям із втратою слуху краще чути.

Поточні порівняння

Коли справа доходить до порівняння Apple AirPods із безрецептурними слуховими апаратами, слід враховувати кілька факторів. Це включає в себе функціональність, доступність і досвід користувача. Давайте детальніше розглянемо, як AirPods вимірюють і які доповнення можуть покращити їх конкурентоспроможність.

 1. Функціональність: завдяки таким функціям, як Live Listen, шумопоглинання та нещодавно доданий тест слуху , AirPods пропонують вражаючі інструменти для користувачів із легкою та помірною втратою слуху. Крім того, їх інтеграція з іншими пристроями Apple забезпечує безперебійну роботу користувача, з якою не може зрівнятися більшість безрецептурних слухових апаратів. AirPods використовують програми Apple, тоді як інші пристрої для слухових апаратів використовують власні програми, які не належать Apple. Схвалені медичними працівниками слухові апарати без рецепта розроблені спеціально для допомоги особам із порушенням слуху та часто пропонують більш складний діапазон налаштувань і регулювань для індивідуальних потреб слуху. 
 2. Крім того, AirPods наразі мають набагато коротший час роботи від батареї, ніж більшість слухових апаратів (4,5–6 годин порівняно з 16–30 годинами).
 3. Доступність: використання AirPods як заміни традиційним слуховим апаратам може призвести до значної економії для споживачів. 
 4. Взаємодія з користувачем: AirPods популярні, зручні та не мають соціальної стигми, яка іноді супроводжує використання слухових апаратів. Але є одна потенційна проблема з носінням AirPods. 

Було проведено кілька цікавих експериментів, які порівнювали AirPods із традиційними слуховими апаратами. Експеримент 2020 року на Тайвані порівняв AirPods 2 і AirPods Pro з базовим слуховим апаратом ( Bernafon MD 1) і преміальним слуховим апаратом ( Oticon Opn 1) для 21 користувача з легкою та помірною втратою слуху. Майже в усіх протестованих сценаріях прослуховування AirPods Pro відповідали продуктивності базового слухового апарату та були лише трохи менш ефективними, ніж преміальний апарат.

Вони також виявили, що AirPods Pro відповідають більшості електроакустичних критеріїв (чотирьом із п’яти), щоб вважатися компетентним PSAP (персональним продуктом посилення звуку). Важливо зазначити, що PSAP не розроблені та не рекомендовані для лікування втрати слуху, а натомість їх слід використовувати лише для посилення звуку під час рекреаційних заходів. ​

Що зробить AirPods більш конкурентоспроможними?

Щоб ефективніше конкурувати з безрецептурними слуховими апаратами, Apple AirPods могли б скористатися кількома доповненнями:

 • Схвалення FDA: щоб AirPods могли справді конкурувати з безрецептурними слуховими апаратами, отримання схвалення FDA як медичного пристрою було б значним кроком вперед. Це може підвищити довіру серед потенційних користувачів і медичних працівників. Ми зв’язалися з Apple через онлайн-чат і нам сказали, що вони сподіваються отримати схвалення FDA у «найближчому майбутньому».
 • Більш детальні налаштування звуку: у попередньому дослідженні говорилося про те, що AirPods не вистачає, коли мова йде про широкий діапазон вхідних рівнів звуку: гучні рівні звуку, як правило, були надмірно посилені, тоді як рівні тихого звуку були недостатньо посилені.
 • Щоб пристосуватись до ширшого діапазону порушень слуху, AirPods можуть запропонувати більш детальні та складні налаштування частоти звуку відповідно до конкретних моделей втрати слуху. Ймовірно, для цього знадобиться оновити перевірку слуху, яка використовується для налаштування налаштувань прослуховування.
 • Краще придушення зворотного зв’язку: свист або дзижчання, часто відоме як зворотний зв’язок, є поширеною проблемою слухових апаратів. Розширене придушення зворотного зв’язку може допомогти позиціонувати AirPods як більш бажану альтернативу традиційним слуховим апаратам.
 • Водонепроникність: додавання можливості занурювати пристрій у воду може різко збільшити ціну та обмежити деякі функції (наприклад, задні вентиляційні отвори, які дозволяють розширене шумозаглушення), тому це ніколи не буде життєздатним варіантом, але ця функція популярна для очевидні причини. Для технічно підкованих клієнтів Apple, які піклуються про своє здоров’я, можливість плавати чи приймати душ у AirPods може бути бажаною.

Висновок:

 Ті, у кого є AirPods, уже мають доступ до багатьох слухових апаратів, про які вони можуть не знати.

Airpods ні в якому разі не готові повністю замінити слухові апарати , але вони можуть бути ефективною альтернативою для людей, які шукають доступний спосіб усунути певні труднощі зі слухом, як-от чути голоси в галасливих місцях, або для людей, які шукають тимчасове житло, поки вони не зможуть оглянутий аудіологом. 

Хоча пристосування Apple можуть бути корисними, вони не можуть замінити професійну медичну консультацію. Навіть якщо ви використовуєте AirPods або іншу технологію для боротьби зі своєю втратою слуху, регулярні перевірки у вашого медичного працівника або аудіолога є важливими для моніторингу вашого стану та забезпечення найкращого догляду.

Я вважаю, що це чудово, тому що це допомагає людям почати краще чути, і загалом з часом вони отримають більше допомоги, якщо вона їм потрібна. Це слуховий апарат-шлюз.

Не знаєте, як підключити AirPods до Android? Дізнавайтесь разом з нами!

Ваша оцінка: