Я шукаю...

Довгоочікуваний Bluetooth-трекер AirTag був представлений компанією Apple на весняній презентації

Аксесуар AirTag

Презентація, яка відбулася 20 квітня 2021 року компанією Apple, не віщувала нічого грандіозного. Тім Кук не показав світу ні нових окулярів, ні оновлених смартфонів. Проте зміг здивувати презентацією мітки AirTag, яка стала дійсно новим продуктом.

Чутки про дану новинку вже давно з'явилися на просторах інтернету. І що найцікавіше, інформація дійсно виявилася правдивою. Мітка і правда має практично ті ж можливості як і передбачалося.

Компанія Apple позиціює AirTag, як корисний гаджет, який допоможе знайти загублені ключі або будь-які інші речі. Але, чи буде даний аксесуар користуватися популярністю все ще не відомо.

Новинка весни - трекер AirTag

Варто врахувати, що придбати одного тільки AirTag буде недостатньо. Знадобитися ще й додатковий чохол, адже просто так мітку не вийти прикріпити до ключів або чогось іншого.

Крім цього, компанія переконує, що використання AirTag нічим не загрожує для самого користувача. В Apple повністю подбали про безпеку, і зв'язок між смартфоном і аксесуаром буде проходити по захищеному каналу. Таким чином, ключі користувача або будь-яку іншу річ, яка часто губиться, зможе знайти тільки сам користувач, а не хто-небудь ще.

Прочитайте також: Весняна презентація 2021 року. Новий Айфон 12s або AirPods 3? Чим порадували в Apple.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Особливості роботи AirTag

Аксесуар був створений з метою допомоги в пошуку втрачених речей. І особливо актуальний він буде для користувачів, які постійно втрачають важливі для себе речі. При цьому є можливість на такій мітці зробити будь-який напис.

Працює мітка за допомогою NFC і Bluetooth. Зона пошуку, суворо обмежується зоною роботи останнього. І здатна ловити сигнал на відстані цілих 200 метрів, що приємно вражає.

Новий AirTag

Відшукати загублену річ можна буде за допомогою програми «Локатор».

Повноцінно працювати даний аксесуар ймовірно один рік точно зможе. Що стосується автономності, то працює AirTag за допомогою звичайної батарейки. Крім цього, всередині пристрою є і динамік. Якщо користувач буде здійснювати пошук за допомогою програми «Локатор», то зможе почути гучний звук, який буде видаватися з AirTag.

Характеристика AirTag

Присутній тут і захист від вологи на рівні IP67. Тому, якщо ключі загубляться в калюжі або в будь-якому іншому місці, де буде вода, все одно їх можна буде знайти.

Ціна на AirTag

У США одна одиниця AirTag буде коштувати 29 доларів. При цьому компанія Apple пропонує заощадити й придбати 4 аксесуари за вигіднішою ціною, а саме 99 доларів.

Ціна за 4 одиниці трекера

У продажу даний гаджет з'явитися 30 квітня, після цього також стане відомо, скільки буде коштувати гаджет в Україні.

Принцип роботи за допомогою програми «Локатор»

AirTag здатний працювати тільки з додатком «Локатор». І за допомогою наявності наскрізного шифрування, компанія Apple гарантує повну конфіденційність усіх даних та інформації стосовно розташування.

У країнах, в яких підтримується чип U1, користувачі отримають можливість відстежувати втрачені речі за допомогою вібрації або звукових сповіщень.

Управління за допомогою "Локатор"

При першому підключенні гаджета на екрані Айфона буде показано вікно з налаштуваннями. І для зручності кожен користувач може перейменувати за допомогою програми «Локатор» назву AirTag. Так, наприклад, мітку можна буде підписати «Куртка» або «Ключі». Особливо корисною дана функція буде при наявності відразу декількох подібних аксесуарів.

Якщо користувач втратить предмет, то зможе його знайти не тільки за допомогою звукових динаміків AirTag, але і карти в «Локаторі». Місцеперебування речі буде вказано з точністю до сантиметра в програмі.

Крім цього, власник мітки має можливість переводити її в режим пропажі. В такому випадку, AirTag зможе знайти хтось інший за допомогою свого Айфона. Власнику іншого смартфона буде показана інформація що мітка втрачена, а також крім цього ця людина зможе у своєму Айфоні побачити номер телефону власника аксесуара і таким чином повідомити йому про пропажу.

AirTag може самостійно виявитися, якщо поблизу буде присутній пристрій на операційній системі iOS.

Характеристика і ключові моменти новинки

Компанія Apple розповіла про особливості роботи даного брелка наступним чином: «Трекер AirTag транслюватиметься по Bluetooth і має повністю захищений сигнал, який зможуть приймати найближчі пристрої з увімкненою функцією «Локатор». Вони будуть відправляти геопзіцію трекера в iCloud і тоді можна буде переглянути всю інформацію на карті».

Ключові моменти AirTag

Ключовими особливостями AirTag є наступне:

  • можливість знайти втрачений предмет через «Локатор» на Айфоні;
  • дані про мітки доступні тільки власнику, за винятком втраченого режиму;
  • всередині знаходиться батарейка CR2032, заряду якої цілком достатньо на рік, після цього необхідно буде просто здійснити заміну батарейки й далі продовжити користуватися аксесуаром;
  • в продажу з'явитися з 30 квітня;
  • працює за допомогою NFC і Bluetooth;
  • зона пошуку загубленої речі з трекером становить 200 метрів.

AirTag повністю розроблений з урахуванням конфіденційності. Тому, ніяких даних стосовно історії місцеперебування аксесуар не зберігає. І ніхто навіть сама компанія Apple не має доступу до цієї інформації.

А щоб перешкодити не бажане визначення місцеперебування ідентифікатор сигналу Bluetooth, буде постійно змінюватися.

Читайте також: Apple презентувала iPad Pro 2021: несподівана продуктивність і дисплей Liquid Retina XDR.

Подібні гаджети вже були представлені світу й іншими компаніями. Так в січні компанія Samsung презентувала свій SmartTag. Не відомо, чи справить фурор новинка і чи будуть її купувати користувачі. Вже дуже скоро про все це стане відомо.

Ваша оцінка: