Я шукаю...

Експерти iFixit розібрали Apple Air Tag

В iFixit розібрали AppleAirTag та порівняли з трекером від конкурентів

iFixit ‒ це ресурс, схожий по влаштуванню на Вікіпедію, який вчить ремонту різних речей. Будь-яка людина може створити інструкцію по ремонту або огляд на технологічну новинку. Нещодавно користувачі iFixit розібрали один цікавий гаджет від Apple ‒ маячок AirTag. Вони зробили огляд на влаштування трекера та оцінили його ремонтопридатність.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Що таке Apple Air Tag?

Це пошуковий бездротовий маячок, призначений для знаходження втрачених речей. Такі пристрої поміщаються в кишені сумок, відділення гаманців або рюкзаків, щоб у разі втрати або крадіжки можна було швидко відстежити речі.

Apple Air Tag виглядає як кругла біла шайба з логотипом бренду з одного боку. З іншого розташований відсік для акумулятора.

Робота гаджета заснована на чіпі U1. Він встановлюється в iPhone 11, допомагаючи визначати точну позицію і забезпечуючи бездротове з'єднання пристроїв. Чіп дозволяє трекеру позначати місцезнаходження з точністю до декількох сантиметрів. Передбачається, що Apple Air Tag також може встановлювати з'єднання зі смартфонами інших користувачів, які знаходяться поблизу, щоб передавати інформацію про своє місцезнаходження господаря.

Цей пристрій сумісний з додатком FindMy. Пошук здійснюється після натискання на відповідну іконку прив'язаного AirTag. Позиція втрачених речей буде відображатися на карті.

Результати розбирання Apple Air Tag

На даний момент опублікована тільки перша частина статті, що стосується даного гаджета. Експерти відзначають разючу компактність пристрою.

Було проведено порівняння з іншими аналогічними маячками від конкуруючих фірм. Це TileMate і SamsungGalaxySmartTag.

У порівнянні з даними трекера, Apple Air Tag володіє найбільшою батареєю, при цьому маючи дуже компактні розміри.

Найпомітнішою відмінністю в конструкції є відсутність отвору. Зазвичай трекери мають такі особливості, що дозволяють чіпляти їх як брелок на в'язку ключів, наприклад. Однак у випадку з Apple Air Tag доведеться або купувати спеціальний чохол, який випускає сама компанія, або висвердлювати отвір самостійно, ризикуючи пошкодити начинку гаджета. Варто відзначити, що аксесуар для трекера має досить високу вартість.

Також експерти відзначають, що Apple Air Tag відкрити найскладніше. Всі три маячка ‒ і той, який розбирався, і взяті для порівняння ‒ відкриваються за допомогою пальців, ніяких додаткових інструментів не потрібно. Однак трекери від конкурентів мають спеціальні поглиблення для пальців, в той час як у Apple Air Tag такої переваги не має.

Цей маячок не має особливого захисту від вологи. Але зате є дуже міцний клейовий шов, який за своїми характеристиками краще, ніж у інших трекерів. Також було з'ясовано, що корпус маячка ‒ це динамік. Є можливість при використанні через смартфон змусити трекер подати звуковий сигнал. Це значно може спростити пошук.

Які ще особливості виділили iFixit?

Експерти, які зайнялися розбиранням Apple Air Tag, виділяють також наступні переваги.

  1. Батарею можна замінити самостійно. Більш того, для цього також не будуть потрібні додаткові інструменти. Є спеціальна інструкція, яка допоможе провести заміну. В Україні батарея для Apple Air Tag продається за цілком доступними цінами.
  2. Довгий термін роботи акумулятора. Виробником було заявлено, що пристрій буде працювати на одній батареї близько одного року. Поки що складно це перевірити на практиці, але є всі підстави вважати, що це правда.
  3. Хороша якість звуку. Apple встановили в свій трекер магніт, через який передається звук корпусу. Хоча таке пристосування займає місце і надає зайву вагу пристрою, звучання виходить непоганим.

Експерти також виділяють той факт, що свердлити отвір під брелок можна на свій страх і ризик. Можна ненавмисно пошкодити плати і тим самим зламати Apple Air Tag. Однак, якщо все ж було прийняте рішення не витрачати близько 13 $ на спеціальний чохол, то варто враховувати, що перш, ніж свердлити отвір, потрібно витягнути акумулятор. А також важливо прийняти до уваги, що динаміком Apple Air Tag є весь корпус, тому після свердління може погіршитися якість звуку.

Ентузіасти iFixit також дісталися і до плати в пристрої. Вона розташована всередині AirTag, в позолоченій пластмасовій рамі. На одній стороні материнської плати знаходиться 3-осьовий акселерометр BoschSensortec. Також там розміщені контакти батареї і точки пайки звукової котушки, яка з'єднана з магнітом.

На зворотному боці материнської плати знаходяться мікросхеми, датчики та інші деталі:

  • Надширокосмуговий трансивер Apple U1;
  • цифровий підсилювач звуку;
  • вимикач навантаження з захистом від перенапруги;
  • перетворювач струму від TexasInstruments і багато іншого.

Apple заявляють, що їх маячок відповідає всім стандартам конфіденційності. Смартфон, з'єднаний з трекером, буде повідомляти свого власника, якщо AirTag, не зареєстрований в його облікового запису, намагається стежити за ним.

Також, якщо надовго віддалити маячок від користувача, він подасть звуковий сигнал, щоб привернути увагу.

У iFixit ж повідомляють, що є способи відключити динамік, зберігаючи при цьому працездатність трекера. Зрозуміло, подробиць про те, як це зробити, експерти не вказують. Але слід пам'ятати про цю можливість. До того ж, не у всіх користувачів продукції Apple смартфони можуть повідомляти про вимкнений AirTag, який спостерігає за ними.

Наприкінці експерти iFixit повідомляють, що даний трекер виглядає досить продуманим. Його можливо поліпшити, але в порівнянні з іншими маячками, які також розбиралися, ‒ AirTag виглядає зручніше і є більш якісним продуктом.

З точки зору ремонтопридатності трекер виглядає цілком доступним і перспективним. Можна заміняти батарею і при необхідності дістатися до мікросхем. Також пристрій виділяється відмінним звуком, це експерти неодноразово відзначають.

Ваша оцінка: