Я шукаю...

Що таке Епл Кар плей? І чому варто спробувати дану систему

Що таке Епл Кар плей? І чому варто спробувати цю систему - icoola.ua - фото

Apple CarPlay — це інформаційно-розважальна система, яка дозволяє користувачам використовувати певні програми зі свого iPhone безпосередньо на екрані автомобіля. Процесом підключення та синхронізації даних керує складний алгоритм, який дозволяє оптимізувати інтерфейс CarPlay для використання під час водіння за допомогою більших кнопок, більших шрифтів і спрощеної навігації. 

Голосові команди Siri дозволяють користувачам керувати програмами, не відриваючи очей від дороги. Таким чином, Apple CarPlay забезпечує безпечніший і зручніший досвід для водіїв, які хочуть використовувати свій iPhone в автомобілі.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Як працює цей алгоритм?

Алгоритм CarPlay — це складний процес, який допомагає синхронізувати дані з iPhone на дисплей автомобіля та надає інтерфейс користувача, оптимізований для водіння. Ось деякі з ключових аспектів алгоритму:

 • Підключення: коли користувач підключає свій iPhone до автомобіля, дисплей автомобіля надсилає запит на підключення до iPhone через Bluetooth або USB-кабель. IPhone відповідає на цей запит і встановлює з'єднання з дисплеєм.
 • Ідентифікація: після встановлення з’єднання дисплей надсилає на iPhone запит на ідентифікацію. iPhone відповідає на цей запит ідентифікаційною інформацією користувача, такою як ім’я, адреса електронної пошти та контакти.
 • Синхронізація: потім дисплей автомобіля запитує iPhone синхронізувати дані користувача з інтерфейсом CarPlay. Потім iPhone надсилає синхронізовані дані, зокрема програми, контакти, повідомлення, музику, карти та іншу інформацію.
 • Інтерфейс користувача: після синхронізації даних дисплей автомобіля використовує алгоритм CarPlay для відображення інтерфейсу користувача, оптимізованого для водіння. Цей інтерфейс містить більші кнопки, більші шрифти та спрощену навігацію, тому користувач може легко використовувати програми під час водіння.
 • Голосові команди: Алгоритм CarPlay також включає голосове керування Siri, яке дозволяє користувачам керувати програмами за допомогою голосу. Користувачі можуть зателефонувати контакту, надіслати повідомлення, послухати музику або отримати інструкції з навігації, не зводячи очей з дороги.

 

Підводячи підсумок, алгоритм CarPlay — це серія однаково важливих кроків, які синхронізують дані iPhone із дисплеєм автомобіля та забезпечують оптимізований інтерфейс користувача для поведінки. Інтерфейс CarPlay має більші значки, більші символи та спрощену навігацію, а голосові команди Siri дозволяють користувачам безпечно керувати програмами.

Наповнюйте свій автомобіль цікавими та корисними речима, автотримач зарядка від віву.

Як отримати вигоду від послуг CarPlay: передумови

Сучасні автомобілі стрімко переходять на інтегроване підключення до смартфонів, забезпечуючи водіям більш інтелектуальний і підключений досвід. Одним із провідних рішень на ринку є Apple CarPlay, платформа, яка дозволяє легко інтегрувати ваш iPhone з екраном вашого автомобіля.

Перш ніж занурюватися у світ CarPlay, варто врахувати кілька важливих речей:

 • По-перше, переконайтеся, що технологія доступна у вашому географічному регіоні. CarPlay обмежено певними областями, тому перевірка сумісності є одним із перших кроків.
 • Також переконайтеся, що на вашому iPhone встановлено найновішу версію iOS, переконавшись, що необхідне програмне забезпечення наявне.
 • Не менш важлива сумісність вашої моделі автомобіля . Зауважте, що деякі бренди, як-от Dacia, SsangYong, Lada, Jeep і Rolls Royce, не підтримують CarPlay.

 

Однак рішення існують навіть для автомобілів, які апріорі несумісні.

Як додати Apple CarPlay до сумісного автомобіля?

Якщо ваш автомобіль уже сумісний із CarPlay, активувати систему просто. Установка не потрібна, бортова система вже є.

 1. Підключіть свій iPhone до USB-порту автомобіля за допомогою кабелю USB-Lightning або за допомогою підключення Bluetooth або Wi-Fi,
 2. Переконайтеся, що голосовий помічник вашого iPhone активовано,
 3. Утримуйте спеціальну кнопку голосового керування на кермі,
 4. Виберіть свій автомобіль з опцій, доступних на iPhone, і дотримуйтесь інструкцій для налаштування.

Якщо ці кроки виконано правильно, CarPlay автоматично з’явиться на екрані автомобільної стереосистеми.

Маєте CarPlay в необладнаному автомобілі? 

Якщо ваш автомобіль  не сумісний,  рішенням стане встановлення модуля CarPlay. Підключіть модуль до автомагнітоли за допомогою USB-кабелю або бездротовим способом, щоб отримати доступ до функцій CarPlay. Зверніть увагу, що модуль також може працювати з іншими автомобільними системами, такими як  Mirror Link або Android Auto .

Інші способи встановлення модуля CarPlay

Якщо попередні варіанти не працюють, ви можете встановити  автомобільну стереосистему Android, сумісну з CarPlay.

 1. Виберіть модель, яка підходить для вашого автомобіля,
 2. дотримуйтесь інструкцій з підключення під час встановлення,
 3. потім підключіть свій iPhone до автомагнітоли.

Ви також можете використовувати  USB-ключ  як посередник між вашим iPhone і вашим автомобілем, щоб повністю скористатися перевагами CarPlay.

Підключення за допомогою порту USB / Бездротове підключення

У автомобілі, який підтримує бездротову функцію CarPlay, натисніть і утримуйте кнопку голосового керування на кермі.

 • Переконайтеся, що ваш автомобіль перебуває в режимі Bluetooth або бездротового сполучення.
 • На своєму iPhone перейдіть у Налаштування > Загальні > CarPlay > Доступні автомобілі.
 • Виберіть свій транспортний засіб.
 • Обов’язково оновлюйте програмне забезпечення свого iPhone і автомобіля, щоб забезпечити оптимальну сумісність.

 

Виконавши ці кроки, ви зможете успішно інтегрувати Apple CarPlay у свій автомобіль, забезпечуючи зручний і безпечний доступ до розширених функцій, залишаючись зосередженим на дорозі. Насолоджуйтеся підключеним водінням за допомогою CarPlay!

Функціонал Карплею

Якщо говорити про Функціонал Карплею, то він достатньо великий, але практично не відрізняється від смартфона. Головна ідея CarPlay – це перенести екран гаджету на сенсорну панель автомобіля. Але серед основних функцій можна виділити наступні можливості:

 • читання та відправка повідомлень;
 • використання сторонніх додатків;
 • навігація з використанням карт які є на смартфоні;
 • включення музики яка є на телефоні, переключання треків;
 • здійснення приймання і відбою дзвінка;
 • прослуховування подкасти, електронних книг і багато чого іншого.

Варто зазначити, що компанія подбала про те, щоб водій не відволікався, тому не варто розраховувати, що система дозволить увімкнути серіал, або розважальний додаток. Тому можна стверджувати, що вона має свою логіку і правила, які ніколи не порушуються задля безпеки.

Тому можна виділити основні додатки які можливо відкрити у процесі поїздки:

 • Допомагає під час подорожі прослуховувати аудіо формат книг.
 • Можна почути улюблені радіостанції.
 • Slacker Radio. Онлайн радіо, в якому цікаві факти, події розповідаються живими людьми.
 • Додаток-альтернатива всім відомому Apple Music.com. Ресурс на якому можна знайти будь-який твір в аудіо форматі безкоштовно.
 • Безкоштовний додаток для того, щоб здійснювати пошук та прослуховування музики.

Фактично, система здатна підтримувати всі додатки які не впливають на безпеку водія за кермом.

Музика і подкасти

За допомогою системи CarPlay є можливість в автомобілі слухати музику і подкасти. Для того, щоб все працювало необхідна:

 • версія iPhone не старіша ніж 7;
 • операційна система починаючи з iOS 12;
 • автомобіль який підтримує Карплей.

 

Для того, щоб в автомобіль було можливо включати подкасти необхідно перед поїздкою найти та завантажити. Щоб подивитися нові випуски на які користувач підписаний необхідно:

 1. Відкрити додаток «Гугл Подкасти».
 2. Натиснути на ярлик будинку.
 3. Вибрати потрібний випуск.

Якщо випуски вже були завантажені на телефон, то для того, щоб їх знайти на автомобілі необхідно:

 1. Відкрити Карплей.
 2. Натиснути на значок «Дії».
 3. Після цього знайти розділ «Завантаження».
 4. Обрати випуск.

Весь музичний контент, який є на телефоні можна буде увімкнути за допомогою системи в перебуваючи в автомобілі. Так, наприклад, з музичними додатками все зрозуміло. А ось в YouTube також все не так просто. Враховуючи правила які були створені розробниками, відео відображатися не буде, лише аудіо контент. При цьому, навіть у випадку зупинки автомобіля неможливо увімкнути фільм, серіал, або будь-що інше на сенсорному екрані машини у відео форматі.

Інші конкуренти на ринку

Практично завжди після того, як на ринку з’являється щось нове відразу створюються аналоги. Це ж саме відбулося і з Карплей.

Серйозну конкуренцію системі може скласти Android Auto. Між системами можна провести аналогію і знайти спільні і відмінні риси. Однак кожна має свої переваги і недоліки.

Але часто користувачі яким довелося скористатися обома видами стверджують про те, що інколи все ж Гугл карти працюють набагато краще. Але якщо порівнювати Google Now і Сірі, то другий варіант виконує завдання швидше і якісніше.

Насправді протистояння як такого і немає. Кожен варіант має своїх користувачів. Так Карплей працює лише за допомогою Айфону, Android Auto – телефонів з даною операційною системою.

Виробники автомобілів стараються, щоб їхній продукт підтримував два варіанти. Їм все одно на конкуренцію між провідними телефонними компаніями. Головне що їх цікавить – це користувач.

Розгляньте більше корисних товарів для свого автомобілю, зарядний пристрій віву.

Переваги і недоліки CarPlay

CarPlay має свої позитивні моменти та недоліки. Так серед переваг можна виділити:

 • Якісну картину в стилі Apple. Сучасні автомобілі можуть мати багато функцій, але мультимедійні екрани все ж залишаються не на самому вищому рівні по якості і інтерфейсу. Допомагає вирішити дану проблему саме Кар плей.
 • Зручне управління музикою. Контролювати треки та здійснювати управління ними доволі зручно, крім цього використовувати є можливість не лише стандартну програму Apple Music але і інші аналоги. На головному екрані можна відтворити швидко щось із підібраного, а також здійснювати керування за допомогою голосового помічника.
 • За кермом можна насолоджуватися радіостанціями зі всього світу. Все ще є користувачі які з радістю віддають перевагу саме традиційному радіо, тепер у них з’явиться ще більше можливостей.
 • Дзвінки у автомобілі. Власники Айфонів вражені наскільки комфортно говорити за допомогою Кар плею. Під час подорожі можна не зупинятися для того щоб обговорити важливе питання, а здійснювати все перебуваючи у машині і при цьому не торкаючись смартфону.
 • Система не припиняє свій розвиток, постійно оновлюється. З кожним новим оновлення з’являються нові функції яких раніше не було.

 

Є також і негативні сторони, а саме:

 • Наявність у автомобілях практично лише провідного підключення. Тільки в дорогих новітніх моделях є можливість здійснити безпровідне з’єднання.
 • Навіть під час зупинки не можна транслювати на мультимедійній панелі відео. Це зроблено для безпеки водія за кермом. Але все ж деякі користувачі хотіли б, щоб функція була доступна під час зупинки.
 • Проблема зі сторонніми клавіатурами. Якщо користувач використовує клавіатурою для iOS за замовчуванням, то даний пункт його не стосується. Через деякі додатки повністю зникає російська, або українська розкладка. Тому в даному випадку доводиться користуватися голосовим помічником.

 

Все ж позитивних моментів значно більше. Користувачі сподіваються на те, що компанія не перестане додавати нові можливості і зможе удосконалити вже існуючі.

CarPlay дозволяє перетворити звичайну машину, на сучасний розумний автомобіль, який допоможе водію сконцентруватись на дорозі і не відволікатися. На відміну від Андроїд-систем Кар плей не прив’язана безпосередньо до автомобілю, тому регулярно оновлюється і буде радувати користувачів новими функціями. Дякуємо, що читаєте новини Apple від ICOOLA.

Ваша оцінка: