Я шукаю...

Як Apple Music збирається допомагати людям з порушеннями мовленнєвої діяльності

Сервіс Apple Music

Apple Music є розважальним стрімінговим сервісом, що надає доступ до необмеженого списку музичних композицій за фіксовану щомісячну плату. Безумовно, основне призначення платформи полягає в задоволенні музичних, та, відповідно, духовних потреб користувачів. Заплативши гроші за передплату можна не тільки насолодитися улюбленими треками, а й значно розширити свої музичні уподобання шляхом зручної системи рекомендацій. Але в компанії Apple вирішили, що їх продукт повинен приносити ще більше користі, тому наділили його новими можливостями, які роблять додаток Apple Music не тільки розважальним, але й інклюзивним.В Apple Music добавлен плейлист «Saylist»

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Як епл мюзік допомагає боротися з дефектами мовлення

В Apple Music був доданий спеціальний плейлист, який повинен допомогти людям з порушенням звуковимови. На перший погляд здається досить сумнівним, та, як мінімум, незвичайним, що плейлист в музичному додатку, який був названий Saylist, дійсно може позитивно вплинути на користувачів з дефектом мови та реально посприяти у розв'язання даної проблеми. Однак на практиці все більш ніж можливо, адже кожна композиція, що потрапила до збірки, складається зі складних для вимови сполучень звуків, а люди з подібними розладами відчувають найбільші труднощі саме з ними.

В першу чергу цей плейлист призначений для дітей з дислалією, яка є найпоширенішим дефектом вимови. Порушення характеризується неправильною вимовою деяких звуків при наявності нормального слуху та достатньої іннервації мовленнєвого апарату. У подібних випадках дитині або не вдається правильно вимовляти той чи інший звук, тобто, він його спотворює або пропускає, або замінює проблемний звук іншим.

Apple Music допомагає людям з дефектом мови

Наприклад, у Великій Британії такий розлад зустрічається у кожної 12-ої дитини, але на щастя, грамотна робота логопеда та регулярні заняття дозволяють виправити дефект вимови. Саме тому Apple також вирішила зробити свій внесок в профілактику й терапію такого роду порушень, а інструментом для цього вибрала музичні композиції в Епл мьюзік.

Сам процес прослуховування треків, сприйняття особливостей їх вимови та спроби самостійного відтворення звуків, вже матимуть терапевтичний ефект. Багато хто любить підспівувати виконавцям під час прослуховування просто тому що хочеться, а всі композиції з Saylist вже наділені текстовим супроводом для зручності користувачів. Зараз в плейлисті близько 180 треків англійською мовою, та на цей час вони доступні для прослуховування тільки на території Великобританії.

Новий плейлист «Saylist»

Насправді географічна доступність на початковому етапі не має особливого значення, адже головне, що потрібно з'ясувати, це фактична користь такої аудіометодики для людей, які страждають від подібних мовленнєвих порушень. Як стверджують фахівці, саме регулярне повторення складних слів, зворотів та звуків є найбільш дієвим способом позбавлення від порушень звуковідтворення. У класичному середовищі цим займаються логопеди, проте успіх багато в чому залежить від своєчасності роботи з дитиною, тобто, чим раніше, тим краще.

Як до нововведення ставляться логопеди

Звичайно ж, в ранньому віці дітям не особливо цікаво регулярно відвідувати фахівця, адже повторення потрібних виразів та фраз процес монотонний, і тому, виснажливий. До того ж не у всіх батьків є можливість вчасно звернутися за допомогою до фахівця та забезпечити сталість таких занять. Saylist не примушує дитину до обов'язкового повторення, а лише стимулює дітей до підспівування, що само по собі розсіює кордони між терапевтичною необхідністю та розвагою.

Самі фахівці в області логопедії заявляють, що будь-який інноваційний підхід до розв'язання мовних проблем має місце бути, адже в таких випадках основну роль грає кількісний фактор. Безсумнівно, спосіб, який винайшла компанія Apple, вимагає практичної оцінки та подальшого вивчення результатів, однак сам факт його існування вже дає підстави стверджувати про прагнення до розвитку корекційних програм.

Різноманітні підборки в Apple Music для розвитку мови

Для складання плейлиста купертиновці використовували спеціальні алгоритми, що аналізують словесний зміст треків, а потім були відібрані ті, в яких міститься найбільша кількість важких для вимови звуків та їх сполучень. Здійснити ідею вдалося завдяки тісній співпраці зі студією Warner Music, а також креативним агентством Rothco.

Apple та інклюзив

Варто віддати належне компанії Apple, яка зрозуміла, що їх музична платформа може не тільки розважати людей й приносити в їхнє життя задоволення від прослуховування улюблених композицій, але й вносити чималий внесок у боротьбі людини з його проблемами зі здоров'ям. Навіть така проста дія, як підспівування виконавцям, вже дозволяє користувачеві Епл Мюзік на айфон запам'ятовувати правильну вимову звуків та надалі робити це самостійно. Знову ж таки, навіть з огляду на те, що подібна функція наразі доступна лише на території Сполученого Королівства, вже радує те, що робота в цьому напрямку активно триває.

Прослуховування композиції в Saylist

Насправді й інші продукти та медіаресурси від Apple відрізняються своєю адаптованістю під інклюзивні потреби, а саме:

  • Смартфони, планшети та комп'ютери цього бренду, що працюють на iOS і MacOS, мають функції голосового управління системою, що значно спрощує їх використання для людей с з вадами зору або користувачами з порушеннями роботи опорно-рухового апарату;
  • В Apple TV + існує особливий звуковий режим для користувачів з порушенням слуху. Це не просто субтитри, які передають фрази героїв фільмів у текстовому форматі, а й опис важливих для тієї чи іншої сцени звуків. Такий режим називається «тифлокоментування» і він вже отримав безліч позитивних відгуків.

Щоб мати можливість прослуховувати Saylist, користувачам, які знаходяться у Великобританії, досить завантажити епл мюзік на будь-який пристрій даного бренду та оформити щомісячну передплату. Коли список спеціально відібраних композицій стане доступним для жителів інших країн поки невідомо, у тому числі невідомо, чи будуть там музичні твори іншою мовою, однак це цілком ймовірно.

Ваша оцінка: