Я шукаю...

З яких причин компанія Apple додає чіп U1 тільки на iPhone, але не використовує його на інших пристроях

U1

Ще зовсім недавно цим питанням користувачі практично не цікавилися. Чіп U1 практично не використовувався і ніяких серйозних поліпшень або незручностей не приносив. На початку 2019 року цю тему було піднято на новий рівень, аж до початку скандалу. Це було пов'язано з тим, що компанія оголосила про створення пошукового трекера Air Tag.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Для чого необхідний чіп U1 і що це таке

Якщо не сильно заглиблюватися в технічну документацію, то можна сказати, що чіп U1 – це широкосмугова система для забезпечення навігації й зв'язку. З його допомогою можна більш точно провести визначення місця розташування.

У цієї системи є багато переваг. Наприклад, Оф Air Tag, які дають можливість для роботи чіпа. Вони дозволяють краще працювати навігаційним додаткам, а також іншим програмам, для яких необхідна геолокація.

Наприклад, технологія «Розумний будинок» буде більш ефективною. Колонка з чіпом зможе включати музику на тих аудіосистемах, які знаходяться ближче до власника, що значно спрощує управління.

Також функція AR (доповнена реальність) стане значно кращою, завдяки чіпу U1. Гаджет зможе більш чітко орієнтуватися в просторі, і процес накладання буде проходити без затримок або невідповідностей.

Сам чіп був анонсований ще в 2019 році одночасно з презентацією нового iPhone 11. Водночас представили маячки, які повинні були знаходитися всередині чіпа U1. Однак з якихось причин ця презентація не відбулася.

Як кажуть аналітики, швидше за все під час фінального тестування було знайдено істотний перелік проблем, які так чи інакше вплинули на роботу маячків і чіпа U1 в цілому.

Потім їх вихід був скасований і в 2020 році, так як випробування також не увінчалися успіхом. Однак зараз їх створення і масове виробництво стало реальністю та не має будь-яких передумов до невдачі.

На яких пристроях присутній чіп U1

Наявність цієї деталі є на всіх моделях iPhone, починаючи з 2019 року. Також в анонсі Apple Watch було оголошено про наявність цього чіпа. Пізніше його додали в HomePod mini і в Air Tag.

Винятком став тільки смартфон iPhone SE 2020 року та Apple Watch SE. Виключення чіпа U1 з їх комплектації пов'язано з тим, що конструкція цих гаджетів, є доопрацьованою, але старою версією, яка повністю копіює iPhone 8, випущений в 2017 році. Там чіп замінили на більш потужний на той момент, а все інше залізо намагалися не чіпати, щоб не порушити функціонал.

Розумний годинник Apple Watch SE має вбудовану систему в корпусі гаджета. До неї включено інші набори чіпів і сучасних електронних складових під назвою Apple S5. Схожа система використовується в Apple Watch Series 5.

Чіп U1 з'являється тільки в системах, починаючи з Apple S6. Тому ніякої загадки не залишається, відсутність цього елементу не що інше, як необхідність під час виробництва пристроїв.

Чому чіп не встановлюється на iPad і Mac

Компанія ніяк не пояснює той факт, що в конструкції iPad і Mac як і раніше не включають чіп. Хоча користувачі відзначають, що його присутність була б максимально корисною.

Сам U1 дуже легкий і має невеликі розміри. Поряд із цим він споживає мінімальну кількість енергії. Тому технічна складова його відсутності виключається сама собою.

Аналітики кажуть, що всі моделі iPad і Mac – це ті ж компактні і мобільні гаджети. Вони схильні до крадіжок не менш ніж смартфони. Тому чіп U1 їм просто необхідний.

З недавнього часу на iPad і Mac використовується однаковий чіп М1. Можна зробити висновок, що в майбутніх поколіннях компанія планує розмістити Apple Silicon U1 на кристалі, та функція навігації з'явитися в наступних моделях iPad Pro і Mac сама собою. Відповідно компанія не хоче встановлювати додатковий чіп, а просто зробить його частиною нової системи М2. Якщо говорити про більш мініатюрні моделі, то питання відсутності чіпа залишається відкритим.

З яких причин компанія Apple додала чіп U1 в HomePod

Користувачі замислюються про причини, чому на деяких пристроях використовується U1, навіть там, де він не потрібен, а до конструкції інших гаджетів його не включають, попри необхідність цього пристосування.

Компанія Apple не робить великих ставок на хороший продаж Apple TV 4K, випущених в 2021 році. Девайс, швидше за все, буде користуватися більш високим попитом, ніж старі моделі. Також незрозуміло чи буде корпорація включати чіп в цей пристрій чи ні.

AirPods Max, навпаки, б'є всі початкові аналітичні показники з продажу. Не дивлячись на те, що цей штучний товар має досить високу цінову категорію. В цьому гаджеті U1 був би до речі, проте його там немає. Як стверджують експерти, якщо з якої-небудь причини продажі цього продукту впадуть, то наявність чіпа не врятує AirPods Max від забуття.

А ось з HomePod все зрозуміло. Це пристрій необхідно для управління розумним будинком. Така колонка стала ще одним доповненням в різноманітний модельний ряд на ринку. Багатьох користувачів здивував той факт, що компанія додала до її заліза чіп U1, тоді як комп'ютери і планшети обійшли стороною.

Пояснити цю ситуацію дуже просто. Цей чіп використовується не тільки для навігації, але і під час просторового орієнтування. Колонка повинна чітко відстежувати всю техніку, яка підключена до системи «Розумний будинок» і керувати її роботою. Тому чіп U1 там просто необхідний для її нормального функціонування.

До яких висновків дійшли експерти

Оскільки широкосмугові мережі використовуються на обмеженій кількості пристроїв, використання чіпа U1 не завжди є необхідністю. Через це технологія орієнтації стоїть під загрозою.

На цей час чіпом U1 оснащені тільки iPhone 11 та інші моделі цієї лінійки. Наскільки довго це буде залишатися так, невідомо. Аналітики говорять про те, що інші компанії швидко підтримають Apple у використанні такого чіпа, і виробництво гаджетів з цією системою буде налагоджено, але поки це всього лише припущення.

Ваша оцінка: