Я шукаю...

Названо 5 реальних причин, чому нагрівається смартфон

фотографія батареї зарядки смартфона

Ситуація, в якій опинявся кожен власник смартфона - надмірний перегрів корпусу гаджета в жарку погоду. Насправді далеко не завжди нагрітий корпус є гарантом проблем з телефоном. Температура процесора може коливатися в межах від +25 до +40 градусів, хоча іноді нагрів досягає +50 градусів.

телефон в руці

В особливо жарку погоду, смартфон, так само як і його власник, страждає від високих температур. Немає способу позбутися від нагрівання корпусу телефону. Починає нагріватися гаджет рівно в момент його включення, хоча, навіть якщо він лежить без діла все одно генерується деяка частина тепла. Втім, в такому випадку телефон нагрівається вкрай незначно, тому помітити процес на дотик практично неможливо. Інша справа телефон під час активного використання. Так пристрій, який зайнятий виконанням будь-якого енергоємного завдання з точністю відчутно нагріється через деякий час. Ми розповімо, чому нагрівається смартфон, чим загрожує гаджету перегрів і чи можливо його уникнути.

До речі, а ви знали скільки коштує iPhone 12 та чому попит на його покупку у фанатів техніки Apple тільки зростає?

Чому смартфон нагрівається?

Як не дивно, основною причиною нагріву телефону є закони фізики. Так, дотримуючись закону Джоуля-Ленца, кількість тепла, що виробляється електричним колом, прямо пропорційне силі струму й опору. Наочно видно, що електронні схеми гаджета мають деякий опір, і саме ними проходить певна кількість струму, що означає одне - в процесі неминуче буде виділятися тепло.

Мала кількість тепла виділяється в момент включення пристрою, але, якщо користувач активно використовує телефон, роблячи щось, що витрачає багато енергії, наприклад, залипання в тривимірні ігри, то очевидно телефон починає нагріватися дуже сильно. Пов'язано це з тим, що під час гри використовуються центральний і графічний процесори телефону. А сучасні гаджети оснащені таким чином, що дані компоненти знаходяться в одному чіпсеті. Так і виходить точкове сильне джерело тепла.

горить телефон

Якщо ви помітили, що смартфон став теплим - це не проблема. Але якщо від гаджета виходить такий жар, що його некомфортно тримати в руці, це означає, що корпус нагрівається вже до +50 градусів. А це тривожний дзвінок, бо деталям всередині смартфона ще спекотніше.

Чому смартфон перегрівається?

Сучасні чіпсети максимально добре оптимізовані, так що нагріти їх до воістину високих температур не представляється можливим. Крім цього в них також влаштована система захисту, яка знижує швидкість роботи процесора і дає йому охолонути в разі наближення гаджета до потенційно небезпечних температур. Так користувач і отримує гарячий пристрій, який автоматично починає повільніше працювати. Може бути таке, що на екрані висвітиться попередження про потенційну можливість перегріву смартфона.

Якщо телефон став часто підкидати такі повідомлення, то вже пішов процес надмірного навантаження апаратних компонентів. Найбільшому нагріванню гаджета сприяє тривала робота графічного процесора, ще й повної потужності, що буває під час ігор або роботи з віртуальною реальністю. Мобільні модулі інтернету виділяють не особливо багато тепла, а ось звичний всім Wi-Fi та Bluetooth під час передачі даних можуть істотно нагріти телефон.

До речі, а ви знали, що купити iPhone 11 в нашому магазині, можна, оформивши розтермінування від Монобанк?

телефон вогонь

Не можна також відкидати й очевидні зовнішні чинники. Наприклад, коли телефон перегрівається від того, що його залишили під палючим сонцем. Але якщо немає ніяких зовнішніх впливів на телефон, але він продовжує грітися без видимих ​​причин, значить, є щось, що використовує його системні ресурси. Розглянемо 5 найпоширеніших причин перегріву смартфона.

  • Перегляд відео або гри

Тривале використання гаджета в режимі перегляду відео або ігор є причиною перегріву і навантаження на процесор. Також цьому сприяє те, що екран телефону постійно включений. До того ж якщо в телефоні є велика кількість віджетів, то вони теж витрачають багато енергії. У них рекомендується перенести тільки найважливіше, щоб зберегти нормальний температурний режим.

  • Максимальна яскравість екрану

Дуже часто, перебуваючи на вулиці або в приміщення з гарним освітленням, доводиться викручувати яскравість екрану по максимуму. А це також сприяє нагріванню смартфона. Якщо користувач відчув, що телефон почав дуже сильно нагріватися, рекомендується зменшити яскравість, а ще краще встановити режим автоматичного регулювання яскравості в залежності від освітлення.

  • Вірусне ПО або додаток

Цілком імовірною причиною нагріву смартфона може бути сторонній додаток, що таємно здійснює неавторизовані дії, починаючи від банального збору персональної інформації, закінчуючи прихованим майнінгом. В такому випадку відбувається навантаження процесора і, отже, підвищення температури гаджета. Найчастіше дана проблема зустрічається в смартфонах на андроїді, хоча рідко, але все ж буває і на IOS-гаджетах.

Тому, перед установкою будь-якої програми рекомендуємо уважно вивчити відгуки користувачів і завантажити на телефон антивіруси. Пам'ятайте, якщо смартфон практично обпікає руку, необхідно зробити паузу і відкласти телефон, давши йому час охолонути.

працює телефон

  • Працюючий GPS

Часто ми не помічаємо роботу GPS, бо думаємо, що він працює тільки тоді, коли ми самі цього хочемо. Однак в більшості випадків GPS працює у фоновому режимі, для програм. Так використовується обчислювальна потужність процесора, що є причиною перегріву.

Вихід із ситуації дуже простий - можна як стежити, щоб GPS був вимкненим, так і включити заборону його використання сторонніх додатків, залишивши тільки потрібні. Також можна встановити режим економії заряду, і тоді GPS відключиться автоматично.

  • Несправна зарядка

Якщо ви помітили, що телефон гріється по центру дисплея, значить справа в процесорі. Однак якщо перегрів спостерігається під час зарядки телефону в місці з'єднання пристрою з зарядкою, то цілком вірогідною причиною перегріву може бути саме несправний зарядний пристрій. Дуже важливо користуватися тільки рідними кабелями та блоками зарядок, пам'ятаючи при цьому, що їх термін експлуатації не нескінченний.

Не знаєте, у які ігри на Айфон найкраще всього пограти? Ми представляємо найкращі додатки для розваг!

Що трапиться, якщо телефон постійно перегрівається?

Сучасні телефони мають одну спільну рису - літієво-іонну батарею, яка не переносить високі температури. Ось чому розробники намагаються встановлювати чіпсет в корпус таким чином, щоб його температура ніяк не впливала на сам акумулятор. Втім, коли мова заходить про пластину площею в кілька дюймів, у розробників не так багато місця для маневрів.

Причина, чому літієво-іонна батарея так боїться перегрівів, дуже проста і полягає в її здатності накопичувати енергію. Усередині стандартного акумулятора відбувається хімічна реакція, яка спрямована тільки в один напрямок. Тому батарея віддає енергію, яку користувач витрачає. Але якщо мова йде про сучасні акумулятори та телефон, то він дозволяє хімічній реакції відбуватися і в зворотному порядку, так вона дозволяє приймати енергію тисячі разів.

Втім, хімічні елементи в батареї дуже чутливі до температури. Якщо температура в батареї підвищується вище +30 градусів, то відбувається процес деградації. Ось чому влітку телефон повільно самостійно вмирає навіть тоді, коли їм ніхто не користується. Але такий процес відбувається далеко не відразу і залежить від температури: чим вона вища - тим швидше відбувається деградація батареї.

телефон на зарядці

У гіршому випадку, всередині батареї може початися ланцюгова реакція, яка є причиною здуття батареї і її загоряння. Втім, для такого процесу необхідно фізично пошкодити акумулятор або помістити його в екстремальні умови в +200 градусів. У звичайних погодних умовах помірної спеки все, що може загрожувати власнику смартфона - повільне погіршення якості батареї.

В теорії також можливий спалах чипсета, але для цього також потрібно помістити телефон під +100 градусів. Внутрішні системи захисту не дозволяють процесору нагріватися до такого значення.

Як уникнути перегріву смартфона?

Якщо телефон знаходиться на вулиці, то варто просто заблокувати екран і прибрати пристрій з сонця. Бажано помістити смартфон в прохолодне місце зі звичайною кімнатною температурою - не варто використовувати морозильну камеру. Так само рекомендується підключити режим економії енергії та почекати поки корпус охолоне. Також не варто залишати гаджет в салоні автомобіля під прямими променями сонця. Якщо пристрій сильно нагріється зсередини, його можна розібрати. Або ж варто використовувати тонкіші чохли для захисту.

телефон час

Якщо ви помітили, що ваш телефон став нагріватися без видимої причини, потрібно зайти в налаштування і в розділі «батарея» перевірити, які програми наразі витрачають енергію найактивніше. Також не варто виключати варіант шкідливої ​​програми, яка зливає в мережу конфіденційні дані користувача або ж займається майнінгом криптовалют.

Але, мабуть, найважливіша рекомендація - це не дозволяти телефону перегріватися, коли він тривалий час перебуває на зарядці. Немає потреби довго утримувати батарею на позначці в «100%» заряду, тому, що в такому випадку ваша батарея дуже швидко псується.

Ну і відзначимо, що у нас ви можете купити відновлені смартфони Apple з безкоштовною гарантією 1 рік!

Ваша оцінка: