Я шукаю...

Чи загрожує економіка замкнутого циклу конфіденційності?

Чи загрожує економіка замкнутого циклу конфіденційності? - icoola.ua - фото

В економіці замкнутого циклу ми не мали б ні відходів, ні забруднення. Натомість все, що ми виробляємо, і всі наші побічні продукти будуть використовуватися повторно або перепрофілюватися, що допоможе покласти край надмірній експлуатації наших обмежених ресурсів та завдати шкоди навколишньому середовищу та клімату.

Відстеження продуктів за допомогою сучасних технологій

Щоб зробити цей процес прибутковим, виробники складних технічних пристроїв, ймовірно, використовуватимуть передові інтернет-системи даних, які можуть відстежувати компоненти та продукти протягом усього їх життєвого циклу, від джерела до кінцевого використання. Це означає, що компанії, які найкраще підходять для впровадження кругової економічної моделі, це великі технологічні фірми, які вже використовують аналогічні технології онлайн-даних, такі як Microsoft, Amazon і Google.

І це неминуче спричинить побоювання щодо наслідків конфіденційності та безпеки даних. Подальше жертвування нашої конфіденційності може стати ціною, яку ми повинні заплатити за створення безвідходної економічної моделі. Або, іншими словами, захист даних може зрештою стати бар'єром для економіки замкнутого циклу.

Більшість досліджень економіки замкнутого циклу не розглядають її з погляду даних. Щоб максимізувати цінність та термін служби гаджета, виробникам необхідно постійно відстежувати його місцезнаходження, належність та стан несправності. Тепер це можливо завдяки використанню мініатюрних та цифрових технологій, що стали основою так званої четвертої промислової революції.

Крихітні датчики можуть контролювати стан та продуктивність його компонентів, а чіпи GPS можуть відстежувати його місцезнаходження з моменту, коли він залишає виробничу лінію, і до моменту його утилізації. Ці дані можуть бути зібрані шляхом підключення об'єкта до так званого Інтернету речей і збережені протягом всього життєвого циклу об'єкта в хмарі. Аналізуючи ці дані в масовому порядку, штучний інтелект може передбачити, коли потрібно технічне обслуговування або заміна, а також приписати, як утилізувати об'єкт.

Ці можливості відстеження вже існують на рівні ланцюжка поставок, щоб зробити виробничий процес максимально рентабельним і все частіше використовуються для реалізації можливостей автономного водіння. У майбутньому ця технологія також використовуватиметься для оцінки аварійного стану автомобіля та планування планово-попереджувальних ремонтів і, зрештою, для організації його утилізації та утилізації.

Провідними постачальниками цих технологій є великі технологічні фірми, які ефективніше збирають, управляють та аналізують більші обсяги даних, ніж традиційні промислові компанії. Це спричинило партнерські відносини між двома секторами.

Економіка замкнутого циклу може означати, що розташування більшої кількості продуктів відстежується протягом усього їх життєвого циклу. Наприклад, Volkswagen і Amazon Web Services нещодавно запустили ініціативу «промислової хмари», щоб зв'язати всі заводи Volkswagen і заводи його глобального ланцюжка постачання та дозволити їм легко обмінюватися даними. Це дозволяє фірмі відстежувати всі компоненти, у тому числі складається автомобіль, протягом усього виробничого процесу.

Microsoft і BMW запустили відкриту виробничу платформу, яка аналогічним чином дозволяє BMW інтегрувати дані по всьому ланцюжку поставок, відстежувати компоненти в міру їх виробництва та збирання в автомобілі, тим самим підвищуючи ефективність процесу. Microsoft також встановила партнерські відносини з Volkswagen та Альянсом Renault-Nissan-Mitsubishi.

Це дає можливість глобальному автомобільному сектору створити справжню екосистему економіки замкнутого циклу з явними перевагами для довкілля з точки зору скорочення використання ресурсів та енергії та виробництва відходів. Це також допоможе покласти край надмірній експлуатації цінних ресурсів.

Але використання технологій самостійного водіння та відстеження компонентів для другорядної мети зробити модель економіки замкнутого циклу прибутковою, що включає моніторинг використання транспортних засобів після їх купівлі, порушує питання про володіння даними, безпеки та конфіденційності, а також про монопольну владу.

Чи загрожує економіка замкнутого циклу конфіденційності? - icoola.ua - фото1

Проблеми з відстеженням даних

Технологічні компанії матимуть можливість регулярно відстежувати використання транспортних засобів та поведінку споживачів із ще більшою глибиною та складністю, ніж вони вже роблять. Автомобілі з доступом в Інтернет також дуже схильні до атак хакерів, а це означає, що ці дані також можуть бути вразливі.

Не всі споживачі повною мірою усвідомлюють, наскільки такі технології здатні вторгнутися у їхнє повсякденне життя. Відстеження мобільності в режимі реального часу може бути занадто великим кроком для деяких країнах і тієї частини населення, яка не бажає проміняти свою конфіденційність на екологічні вигоди.

Регулятори та правозахисні групи також стурбовані рівнем влади, яка знаходиться в руках провідних технологічних компаній через їхнє монопольне володіння даними про споживачів та їхню здатність монетизувати їх. Модель економіки замкнутого циклу лише збільшить цей рівень потужності, оскільки хмарні платформи технологічних компаній використовуватимуться для збирання, зберігання, управління та аналізу даних.

Є кілька способів, якими виробники та технологічні компанії можуть вирішити деякі з цих проблем. Наприклад, вони можуть захистити дані від використання в рекламних цілях, збирати лише метадані, а не будь-яку особисту інформацію, та встановити чіткі політики для управління та контролю даних. Це може включати положення про відмову від участі для споживачів, які не хочуть, щоб їхня продукція контролювалася в екологічних цілях. Без цих речей виробникам може бути дуже важко втілити у життя свої плани економіки замкнутого циклу.

Також ви можете переглянути статтю про Apple Iphone...

Ваша оцінка: