Я шукаю...

Чим Apple M1 кращий за Intel Core i9

Apple M1 проти Intel Core i9

Найбільш значущою подією на останній виставці, що проводилася компанією Apple, стало представлення інноваційного в усіх аспектах процесора, який тепер буде встановлюватися в усі комп'ютери цього бренду. Саме новинка, що отримала назву Apple M1, є основною причиною виходу нових MacBook та MacMini, представлених на розсуд широкої аудиторії на тому ж заході. В Apple заявляють, що створення власного процесора відкриє їм нові можливості для розвитку даної категорії пристроїв, адже через те, що до цього їм доводилося використовувати процесори від Intel, вони мали меншу варіативність та більшою мірою залежали від стороннього виробника. 

Порівняння потужності Apple M1 та Intel Core i9

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Процесор M1 vs Intel

По ходу презентації була озвучена інформація, що розроблений Apple чіп, перевершує по продуктивності найновіші процесори Intel у декілька разів. На скільки ця заява відповідає дійсності та невже Apple вдалося першим же процесором власної розробки перевершити компанію Intel, яка вже довгі роки займає лідируючу позицію на ринку комплектуючих для комп'ютерів. Щоб відповісти на це питання потрібно провести детальне порівняння процесорів та визначити їх сильні та слабкі сторони.

Технічні характеристики

Насамперед потрібно ознайомитися з характеристиками обох процесорів. Адже саме погляд на загальні параметри дозволить точніше визначити, на які моменти варто звернути особливу увагу для отримання найбільш точних результатів при їх протиставленні один одному.

Процесор Intel Core i9- 10900HK має наступні параметри:

 • 8 ядер та 16 потоків;
 • Базова частота 2400 МГц;
 • Режим Turbo Boost, що здатен забезпечити розгін до 4800 МГц;
 • L3 - 16 Мб;
 • Тип підтримуваної пам'яті DDR4-2933;
 • (TDP) 45 ° С;
 • Вбудований графічний процесор присутній;
 • Додатковою опцією є Hyper-Threading;

Процесор M1 від Apple:

 • 8 ядер та 8 потоків;
 • Базова частота 3100 МГц, а дані про режим «Турбо» відсутні;
 • Оперативна пам'ять вбудована в процесор;
 • (TDP) - немає інформації;
 • Інтегрована графіка присутня, 8 ядер;

Знову ж таки, політика «синього бренду» відрізняється від політики компанії Apple, яка не розголошує усі технічні характеристики свого чіпу, що є звичною поведінкою для купертиновців. На їхню думку, більшості користувачів зовсім нецікаві просто цифри, адже головне те, на що здатний процесор в практичному застосуванні. Такий підхід лежить в основі всієї політики компанії та з ним важко бути не згодним. Оцінка можливостей чіпа від Intel не викликає особливих труднощів, у той час, як в Apple уся краса криється в дрібницях.

Гістограма тестів процесорів

Результати синтетичного тесту продуктивності M1 vs i9 benchmark свідчать про те, що процесор від Apple дійсно перевершує свого конкурента. Тестування проводилося в програмі Geekbench 5, за результатами якого, MacBook Air з М1 виявився швидшим MacBook Pro 2019 на Intel Core i9, як в одноядерному, так і багатоядерному режимі.

У програмах

Процесор Intel з його 16 потоками швидко відкриває програми, які вимагають багатопотоковості, та у цілому добре демонструє себе у практично всіх програмах. Варто відзначити, що на швидкодії в додатках також позначається використовувана оперативна пам'ять, бо саме вдалий союз ЦП-ОЗУ дозволить досягти найбільшого результату. При недостатній потужності RAM, швидкість помітно погіршується, бо процесору банально не вдається розкрити весь свій потенціал.

Революційні можливості процесора М1

В М1 вже встановлена ​​власна оперативна пам'ять DRAM, об'ємом до 16 ГБ. Завдяки такій конструктивній особливості, пропускна здатність ОЗУ значно збільшилась, що позитивно вплинуло на швидкість роботи системи загалом, тому М1 показує навіть кращі результати ніж Intel Core i9 з потужною RAM. Таким чином, оперативна пам'ять та сам процесор М1 працюють синхронно, адже обидва є компонентами єдиної екосистеми.

В іграх

Що стосується ігор, ситуація досить неоднозначна. Ні для кого не секрет, що Core i9 у певному сенсі призначений саме для ігор, тому за умови наявності в комп'ютері хорошої відеокарти та ОЗУ, йому під силу впоратися з будь-яким ігровим завданням. Однак якщо не враховувати інші параметри збірки, інтегрована графічна підсистема у процесорі не відрізняється особливою потужністю. А через те, що М1 поки що не підтримує дискретну графіку, буде логічним порівняти процесори беручи до уваги їх початкові графічні можливості.

Гістограма показників потужності процесорів в іграх

У таких умовах Apple M1 виглядає більш впевнено, адже має досить потужну графічну підсистему з чіпом на 8 ядер. Навіть попри те, що комп'ютери Mac через свої конструктивні особливості не підходять для ігор, пристрій справляється з ними досить непогано. Більшою мірою це звичайно ж стосується нативних ігрових проєктів для MacOS, адже якщо здійснювати запуск гри за допомогою Wine, продуктивність буде помітно нижчою.

Рівень нагріву

Багато хто знає, що Core i9 під навантаженням гріється досить сильно, тому для його повноцінного використання необхідно мати потужну систему охолодження. Навіть сам виробник радить подбати про наявність відразу кількох вентиляторів, а ще краще, у поєднанні з рідинною системою охолодження. При сильній завантаженості температура процесора може досягати понад 90 градусів, що значно ускладнює використання ЦП в невеликих корпусах, чим відрізняються саме ноутбуки.

Також вам буде цікаво: Чи безпечно купувати iPhone на маркетплейсах?

Apple M1, огляд якого часто починають саме з цієї особливості, відрізняється вкрай низьким виділенням тепла. Дана властивість процесора підтверджується і тим, що, наприклад, в MacBook Air навіть не передбачений кулер. Охолодження системи повністю покладено на звичайний радіатор, та зі своїм завданням він легко справляється. У більш старших моделях, в MacBook Pro та Mac Mini, кулери встановлюються, але тільки через те, що попри специфіку корпусу, реалізувати ефективне пасивне охолодження вкрай проблематично.

Автономність

У зв'язку з тим, що ми в першу чергу розглядаємо процесори для лептопів, одним з важливіших параметрів є автономність. Через те, що Intel Core i9 виконується по кілька застарілому техпроцесу, для його живлення необхідна велика кількість енергії, тому заряд акумулятора витрачається за коротший час. Наприклад, MacBook Pro минулого покоління з процесором Core i9 в автономному режимі пропрацював 12 годин, при цьому, всього лише з запущеним браузером.

Зовнішній вигляд процесору М1

У випадку з Apple M1, який виконаний по техпроцесу 5 нм, розробникам вдалося досягти набагато меншого енергоспоживання, та водночас, збільшити продуктивність. Наприклад, MacBook Pro, але вже з процесором М1 здатний протриматися до 20 годин без підключення до мережі, що є рекордним показником серед флагманських ноутбуків. Безсумнівно, на автономність також впливає оновлена ​​версія MacOS та її оптимізація, але в першу чергу це заслуга саме процесора.

Інтерфейси

Процесор від Intel підтримує найбільш поширені й класичні для сегмента ПК інтерфейси: USB, Wi-Fi ac, Bluetooth 5.0 та інше. Цього цілком вистачає й на сьогоднішній день, однак для флагманського процесора, такий набір все ж замалий, адже поступово технології змінюють одна одну, а в 9-му поколінні процесорів від Intel їх підтримка досі не передбачена. У свою чергу, ніхто не сумнівався, що в М1, все, що стосується підтримуваних інтерфейсів, буде відмінно, адже саме Apple переважно і задає на них тренд.

Допоміжні опції

Серед цікавих фішок в Intel варто відзначити технологію Hyper-Threading, яка копіює та відтворює матеріальні ядра процесора, тобто, перетворює його з 4-ядерного в 8-ядерний, де 4 ядра будуть умовними. Це дозволяє досягти кращої швидкодії при великих обсягах одночасно оброблювальних процесів. Але оскільки не кожен додаток адаптований для роботи навіть с двома ядрами, така багатопотоковість іноді буває марною, а у випадку с конкретними програмами, що не підтримують багатоядерність, вони й зовсім можуть не запуститися.

Технична будова процесору М1

М1 забезпечили блоком Neural Engine, який по суті являється нейронною мережею, має 16 ядер та призначений для математичних розрахунків. Також цей блок відповідальний за роботу штучного інтелекту, тому в MacOS є функція, яка здатна заздалегідь розуміти, які маніпуляції в подальшому планує виконувати користувач. Крім цього, корисною опцією також є Secure Eclave - менеджер паролів на апаратному рівні. Сюди записуються паролі, та інші важливі дані, а через те, що сховище має надійний захист у вигляді апаратного шифрування, зламати його буде вкрай важко. Тому в плані безпеки, М1 виглядає набагато краще, у той час, як проблеми Intel в цьому аспекті вже давно не новина.

Кого ж можна оголосити переможцем у протистоянні Apple M1 vs Intel Core i9? Виходячи з результатів синтетичних тестів та фактичних показників, новинка від Apple залишає позаду продукт від Intel, звичайно ж, поки що тільки в сегменті процесорів для ноутбуків. Варто відзначити, що наразі процесор М1 може відчувати деякі проблеми із сумісністю у ряді програм, однак вирішити дану проблему повинні вже в найближчих оновленнях MacOS.

Ваша оцінка: