Я шукаю...

Догляд за MacBook

Догляд за MacBook

MacBook – це серія ноутбуків від Apple. Вони актуальні в продажі з травня 2006 року. Мільйони людей зі всього світу користуються використовують MacBook.

Також багато користувачів таких ноутбуків цікавляться як доглядати за ними.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Спочатку хочеться розповісти чим і як прочистити MacBook

LCD-монітори є дуже чутливими до різних хімікатів, тому протирати чим-небудь небезпечно.

Правильний догляд MacBook

Існують 4 методи чистки:

 • суха;
 • волога;
 • спеціальні засоби для дисплеїв комп’ютерної техніки;
 • серветки для LCD-екранів.

Стосовно першого методу, а саме полірування сухою тканиною. Це вважається найпростішим і найбезпечнішим способом. Для цього лише потрібна суха та чиста тканина, але вона повинна бути м'якенькою, без волокна. Паперові серветки та кухонні рушники не можна використовувати. А категорично не рекомендується користуватися абразивними матеріалами.

При сухій полірування ризик нашкодити MacBook дуже низька, тому краще обирайте саме цей метод. Наприклад, якщо обрати протилежний спосіб чистки, то при потраплянні вологи всередину техніки, можуть бути проблеми і в результаті потрібен буде ремонт.

Тому, спочатку потрібно вимкнути ноутбук. А потім можна протирати екран MacBook круговими рухами, але акуратно з нігтями, щоб не задіти екран і не залишити подряпини.

Перейдемо до другого способу: чистка вологою тканиною. Є деякі забруднення, наприклад: сліди від капель підсохлий бруд, що сухою тканиною не відтерти. Тоді можна її легенько замочити, але при цьому треба бути дуже акуратно.

Вологе чистка екрану MacBook

В такому випадку потрібно також виключити ноутбук перед чисткою. Потім протерти спочатку сухою тканиною, щоб не було більше пилу та других інших забруднень. Після цього візьміть серветку і легенько замочіть. Але ні в якому разі не мочіть повністю! Адже тканина повинна бути лише трішки вологою. Краще використовувати фільтровану воду, щоб в протилежному варіанті не було розводів. Після того як ви протерли вологою тканиною, потім зробіть теж саме, але сухою.

Щодо використання спеціальних засобів для дисплеїв комп’ютерної техніки, то потрібно замочити не лише трішки водою, а й спеціальним засобом. Дуже важливим моментом є те, що він був лише для LCD-екранів, тому що не всі хімічні речовини підходять для моніторів. Ні в якому разі не можна використовувати аерозоль, відбілювачі, спеціальні засоби на спиртній основі, мийний засіб для вікон чи іншу побутову хімію.

Можуть бути проблеми, якщо в певному у засобі присутній ацетон, алкогольні з’єднання, аміак, перекис водоводу. Адже будуть фатальні випадки, що можуть дійти до заміни дисплею.

Чистка серветками для LCD-екранів. Це є ідеальним варіантом. Головне, щоб не будо на спиртній основі.

Чистка серветками для LCD-екранів MacBook

Тепер ми розповімо як правильно заряджати MacBook, щоб не нашкодити йому

Але треба знати, що з часом будь-який акумулятор втрачає свою енергію і роботу, яка була при покупці. Але, проте, є деякі поради, щоб ваш акумулятор працював довше.

Ви можете одночасно працювати й заряджати свій ноутбук, але якщо мова йде про базові завдання у ньому. Але більш важкі задачі краще виконувати після повного заряду, бо може бути перегрів акумулятора.

Дуже важливо пам’ятати, що не треба зберігати MacBook в повністю зарядженому стані, адже через пів року він може просто відмовитись заряджатися.

Також потрібно пару раз на місяць повністю перезаряджати пристрій.

І перед тим як зарядити акумулятор, не потрібно чекати, коли буде 0%, краще за все розпочинати заряд, коли його значення 20-30%. А заряджати до 90-95%.

Ще багато людей цікавляться, як чистити клавіатури MacBook

Чистка клавіатури MacBook

Якщо клавіатура вашого ноутбука почала погано реагувати на натиснення, то ситуація не є дуже приємною. А особливо, коли тема йде про MacBook.

То що робити, якщо «тормоз» клавіатури починає сильно заважати? Ось вам поради:

 • Не потрібно трусити клавіатуру. Адже маленька ймовірність, що допоможе, навпаки може завдати шкоди вашому ноутбуку.
 • Не пробуйте пилососити клавіатуру. Статична електрика має високий потенціал, який може привезти до виходу з ладу чипів та мікросхем, або просто зруйнувати плати.
 • Не потрібно дути клавіатуру стисненим повітрям. Бо якщо спеціальний балон зберігали неправильно, то є вірогідність, що випадково можна залити це у пристрій. А тим більш, пил і різні домішки можуть потрапити у всередину, що потім пошкодить ноутбуку.

Рекомендуємо не займатися самостійно чисткою клавіатури MacBook. Бо якщо ви не будете достатньо обережні, то повернути клавішу на місце не вийде. Тому буде краще буде звернутися у сервісний центр.

Якщо ваш MacBook вже потребує ремонт, то знайте, що це є важкий процес внаслідок незвичної та важкої архітектури пристрою. «Саморемонт» взагалі не рекомендується. В такому випадку необхідно звернутися до спеціалістів.

Професійний ремонт MacBook

Техніка Apple, не дивлячись на свою надійність, може зламатися, як і будь-яка інша техніка. І причини можуть бути різними. Наприклад: погане відношення, неправильна експлуатація, механічні зламання чи перепади в електромережі.

Це загальні апаратні зламання, які найчастіше проявляються:

 • ламання клавіатури;
 • порушення материнської плати;
 • неправильна робота жорсткого диска;
 • CD/DVD не працює;
 • некоректна робота програмного забезпечення;
 • вихід з ладу динаміків.

Ремонт MacBook важкий наявністю в апараті великої кількості термодатчиків, призначених для фіксації різних даних. Тому потрібно виконати свою роботу таким чином, щоб не пошкодити різноманітні вузли та компонентів, які розміщені поруч до один одного.

Ще однією специфікою є зміна схем. Нові моделі MacBook сильно відрізняються від попередніх, тому майстрам потрібно підготовлювати нові схеми ремонту. Тому що, старі способи та техніки ремонту просто припиняють свою роботу.

І треба знати, що техніка Apple потребує лише оригінальних деталей під час ремонту, бо в протилежному варіанті можуть повернутися проблеми з ноутбуком.

Не нехтуйте нашими порадами :)

Ваша оцінка: