Я шукаю...

Пророча стратегія Plague Inc: актуальність та можливості гри

Plague Inc на iPhone

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Найактуальніша гра сьогодення або ж пророча «Plague Inc.»

Ось вже рік ми боремося з пандемією коронавірусу у світі. За цей час це слово, як і сам вірус, стало настільки звичним для нас, що вже майже ніхто не звертає на це уваги й сприймає хворобу як таку ж невіддільну частину нашого життя, як звичайний грип або застуду. Однак здійснімо стрибок назад у часі, до моменту, коли ніхто навіть і не задумувався про глобальну пандемію, переймаючись зловісним віщуванням народу Мая. Саме тоді, у 2012 році, на IOS, а згодом і на Android, виходить один з найпопулярніших, якщо не найпопулярніший у світі симулятор біологічного зараження «Plague Inc.»

Plague Inc. Що це за гра?

«Plague Inc.» - це стратегія, яка підкорила серця мільйонів користувачів на різних платформах. Незвична ця гра вже тим, що у жанрі симулятора біологічного зараження ви змушені будете грати не за хоробрих лікарів, які всіма силами намагаються врятувати людство й побороти смертельну загрозу, а за саму хворобу. Вашою метою, відповідно, стане перш за все зараження людства шляхом модифікування та розвитку вашого патогену. Початково гра була  доступна на  IOS та Android, однак з виходом рімейку «Plague Inc: Evolved» поступово переходить на всі ігрові платформи.

Геймплей Plague Inc.

Весь ігровий процес та геймплей Plague Inc. полягає в тому, щоб заразити та підкорити, або знищити все людство.

Читайте також: Моторошний гротеск або повний Peace, Death - іронічний огляд

Не зважаючи на досить простий з графічного боку дизайн, який змушує вас підключати свою уяву спостерігаючи за рухом транспорту та картинками, що іноді вистрибують, гра натомість отримує варіативність у виді хвороб та способах їх модифікацій. Патогени у грі діляться на два табори:

Звичайні:

  • Бактерія
  • Вірус
  • Грибок
  • Паразит
  • Пріон
  • Нановірус
  • Біологічна зброя

Особливі:

  • Черв’як Neurax
  • Вірус Necroa
  • Сіміанський грип

На початку гри вам буде доступна лише гра за бактерію, однак з кожною перемогою вам буде відкриватись наступний патоген. Зверніть увагу на те, що нові хвороби вам відкриватимуться лише за проходження попередньої на рівні середньої складності й вище. Існує декілька способів покращити та розвинути свій зловісний витвір. Залежно від того, як ви хочете, щоб хвороба передавалась іншим, можна вибрати шляхи її передачі трьома способами: через птахів та звірів, воду та повітря, кров та комах з можливістю подальшого комбінування.  Далі вам необхідно буде вибрати симптоматику вашої зарази. Тут існує безліч симптомів, які проявляються у різних місцях та мають різний вплив. Проявами своєї хвороби ви можете вибрати як звичайну нудоту або висип, так і анемію та безсоння. Хворобу можна розвивати як модифікуючи окремо кожен симптом, так і додаванням та подальшим ускладненням різних. Однак будьте обережні: що більше ваш патоген буде викликати симптомів і що смертоноснішим ставатиме, то більше занепокоєння викличе.

Plague Inc на iPhone

Це призведе до швидкої розробки вакцини. Ще одним способом розвинути ваше творіння стане покращення його особливих вмінь. Особливі вміння діляться на загальні, тобто спільні для всіх патогенів, та унікальні – притаманні окремим. До загальних відносяться резистентність до клімату та ліків. До того ж початкова резистентність хвороби до клімату визначається місцем розташування вашого першого хворого. Унікальні вміння залежать від виду вашої хвороби: вірус може ставати нестабільним, що збільшує шанс його мутації; грибку потрібно розвивати витривалість спор; паразиту – симбіоз, для забезпечення непомітності; пріону – його вплив на мозок; нановірусу – його вплив на ДНК, а Біологічній зброї – генетичні особливості, що ускладнять її лікування та збільшать смертоносність. Попри те, що весь процес розвитку хвороби можна контролювати, витрачаючи бали, зароблені за кількість заражених та померлих,  вона і сама здатна на мутації, які іноді доведеться прибирати, щоб нас швидко не розкрили. Щодо особливих, то вони були створені для урізноманітнення ігрового процесу.

Актуальність гри Plague Inc.

З появою перших новин про Китайський вірус мережею почали ширитись меми в яких його порівнювали зі сценарієм нашої гри, тому користувачі почали обговорювати актуальність гри Plague Inc. А всілякі чутки про біологічну зброю ще більше підігріли інтерес суспільства до порівняння одного зі сценаріїв гри з реальністю, що своєю чергою значно вплинуло на зацікавленість людей стратегією.

Plague Inc на iPhone

 Сама гра була досить популярна і до цього, однак з початком пандемії рівень активних гравців на всіх платформах сягнув рекордних показників.  Така активність змусила розробників гри заворушитись і 11 листопада 2020 року випустити оновлення "Plague Inc. The Cure», в якому гравець має змогу поборотися з хворобою розробляючи вакцину та встановлюючи режим карантину. Не зважаючи на те, що гра не претендує на унікальність, при створенні цього оновлення автори консультувались з лікарями, з метою більш реалістичного відтворення боротьби з хворобою. Цікаво те, що у лютому 2020 року, на самому початку розповсюдження хвороби, гра раптово зникла з доступу у Китаї через наявність забороненого вмісту.

Користь Plague Inc.

Попри, на перший погляд, негативне позиціювання гри, адже ми з самого початку змушені грати за антагоніста, який протистоїть людству, гра Plague Inc. насправді має певну користь і може навчити нас декількох корисних речей у боротьбі з хворобами.

Plague Inc на iPhone

Варто прочитати: Ігри для вечірок у компанії на iPhone

Зважаючи на відому приказку «якщо хочеш перемогти ворога, навчись думати як він» ми можемо використати цю гру як наочний, хоч і трохи нереалістичний метод демонстрації розповсюдження хвороби. Спостерігаючи за тим, як вона розвивається, її сильні та слабкі сторони та те, як людство реагує на неї можна зробити певні висновки й щодо реальних ситуацій. З останнім оновленням, ми можемо ще краще відчути й побачити як важко інколи втримати розповсюдження невідомої хвороби та чого це вартує державі та лікарям. Однак розробники не втрачають оптимізму, а тому, якою б не була складною ситуація у грі, людство завжди має шанс перемогти нову заразу.

Plague Inc на iPhone

До того ж компанія-розробник допомагає боротись з пандемією не лише через взаємодію з грою, у 2020 році вона витратила 250 тисяч доларів на протистояння коронавірусній інфекції, що доводить її добрі наміри. Чи  приховує істинні?

Ваша оцінка: