Я шукаю...

Apple Music: як увімкнути просторовий звук Dolby Atmos

фотографія  Apple Music айфон

Кожен виробник намагається зробити все можливе, щоб зацікавити потенційного покупця і змусити його купити потрібний брендовий продукт. Так, на ринку смартфонів кожен другий телефон оснащений потужною батареєю, якісною камерою та іншими необхідними й важливими функціями, які користувач так цінує. Втім, існують компанії, які крім перерахованого вище, звернути увагу ще й на якість звуку. Так в справу вступає технологія просторового звуку - Dolby Atmos.

технологія кінотеатр

Компанія Apple не могла обійти нову технологію стороною, тому, вже на початку червня була додана підтримка музики форматів Dolby Atmos в Apple Music.

Чи варто купити iPhone xr і яка ціна на цей смартфон?

Що таке Dolby Atmos

Dolby Atmos - це розробка компанії Dolby, яка існує з 65-го року. Основним родом занять компанії є облаштування кінотеатрів якісним звуком. Так, якщо придивитися, то практично в кожному залі можна побачити логотип Dolby Laboratories.

Сама система Dolby Atmos вперше побачила світ в мультфільмі «Хоробра Серцем» 2012 року, практично відразу ж після свого анонсу. І ось, вже через 3 роки свого існування, дана технологія звучання встигла охопити понад 2500 кінотеатрів.

єпл мьюзік

В роботі Dolby Atmos бере участь 128 аудіодоріжок, завдяки чому, під час показу фільму, глядач може відчути джерело звуку і його напрямок. Яскравий приклад, коли на екрані повинен з'явитися літак - його ще немає, але глядач почує його появу спочатку позаду себе, потім літак ніби пролітає через весь зал, і тільки потім його можна буде побачити на екрані. Виходить, що в момент появи літака на екрані, звук виходить з передніх колонок. Простіше кажучи, Dolby Atmos - це поліпшена стерео система.

Оригінальні АірПодс: Як дізнатися, що у вас не підробка?

Що таке Dolby Atmos в айфоні

Втім, на сучасних телефонах дана технологія працює не так, як в кінотеатрах. В цьому випадку основним елементом є навушники. Так, Dolby Atmos може адаптувати звучання звуку, який своєю чергою буде як би переміщатися навколо користувача в усіх напрямках. При цьому, все ж є ефект появи звуку знизу, згори та з боків. Однак, користувачам не варто очікувати чогось надто епічного, оскільки Dolby Atmos працює з динаміків телефону, а у пристрої їх не так вже й багато. Саме зараз на ринку смартфонів мало хто може похвалитися наявністю такої технології, однак Apple все ж зробила це. Компанія в черговий раз зробила все можливе, щоб домогтися відмінного звучання аудіо і по максимуму реалістичного відтворення різних звуків і сигналів.

Як включити просторовий звук Dolby Atmos в Apple Music

Як заявляє сама компанія, в разі Dolby Atmos нічого не потрібно активувати самостійно. Нібито в Apple Music встановлено автоматичне відтворення треків з ефектом Dolby Atmos. При цьому важлива наявність бездротових навушників AirPods або Beats з чіпами W1 і Н1. Також Dolby Atmos можливо почути на встановлених динаміках крайніх моделей айпадів, макбуків і айфонів.

просторовий звук айфон

Втім, все ж можна включити режим Dolby Atmos самостійно. Для цього користувач повинен зробити буквально три легких кроки:

  • Зайти в головне меню налаштувань і знайти рядок додатка «Музика»;
  • Перейти за категорією «Dolby Atmos»;
  • Натиснути на «Завжди включено» і підтвердити свої дії.

Компанія Apple, випустивши оновлення iOS 15, розраховує на те, що можна буде прослухати музику в просторовому звучанні навіть в тому випадку, якщо в треку офіційно не заявлений Dolby Atmos. Однак, для цього користувачу потрібні будуть бездротові навушники AirPods.

Зробити ремонт iPhone просто, якщо робиш це в ICOOLA.

Чи варто включити Dolby Atmos в Apple Music?

Послухати музику з Dolby Atmos можна в окремому плейлисті, який зібрав в собі всіляких виконавців і різноманітні жанри. Далі, алгоритми Apple Music зможуть рекомендувати вам треки, виходячи з вашого смаку, які підтримують просторове звучання Dolby Atmos. Через деякий час кількість треків з даною технологією буде тільки збільшуватися. Дізнатися, чи доступний Dolby Atmos на тій чи іншій пісні можна буде дуже легко - такі доріжки будуть позначені спеціальною міткою.

презентація айфон

Зовсім скоро Dolby Atmos і інші технології міцно влаштуються і на смартфонах з операційною системою Android. І якщо користувач, прочитавши статтю, буде розуміти, що таке цей Dolby Atmos і як він працює, то питання - чи існує різниця між стандартними треками й музикою з Dolby Atmos все ще актуальне. Ми можемо сказати лише одне - різниця дійсно є. І кожен зможе переконатися в цьому особисто, зробивши легке підключення даної функції. Для самостійного порівняння просто увімкніть звичайний трек і уважно прослухайте звук. Після цього спробуйте знайти щось з технологією Dolby Atmos. Відмінності ви точно зможете відчути, проте, зможуть вони вас вразити чи ні - справа індивідуальна.

Як отримати айфон безкоштовно - реальні способи, які допоможуть кожному!

Ваша оцінка: