Я шукаю...

Як заощадити місце на диску під час запису відео на iPhone й iPad

Економія місця на диску

Apple постійно розвивається, про що можна судити за якістю відеозапису у кожної нової моделі IPhone або IPad. Це досить добре, адже кожен власник був би не проти знімати високоякісне відео. Але тут чекає несподіванка: чим якісніше відеоролик, тим він більше за розмірами. І тоді на пристрої може не вистачати місця.

Щоб уникнути таких проблем, необхідно вдатися до деяких кроків. Розглянемо ж, як заощадити місце на диску під час запису відео на «яблучні» гаджети.

Загальні відомості

За замовчуванням IPad або IPhone отримали настройки, що дозволяють знімати відеоролики, які мають здатність 1080 HD. При цьому швидкість становить 60 кадрів за секунду. Кожні 60 секунд ролика вимагають по 100 МБ внутрішньої пам'яті. Звичайно, це засмучує користувачів, бо знімання зараз користується популярністю у власників смартфонів або планшетів, але з такою якістю відео на внутрішніх сховищах пристроїв скоро не залишиться вільного простору. А не варто забувати ще й про поновлення, які приходять регулярно і теж вимагають місця.

Стратегія, як заощадити місце на IPhone \ IPad

Розробники «яблучних» пристроїв передбачили можливість зміни частоти кадрів і роздільної здатності при фільмуванні. Коштом цього відеофайли стискаються в розмірах і економлять місце на внутрішніх дисках IPhone або IPad.

  • Для організації економії місця буде потрібно:
  • Включити «яблучний» гаджет
  • Відкрити вікно налаштувань пристрою
  • Опустити курсор вниз і натиснути на ярлик камери
  • Вибрати параметр «Дозвіл і частота кадрів для запису відео» і встановити галочку на необхідному значенні

Експерти рекомендують для економії вільного простору використовувати дозвіл 720 і 1080 p і швидкість 30 кадрів в секунду. Зрозуміло, що дозвіл 4K передбачає значний розмір файлу, що містить відео. Після установки, необхідно вийти з вікна, і тоді зміни будуть збережені.

Володарі більш пізніх версій «яблучних» гаджетів можуть поміняти дозвіл і кадрову частоту на льоту, використовуючи додаток Camera pp.

Варто прочитати: Топ безплатних розвивальних ігор на Айфон для дітей.

Економія місця на диску

Ще один спосіб економії місця при записі відео

При зніманні огляду у верхній частині гаджета на смузі поряд з таймером розташувалися відокремлені точкою роздільної здатності та кадрової частоти.

Використовуючи ці настройки можна поміняти їх значення. Це дозволить перемикати вибір між 1080P і 4K або між 1080P і 720P, в залежності від бажаного результату.

Частота кадрів також змінюється так само. При запису відео з роздільною здатністю 1080p, можна перемикати кадри між 30 і 60 в секунду і навпаки. Записуючи відеоролик в якості 4K, частота може змінюватися в діапазонах 24, 30 і 60. Відповідно, при 720P - 30 кадрів максимум.

Для економії місця експерти радять записувати менш професійне відео, яке гідно можуть оцінити тільки близькі власника «яблучних» гаджетів. Коштом цього у внутрішній пам'яті залишиться досить солідний запас простору. Ці методи не складні, але зате допоможуть будь-якому користувачеві не засмічувати великими за розмірами файлами дисковий простір на IPhone або IPad.

Варто прочитати: 5 безплатних додатків для вашого Mac.

Економія місця на диску

Інші методи економії місця на IPhone / IPad

Але не тільки зміною налаштувань камери можна економити вільне місце при зніманні відео на «яблучних» пристроях. Існує ще кілька способів, які дозволять зарезервувати простір для більш об'ємних і професійних відео.

Отже, ці способи полягають в наступному:

  • Видалення непотрібних фотографій. Вони дійсно «від'їдає значний шматок внутрішньої пам'яті, яку можна було б використовувати для зберігання якісного відео. Звичайно, десяток фото не грають ролі, але коли їх понад 1000 і вони не дуже вдалі, то краще їх видалити.
  • Завантажити фото і відео в хмарний сервіс. Це можна зробити, коли не хочеться стискати фото або відео, які вже є на пристроях. І таким чином, місця побільшає. Хоча і доведеться докупити зайві мегабайти на хмарі Apple. Але можна залити файли та в хмару іншого виробника або навіть самостійно створити персональне хмарне сховище. Такий захід сприяє звільненню кількох гігабайт внутрішньої пам'яті, які можна зарезервувати для запису відео на IPhone / IPad.
  • Видалення непотрібних додатків. Якщо власник більше не використовує раніше завантажені програми, то їх можна просто стерти, і тоді теж звільниться місце. Цікаво, що гаджети Apple теж пропонують вивантажити додатки, які давно не запускалися.
  • Видалити музику. Нерідко на IPhone або IPad записують музичні треки, але незабаром вони теж починають місце, якого так не вистачає для якісних відео. Тому, можна видалити пісні, які вже приїлися власникам. Також можна відключити й автоматично завантажувати пісень на гаджети. Більш радикальним засобом буде зайти через меню «Налаштування» в «Сховище IPhone» і видалити всі мелодії.

Економія місця на диску

Очистити розділ «Інше». Це об'ємний розділ, який містить кеш, різний спам і інформацію, передану з впроваджених додатків. Спочатку потрібно подивитися скільки займає цей весь «сміття», а потім видалити. Часто це були переглянуті або викачані ролики в YouTube, фільми в форматі VLC або iMovie проєкти.

Слід зазначити, що такі заходи дійсно працюють і можуть допомогти звільнити значне місце на внутрішній пам'яті «яблучних» гаджетів. Коштом таких кроків, можна видалити непотрібного сміття на десятки гігабайт, і потім це простір використовувати для запису високоякісного відеоролика. Причому подібні заходи допоможуть стежити за станом внутрішньої пам'яті.

Підсумовуючи, відзначимо, що заощадити місце при запису відео на IPhone або IPad досить просто. Потрібно або поміняти настройки дозволу кадрової частоти двома способами, описаними вище, або просто прибрати файли, якими тривалий час власники не користуються.

Ваша оцінка: