Я шукаю...

10 товарів, які допоможуть зберегти екологію

екотовари для збереження екології

Екотовари — товари, що можуть розкладатися на нешкідливі для довкілля елементи, таким чином допомагаючи зберегти екологію. Адже навколишнє середовище сьогодні не в найкращому стані. Саме від нас залежить, яка ситуація буде у майбутньому. Використання багаторазових виробів, економія води та електроенергії, сортування й переробка сміття — це необхідна практика для збереження усього живого. І якщо ми це усвідомимо і почнемо діяти — глобальна екологічна криза не настане.

У даній статті наведемо підбірку товарів, що мінімально забруднюють довкілля. Також цікаво почитати: Маленький крок для марсохода Perseverance, великий крок для людства

  • Чайник для заварки або чайне ситечко

Чайні пакетики — надзвичайно корисний винахід людства. Однак коли ми їх заварюємо, до чашки потрапляє мікропластик, токсичний для організму. Пакетики надзвичайно повільно розкладаються і не переробляються, хоча на їх виготовлення йде чимало деревини.

Тому заварювання листового чаю у спеціальному чайнику чи ситечку – оптимальний варіант.

  • Сумка-шопер

Останні кілька років все більше набувають популярності екосумки, або ж шопери. Їх виготовляють із відходів від виробництва або із вторинно переробленої сировини. Шопери можна прати та багаторазово використовувати, тому це чудова заміна поліетиленових пакетів, що забруднюють довкілля. Вони не лише естетично виглядають, а й завдяки різноманіттю форм, кольорів та принтів допоможуть виділити свого власника із натовпу.

  • Багаторазові стаканчики для кави

Чи знаєте ви, що шкода від паперового стаканчика для кави значно більша, ніж від пластикового? Річ у тому, що на внутрішній поверхні стаканчика є поліетиленова плівка, яку надзвичайно складно відділити від паперу, відповідно й утилізувати. А пластик переробити можна. Така ж ситуація із соломинками. Якщо є можливість – краще замінити на бамбукову, або не використовувати взагалі. А ще краще купити власний багаторазовий металевий чи силіконовий стаканчик і просити налити каву саме у нього.

  • Світлодіодні та люмінесцентні лампи

Теплові електростанції, що продукують енергію, спалюють тисячі тонн палива за день. При цьому у довкілля виділяються токсичні відходи: вуглекислий газ, оксиди азоту, метан. Тому економне використання електроенергії — стратегія раціонального природокористування.

Світлодіодні та люмінесцентні лампи зберігають до 80–90% електроенергії, порівняно із звичайними лампами розжарювання. Їм властива вища світловіддача, а також виділення меншої кількості тепла назовні та довший термін експлуатації. Єдиний недолік — виділення небезпечних речовин при розкладанні. Тому варто здавати такі лампи у спеціальні пункти утилізації.

  • Безпечні мийні засоби

Боротьба із пилом та брудом у будинку — щоденна практика для нас. Проте хімічні мийні засоби завдають більше шкоди, ніж користі. У складі пральних порошків, гелів та рідин для прання, засобів для миття посуду, вікон чи меблів наявні хімічні елементи, ароматизатори, барвники, відбілювачі та продукти нафтопереробної промисловості, що забруднюють довкілля. Вони потрапляють у ґрунт і водойми, на шкіру людини, або у організм з їжею, спричиняючи отруєння, алергії, виразки.

Мало хто знає, але альтернатива таким засобам є. Для очищення твердих поверхонь можна використати оцет, харчову соду, різноманітні ефірні олії, оцтову кислоту, для миття посуду – порошок гірчиці тощо.

  • Бамбукова зубна щітка

На відміну від пластикових щіток вона не потребує величезної кількості енергії та води для виготовлення. Бамбук росте дуже швидко і розкладається природним шляхом за короткий час, Тому користь для екології очевидна. Ризик розмноження хвороботворних бактерій на бамбуковій щітці невисокий через антимікробні властивості, а якість очищення ротової порожнини на рівні із звичайною щіткою. Термін її використання при правильному зберіганні приблизно 2-3 місяці.

  • Багаторазовий блокнот

Продається у комплекті із ручкою чи олівцем. Сторінки виготовлені із спеціального матеріалу, тому написане можна легко стерти. Так, це не дешеве задоволення, але один блокнот можна використовувати мало не вічно.

  • Дешевий туалетний папір

Часто при виготовленні туалетного паперу використовують лише целюлозу, вирубуючи при цьому сотні гектарів лісів. Тварини і рослини, що там мешкали, просто гинуть, залишившись без середовища існування. Тому екологічно правильне рішення — обирати папір із утилізованої макулатури, на упаковці якого написано «із вторсировини» чи «із переробленої сировини». Він зазвичай не білого кольору, а темніший, і не ароматизований, тобто при його виготовленні не використовуються хімічні речовини.

  • Велосипед

Приватний автотранспорт – найпоширеніший забруднювач повітря у містах, оскільки на нього припадає найбільша частка викидів вуглекислого газу. Окрім цього він забруднює ґрунти, створює шум та затори на вулицях, що впливає і на економічну ситуації, і на екологічну. Альтернатива – не такий шкідливий громадський транспорт, зокрема метро. Проте найкращий варіант все ж велосипед. Для будівництва велодоріжок потрібно значно менше землі та фінансових ресурсів, ніж для шосе. Велосипеди не забруднюють повітря, займають мало місця для паркування, є значно доступнішими за ціною та безпечнішими, ніж автомобілі. Також вони позитивно впливають на здоров’я людини.

  • Біорозкладні пакети для сміття

Поліетиленові пакети для сміття – вироби, від яких неможливо відмовитись сучасній людині. Паперові пакунки не витримують критики, коли потрібно викинути рідкий продукт, або їжу з різким запахом. Тому найкращий варіант – пакети, що здатні компостуватися. Вони виготовлені із картопляного чи кукурудзяного крохмалю, тому з часом розкладаються мікроорганізмами до гумусу. Це може відбуватися у спеціальних промислових чи домашніх компостерах, або ж на відкритому просторі.

Чи можна купити екотовари у Львові?

Звісно! Такі вироби можна знайти у звичайних супермаркетах або спеціалізованих магазинах із продуктами чи технікою. Також можна скористатись послугами інших масмаркетів чи інтернет-магазинів.

Турбота про екологію та iPhone від ICOOLA

Кожного року на сміттєзвалища викидають сотні ґаджетів, де вони зберігаються роками. Разом із тим на смітники потрапляє золото, срібло платина та інші благородні метали, що є у складі техніки. При безконтрольному спалюванні смартфонів у довкілля потрапляють токсини, що завдають йому непоправної шкоди.

Компанія ICOOLA займається зменшенням впливу електронного сміття на екологічну ситуацію, адже ремонт пристроїв компанії Apple та правильна утилізація вживаних смартфонів — шлях до чистої планети. Тому ми пропонуємо фінансову винагороду за ваш вживаний чи зламаний iPhone. Це значно краще, аніж викинути техніку на смітник.

Ваша оцінка: