Я шукаю...

Енциклопедія Emoji. Історія виникнення смайликів

Історія emoji

Початок історії emoji відбувся в 1999 році. Emoji – це привабливі, різноманітні й милі символи, якими користуються майже всі люди. Але мало хто знає, як саме вони з’явилися і хто взагалі їх придумав. Тому, ця статті буде цікава тим, хто хоче це дізнатися. 

Багато людей не відрізняють emoji від смайликів. Емотикон (смайлик) – це піктограма, яка зображає емоцію, завдяки комбінації топографічних знаків. Emoji представляють конкретні зображення. 

Користування emoji подарувало нам можливість передавати свої емоції й враження своєму співрозмовнику через електронне листування. 

Фалман вважається найпершим творцем смайлів. Він вважає, що користування емотиконів допомагає зекономити час, додаючи в слова цікавий відтінок. 
Скотт Фалман є професором, і в університеті він придумав одну ідею. Він запропонував використовувати маркери :-) й :-( для смішних і серйозних повідомлень для електронної дошки оголошень університету. Після цього популярність використання смайликів різко виросла. 

Сігетак Куріто створив перший набір emoji. Цей чоловік працював над японським телефонним оператором, де була перша мобільна Інтернет-платформа, де і додав можливість користування смайликів. Туди входило 176 видів emoji (люди, предмети, місця). Свій набір Куріто назвав «символи, завдяки яким можна передавати весь спектр потрібних емоцій».

Взагалі, людство спілкується символами вже тисячі років. Початок беруть наскельні малюнки, а кінець – всім відомі emoji. 
Завдяки сучасним технологічним можливостям, людям стало ще легше спілкуватись між собою. 

У 2014 році найпопулярнішим emoji вважалось «червоне серце». Також тоді було багато суперечок стосовно відсутності таких типів emoji: самотніх батьків, традиційної кухні, нації. З цього часу почалось регулярне оновлення, де виправляли подібні проблеми. 

А у 2015 році це було «лице зі слізьми від сміху». В цьому ж році можна використовувати хештеги з emoji в додатку Instagram, а також шукати відповідні до них публікації. 

До речі, якщо Ви творча особистість, то можете прочитати статтю на нашому офіційному сайті.

Популярність використанні смайликів почалась з 2011 року, оскільки компанія Apple добавила окрему для неї клавіатуру (iOS 5). Було доступно 376 нових повноцінних смайликів. Хоча Google дала змогу використовувати emoji ще у 2006 році, але ніхто не звернув серйозної уваги до цього. Почалось все з Японії, а коли люди з інших країн різними способами хотіли додати клавіатуру emoji, то Apple розв’язала цю проблему. 

Поступово додаються нові смайлики й покращуються ті, які вже є в доступі. Зараз нараховується 3178 emoji, які використовуються на 21 платформі. А процес підтвердження emoji може зайняти від 2 до 3 років, щоб він став актуальним в телефоні. 

Можна зауважити, що на рідних платформах смайли виглядають по-різному: на iOS – все красиво, насичено й деталізовано, на Microsoft –emoji плоскі й аскетичні, а Google також має свій стиль. 

Японці вважають, що очі є дзеркалом душі людини. Наприклад, в західних країнах більший акцент смайликів роблять на рот, в Японії – на очі. 

У 2015 році з’явилися модифікатори стосовно зміни кольору шкіри людини, у 2016 році – різноманітність професій, у 2017 – призначення до статті й різної вікової категорії, у 2018 – різноманітність зачісок і кольору волосся, у 2019 – люди з інвалідністю. 

Ще цікаве відкриття відбулось у 2017 році, адже компанія Apple придумала 3D-emoji. Тобто, відбувається сканування Вашого обличчя і завдяки цьому відбувається анімація персонального смайлика. Ще можна записувати голосове повідомлення й emoji буде реалістично його озвучувати. 

У 2018 році Apple продемонструвала Memoji – це процес персоналізації emoji, яке робить копіювання обличчя власника смартфону. Ви можете обрати тон шкіри, колір очей, зачіску й навіть додати аксесуар. Потім записуйте повідомлення і відправляйте, кому забажаєте. 

Підтримують ідею і взагалі існування emoji некомерційна організація Unicode. Їхня ціль – це стандартизація всіх можливих символів, щоб кожен міг їх використовувати на своєму пристрої. 
Компанія дає можливість подати заяву на перегляд нового символу. 

17 липня – це офіційний день смайликів. Кожен рік цього дня компанія Apple випускає нові види emoji. 

Також читайте. Як увімкнути режим енергозаощадження на iPad і Mac

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

Цікаві факти про Emoji:

 1. У 2016 році відбулась виставка набору emoji в музеї.
 2. Щодня відправляють приблизно 6 мільярдів смайликів в Інтернеті. 74% людей постійно використовують emoji в спілкуванні.
 3. Роман «Мобі Дік» був перекладений на мову смайликів у 2010 році.
 4. Є «Емоджи-Біблія».

Розшифрування деяких смайликів:

 1. 😢 – цей смайл описує стрес і тривожність, але люди часто плутають його з плаксивою людиною.
 2. 🤗 – обійми.
 3. 😗 – це символ поцілунку, а не свисту.
 4. 😫 – вказує на почуття хвороби людини, а не знак скорої смерті.
 5. 💁‍♀‍ – цей знак часто плутають з офіціанткою, але це просто людина з правового бюро.
 6. 🙏 – використовується, що показати молитву чи подяку, але ніяк «дай п’ять».
 7. 😪 – це символ сонливості.
 8. 😩 – вказує на сильну втому.
 9. 💆‍♀‍ – це людина, яка насолоджується масажем, а не дівчина з рогами.
 10. 👐 – це символ відкритості й обіймів, а не типу «роби як знаєш».
 11. 📛 – це просто іменний бейджик, а не вогонь.
 12. 😋 – насолода від їжі, а не смайлик, який жартує.
 13. 🙀 – це втоплений котик, а не шокування.
 14. 🙌 – символ від святкування успіху, а не схвалення Бога.
 15. 😤 – знак боротьби з проблемою.
 16. 🤟 – символ крутості.
 17. 😯 – це тихе й спокійне лице, а не здивування.
 18. 👯‍♀‍ – це японська версія Playboy, а не символ дружби дівчат
 19. 🙇‍♂️ – людина, яка пробачається, а не віджимається.

Мова завдяки смайликам й emoji різноманітна, якою користуються люди зі всього світу. Вони унікальні, і кожен зможе знайти потрібен смайлик, щоб описати свій стан чи якусь ситуацію. 

Завдяки малюнкам люди могли спілкуватися і передавати свої почуття ще тисячі років тому, а зараз ми використовуємо яскраві й милі смайли, щоб доповнити листування певними емоціями. 
Не було ні однієї людини, яка б не користувалась emoji, тому що іноді замість слів хочеться просто скинути смайл, щоб описати свої почуття чи подію.

Ваша оцінка: