Я шукаю...

Енергозберігаючий режим на iPhone. Як ефективно використовувати

Енергозберігаючий режим на iPhone

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Скільки заряду допомагає зберегти енергоощадний режим в iPhone

Режим енергоощадження запрограмований компанією Apple, починаючи з iOS 9. Даний сервіс був впроваджений як бета-версія і знаходився в режимі тестування. Пізніше його стали активно впроваджувати в усі смартфони виробника.

Що таке режим енергоощадження і для чого він потрібен

Ця опція дозволяє проводити контроль і знижувати рівень споживання енергії пристроєм при істотному зниженні заряду. Розробниками було заявлено, що після підключення режиму можна буде отримати додатково кілька годин активності до моменту, поки телефон не розрядиться повністю.

Енергозберігаючий режим на iPhone

При активізації енергоощадження кількість споживаної зарядки знижується. Однак це впливає на доступність деяких додатків, а також процес повноцінного відновлення може бути припинений або займати більше часу. Такий стан буде зберігатися, поки акумулятор не відновить до 80 відсотків накопиченої енергії. Після цього функція відключиться, і пристрій продовжить свою роботу в звичайному режимі.

Включення опції енергоощадження вплине на роботу таких процесів:

  • завантаження повідомлень в електронній пошті;
  • запуск оновлень програм у фоновому режимі;
  • здійснення завантаження в автоматичному режимі;
  • блокування екрану самостійно перекладається на 20-секундний режим;
  • тимчасово зупиняється опція збереження фото в iCloud;
  • система 5G також призупиняє роботу, кормі випадків активізації потокових відео.

Після включення режиму заощадження енергії з'являється зміна значка зарядки. Він стає жовтим і так тримається до моменту відключення цієї опції. При цьому рівень заряду показується у відсотках. Даний сервіс припиняє свою дію відразу після підняття рівня заряду до 80 відсотків.

Як включити енергозберігаючий режим на iPhone

Коли ваш iPhone досягне 20 відсотків заряду акумулятора, ви побачите підказку «Режим низької енергії». Ваш iPhone повідомить вас, які функції будуть тимчасово вимкнені, і ви можете вибрати «Продовжити» та увімкнути режим низького енергоспоживання або «Скасувати», а не вмикати режим низького енергоспоживання. Як повідомляється, режим низької потужності може дати вам від однієї до трьох годин більше часу, перш ніж ваш iPhone вимкнеться. Час роботи залежатиме выд того, що ви будете робити зі своїм iPhone.

Ви також можете ввімкнути режим низького енергоспоживання, коли захочете. Наприклад, припустімо, що це початок довгого дня, і ви знаєте, що протягом тривалого часу у вас не буде нагоди зарядити телефон.

Щоб активувати режим низького енергоспоживання з програми «Налаштування», перейдіть до «Налаштування» > «Акумулятор» і активуйте повзунок «Режим низького енергоспоживання». Індикатор батареї в рядку стану стане жовтим, коли ввімкнено режим низької енергії.

Енергозберігаючий режим на iPhone - icoola.ua - photo

Як вимкнути енергозберігаючий режим на iPhone

Ваш iPhone завжди автоматично вимикає режим низького енергоспоживання, коли ви заряджаєте його до певної точки. Режим низької потужності завжди тимчасовий і діє лише до наступного належного заряду. Немає способу ввімкнути чи вимкнути його назавжди.

Щоб вимкнути енергозберігаючий режим, перейдіть у «Налаштування» > «Акумулятор» і перемістіть перемикач «Режим низького енергоспоживання» у неактивне положення.

На iOS 11 ви також можете активувати та деактивувати режим низького енергоспоживання з Центру керування, а не кожен раз копатися в додатку Налаштування. Однак вам доведеться самостійно додати перемикач цієї функції до Центру керування.

Для цього перейдіть до Налаштування > Центр керування > Налаштувати елементи керування. Торкніться знака «плюс» ліворуч від «Режим низької потужності», щоб додати перемикач до центру керування, а потім торкніться та перетягніть його, щоб розташувати його там, де вам подобається. Тепер ви можете провести пальцем вгору від нижньої частини екрана та натиснути кнопку у формі батареї, щоб увімкнути або вимкнути режим низького енергоспоживання.

Результати показань згідно з дослідженнями

Сама корпорація Apple не надає конкретних даних про результати ефективності режиму на своїх пристроях. Однак були проведені дослідження, які показали, що в iPhone 12 продуктивність процесора знижується практично в два з половиною рази. Цей показник може варіюватися в залежності від моделі телефону.

Енергозберігаючий режим на iPhone

Читайте також: Режим низького енергоспоживання в версіях macOS Monterey і iPadOS 15

Початковий показник системи дорівнював 1 577 балів, після початку роботи режиму він знизився до 668. Те ж випробування було проведено з iPhone 7. Його значення зупинилося на цифрі в 720.

З iPhone 11 був протестований два варіанти. Це пов'язано з тим, що на даному пристрої режим енергоощадження починає скорочувати роботу всіх ядер без винятку. Перший тест проводився на іншому ядрі, і його бали з тисячі триста тридцять дві впали до 800. Другий тест був спрямований на застосування всіх ядер без винятку, при цьому початковий показник активності становив 3269, а після активізації режиму він зменшився практично до +1385.

На основі цієї інформації можна зробити висновок, що відносно зниження активності роботи процесора заряд акумулятора може бути врятований. На сьогодні конкуренцію цієї опції не може скласти ніякої сервіс. Вона максимально продуктивна і справляється зі своїм завданням, що допоможе телефону дотягнути до моменту підзарядки.

Енергозберігаючий режим на iPhone

Однак застосовувати її з різними додатками, які споживають багато ресурсів, наприклад гри в 3D форматі, не варто: не маючи доступу до всіх запитуваною даними і потужностям, гра може просто гальмувати або не запуститься зовсім.

Коли включення режиму енергоощадження може бути доцільно

Як показує практика, при використанні режиму у звичайних умовах дуже складно помітити, наскільки сильно збільшується автономна робота в порівнянні зі звичайним режимом. Якщо включити режим економії, маючи повну зарядку акумулятора, то за середніми підрахунками, смартфон зобов'язаний протриматися приблизно 4 або 5 годин довше звичайного.

Якщо активізувати енергоощадження при залишковому заряді акумулятора від 10 до 20 відсотків, то максимально додатковий час складе близько години. Подібна економія не всім до смаку, і багато хто воліє дозарядити свій телефон від Power Bank або скористатися зарядним пристроєм в громадських місцях.

Всі процеси, які активують режим економії енергії, можна налаштувати самостійно, скориставшись настройками. З усього переліку активних процесів варто тимчасово відключити ті, якими ви точно не будете користуватися, і залишити найбільш важливі й потрібні на цей момент. Такі дії приведуть до отримання схожого режиму і можуть істотно збільшити термін споживання енергії від батареї. Єдиний параметр, який самостійно ніяк не змінити, - це продуктивність процесора. Однак не всі користувачі захочуть постійно заходити в налаштування для включення або відключення. Натискання однієї кнопки робить цей процес максимально швидким і надійним.

Енергозберігаючий режим на iPhone

Варто прочитати: Siri вперше з'явиться на сторонніх приладах HomeKit. Дізнавайтеся новини!

Щоб побачити ефективність дії енергоощадного режиму, потрібно активно користуватися пристроєм. У режимі очікування різницю помітити складно.

Так користуватися чи ні?

Це питання залишається актуальним до цього часу. Такі запеклі суперечки пов'язані з тим, що для досягнення необхідного коефіцієнта продуктивності, потрібно включити режим енергоощадження при повній зарядці пристрою. При цьому смартфон стане працювати з відставанням, що не кожному до смаку.

Якщо діяльність в телефоні не має на увазі максимально швидкого реагування, а показник заряду є критично важливим, то можна сміливо користуватися цією опцією і отримати до п'яти годин додаткового часу.

Також не варто забувати, що активізація режиму економії енергії може бути марною у двох випадках:

  • відсоток заряду має мінімальне значення;
  • пристрій більшу частину часу перебуває в режимі очікування.

Енергозберігаючий режим на iPhone

Якщо ви не активний користувач смартфона, але хочете постійно бути впевненим, що ваш гаджет отримає підживлення і не підведе в потрібний момент, то практичним розв'язання проблеми стане придбання Power Bank. Також рекомендуємо прочитати ще більше цікавих новин Apple.

Ваша оцінка: