Я шукаю...

Як працює режим «Фокус» в iOS 15, і навіщо він потрібен. Як відключити повідомлення на iPhone

Режим «Фокус» в iOS 15

Корпорація Apple прагнути максимізувати спрощену роботу з пристроями свого виробництва, а також звести до мінімуму різні відволікаючі від використання явища. Тому ними була введена опція «Фокус». Вона стала доступною не тільки на iPhone, але і на Mac, iPad і Apple Watch. Основна умова для її використання – це наявність операційної системи iOS 15.

Що таке опція «Фокус»

Новий режим фокусування був оголошений компанією Apple ще 7 червня цього року. Багато відзначили, що подібна інновація є не новітньою розробкою, такі системи вже були введені набагато раніше таким гігантом в IT-індустрії, як Windows під час надання 10 версії ПЗ.

Відмінністю опції «Фокус» від усіх інших варіантів від Google і Windows стало те, що користувачі самі можуть робити настроювання та компонувати режими в тому порядку, як їм буде зручно. За фактом в Apple чотири вбудовані режими, серед яких є стандартна опція не турбувати. Також особливістю цієї опції сало те, що власники гаджетів можуть самостійно задавати різні параметри:

 • частоту появи повідомлень;
 • час їх демонстрації;
 • тип додатків, які можуть це зробити;
 • підстроювання повідомлень в залежності від місця розташування користувача.

Опція фокус в iOS 15

Також зручність було відзначено шляхом того, що всі пристрої отримують відповідну синхронізацію між собою. Власнику декількох гаджетів немає потреби проводити окремі дії з кожним пристроєм. Під час налаштування «Фокуса» на одному гаджеті ця ж процедура автоматично проводиться на інших варіантах обладнання.

Таке рішення стало можливим завдяки налаштуванню внутрішньої екосистеми у своїх операційних системах. На це було виділено колосальні бюджети, які не були витрачені даремно.

Для чого необхідний режим «Фокус» в iOS 15

Основна суть функції «Не турбувати» та інших еволюційних варіацій з опцій фокусування полягає в створенні обмежень доступу різних додатків до інформації, яка приходить користувачеві від сторонніх сервісів. Це було розроблено для зниження пропуску важливої інформації, яку часом не видно за великою кількістю повідомлень від додатків.

Під час використання стандартного режиму «Не турбувати» можна пропустити всі важливі повідомлення. Тому корпорація додала можливість виключати з області впливу необхідні для постійної активності сервіси. При цьому користувач сам може налаштувати різні варіації фокусування з різним списком платформ.

Суть опції Focus в iOS 15

Додатково була внесена можливість, що дозволила під час блокування викликів у WhatsApp або інших месенджерах режиму направляти повідомлення з текстом за зразком: «Я не доступний до ...». Також якщо виклик або текст повинні дійти до користувача негайно, то в тексті може бути інтегроване посилання для екстрених повідомлень, які будуть отримані, не залежно від режиму.

Які ОС матимуть доступ до цього режиму

На сьогодні «Фокус» знаходиться ще на стадії розробки та тестування, тому повноцінно жодна з систем його не підтримує. Бета-версією можуть користуватися тільки розробники macOS 12, iOS 15, iPadOS 15 і watchOS 8. На липень заплановано відкритий доступ до бета-версії для всіх користувачів.

Втілення цієї системи в реальне використання планується проводити не раніше вересня. Попередньо обговорюються терміни в період з вересня по листопад. Для власників смартфонів, комп'ютерів і планшетів ця настройка буде надаватися в повному обсязі. Це дозволить власникам вносити власні режими та видаляти їх за необхідності. В «розумні годинники» буде інтегрована скорочена версія з наявністю 4 стандартних опцій. Однак подейкують, що при синхронізації Apple Watch з iPhone їх кількість може бути збільшена.

Focus можуть використовувати певні ОС

Як налаштувати та відключити повідомлення в режимі «Фокус»

В iOS 15 на iPhone або iPad необхідно зайти в «Налаштування», щоб почати процес роботи з цим сервісом. Там вибирається режим «Фокус» (Focus). Після активації головний екран надасть на вибір чотири ключових режиму, які є стандартними:

 • не турбувати;
 • сон;
 • приватне;
 • робота.

Вони дозволять почати роботу з вже наявними настройками, які надала сама компанія. Щоб додати власні режими, на значку «+» необхідно в правому верхньому куті здійснити відключення «загального доступу до пристроїв» це можна зробити звичайним дотиком до повзунка.

Весь процес налаштування дозволяє користувачеві розширити наявні функції та опції. Наприклад, в ключових режимах можна провести повне відключення різних оповіщень і повідомлень будь-яких додатків і людей. Все це налаштовується вручну і повністю залежить від бажання власника гаджета.

Якщо хтось із контактів хоче надіслати важливе повідомлення, тобто опція «все одно сповіщати». У разі її включення, програма буде направляти всі повідомлення відразу в «Повідомлення», які можна буде прочитати без шкоди на відволікання. Щоб це здійснити, потрібно вибрати список контактів і додатків, які отримають доступ до повідомлень. Для цього потрібно зробити низку дій.

 • У самій нижній сходинці є кнопки для швидких дій. З їх допомогою можна заблокувати всі компоненти або дозволити все. Також можна додати в список більше номерів або сервісів, а також провести видалення непотрібних компонентів. Для цього потрібно скористатися значком «-».
 • Потім вибирається настройка оповіщення по часу. Це дасть можливість отримувати повідомлення в певні години.
 • Також можна включити геолокацію, щоб режими включалися або вимикалися в залежності від того, де ви знаходження.

Налаштування опції Focus в iOS 15

При використанні значка «+» можна додати власні варіанти режимів і здійснити всі їх налаштування. Подібна опція сподобалася багатьом користувачам, оскільки, налаштувавши все один раз, потім до цього питання можна буде не повертатися. Також створення різних варіантів режимів допоможе істотно знизити активність додатків, які можуть відволікати від роботи або занять особистими справами.

Ваша оцінка: