Я шукаю...

Що таке eSim та як підключається віртуальна сім-карта в Україні?

Що таке eSim та як підключається віртуальна сім-карта в Україні? - icoola.ua - фото 1

Наприкінці минулого року технологія eSIM стала підтримуватись одразу кількома операторами в Україні. Зараз на українському ринку мобільного зв'язку присутні eSIM Vodafone, Київстар та Lifecell. Есім – це мікрочіп, що розташований на платах мобільних пристроїв. Давайте поговоримо детальніше про те, як працює eSim в Україні і чому цю технологію варто підключити на власному айфоні?

eSIM, які телефони підтримують цю технологію?

Пристрої, в яких може бути використана дана технологія, різні. Зараз це планшети, годинники і, звичайно, телефони. Есім відноситься до заводської технології, тому її не можна вийняти самостійно, як просту сім-карту. Сьогодні eSIM доступна лише власникам деяких моделей пристроїв. Разом з послугою, що підключається, на Есім буде записуватися шифрована інформація абонента у вигляді коду QR. Завдяки цьому зберігаються всі дані про профіль користувачів.

Один такий чіп дозволяє завести трохи більше п'яти різних профілів на різні номери. Мобільні оператори України обираються за бажанням абонента. Незважаючи на таку різноманітність, активувати їх в один і той же час поки що не можна. Коли працює один профіль, решта буде заблокована на цей період. Стара сім-карта цілком може бути використана, міняти її не доведеться.

Українські оператори мобільного зв'язку зараз підтримують функціональність Есім тільки в телефонах. Виняток становлять лише деякі моделі смарт-годинників та планшетів Водафон та Лайфсел. Наприклад, увімкнути eSim в Україні ви можете на такі пристрої, як:

  • Samsung Galaxy S20, Samsung Galaxy S20+, Samsung Galaxy S20 Ultra, Samsung Galaxy S21, Samsung Galaxy S21+, Samsung Galaxy S21 Ultra, Samsung Galaxy Fold, Samsung Galaxy Z Flip, Samsung Galaxy Note20;
  • Айфон Xs, Айфон Xs Maкс, Айфон Xr, Айфон 11, Айфон 12, Айфон 12 Міні, Айфон 12 Про, Айфон 12 Про Макс, Айфон 13, Айфон 13 Міні, Айфон 13 Про, Айфон 13 Про Макс;
  • Google Піксель 3, Google Піксель 3 XL, Google Піксель 4, Google Піксель 4 Xl;
  • Huawei P40, Huawei P40 Pro;
  • Моторолла RAZR 2019.

Оператор Київстар зазначає, що зараз можливість перейти на eSim є у всіх абонентів, чиї пристрої підтримують цю технологію. Щоб зробити це самостійно, потрібно скористатися програмою "Ківстар" на телефоні або відвідати їх офіційний сайт. У розділі тарифи оберіть той, який підтримує еСім та підключіть його до свого смартфону.

Esim у Lifecell, 3Mob та Vodafone

Мобільні оператори Водафон, 3Mob і Лайфсел також активно почали просувати Есім. Ці послуги також доступні лише для усіх бажаючих. Оператор lifecell створив спеціальний стартовий пакет Lifecell ESIM. За вартістю він дорівнює звичайному пакету та становить 150 грн. Придбати його можна в точках мобільного зв'язку, в терміналі для поповнення ІзіПей або на сайты ЛайфСелл. У сервісні дані необхідно ввести діючу адресу електронної пошти, на яку прийде код QR. Відсканувавши його, абонент зможе отримати доступ до своєї Есім. Тарифи на такі послуги є цілком доступними, ціна варіюється від 50 до 350 гривень.

У оператора Водафон можна придбати картку Есім за передоплатою. Відповідний тарифний план називається СуперНет Про, вартість якого не перевищує 150 гривень. Тут активація пакета також пов'язана із кьюар-кодом. Протягом декількох хвилин він приходить на пошту, і його можна активувати згідно з інструкцією. Тарифи можна вибрати виходячи з бажань та потреб абонента. Ціна будь-якого тарифного плану не перевищує 230 гривень.

Оператор 3Моб пропонує купити спеціальний пакет у мережі своїх магазинів, у тому числі на сайті. Надає тариф Есім «ІнтернетМ», вартість якого становить 250 гривень. Це єдиний варіант підключення технології eSIM у мобільного оператора. Під час покупки знадобиться вказати e-mail адресу, куди приходить потрібний код. Після сканування активується. Більш детальні інструкції та відповіді на поширені запитання можна переглянути на однойменному сайті оператора 3Mob.

Плюси та мінуси Esim в Україні

Перш ніж підключити eSIM на айфон, слід дізнатися про всі плюси та мінуси цієї технології. Безперечною позитивною якістю такої системи є значна економія місця у телефоні. Нова картка, це мікрочіп, що за габаритами ще менша, ніж відома всім нано-сімка. Крім фізичних моментів, основний плюс полягає в тому, що абоненту не потрібно йти і купувати нову карту, все це можна зробити в онлайні. На одній такій картці може зберігатися до 5 мобільних номерів одночасно. Додатково існує функція, яка ще не доступна жителям України. Це користування одним номером на кількох гаджетах. Завдяки Есім будь-який пристрій можна настроювати у віддаленому доступі. Наприклад, перед подорожжю в іншу країну абонент домовляється з тамтешнім мобільним оператором і активовує технологію. Таким чином, він може почати користуватися сервісом у себе вдома.

Серед основних недоліків, поки що головним вважається несумісність Есім з усіма смартфонами. Для цього сервісу необхідні лише нові гаджети, які підтримують цю технологію. У той час, поки оператор переносить номер на сторонні пристрої, абонент перебуватиме поза мережею, що теж не дуже зручно. Це може тривати більше години. Також до недоліку можна віднести те, що eSIM поки що використовується досить рідко. До того, як технологія буде повністю впроваджена та стане доступною всім, може пройти ще близько 5 років. Найактивніше електронні сімки впроваджує Еппл. Також просуванням віртуальної сімки займається компанія Гугл.

Як підключити eSIM на iPhone?

Тут все дуже просто. Замовте тариф, що підтримує віртуальну sim-карту. Після цього вам на email повинен прийти спеціальний PDF-файл, в котрому міститься QR-код. Його потрібно відсканувати і дотримуватись логічних підказок по налаштуванню.

Впровадження технології eSIM

Технологія ESIM успішно працює вже у 90 світових державах. Щомісяця кількість операторів мобільного зв'язку, які співпрацюють із Есім, збільшується. Як уже зазначалося раніше, на мікросхему можна поставити до 5 різних профілів операторів. Для цього не знадобляться додаткові картки або слоти. Переваги, які дає вбудована сім-карта звичайному користувачеві:

  • зручність використання;
  • збільшення безпеки;
  • розширення функцій смартфона

Зручність цієї системи полягає в тому, що не потрібно купувати окремі смартфони під різні сім-карти. Усі особисті та робочі номери, банківські рахунки, картки закордонних операторів помістяться на одній мікросхемі. Проведені операції максимально спрощені та здійснюються онлайн. Кожен абонент може мати до п'яти активних номерів та за лічені секунди перемикатися між ними.

Картки eSIM підвищують безпеку абонентів. Якщо телефон вкрали, то картка швидко блокується, а номер відновлюється. Його легко можна буде використовувати на іншому смартфоні. Зловмисник не зможе скористатися доступом до рахунків, захищених двофакторною автентифікацією.

Технологія Есім підходить усім

Нова технологія eSim чудово підійде для тих абонентів, які цінують функціональність та власну мобільність. Така картка може стати єдиним рішенням для різноманітних сфер життя. З її допомогою можна аналізувати дані, збирати інформацію, координувати дії та автоматизувати ті сфери життя, які можна зв'язані зі смартфоном. Карти eSIM можуть працювати з усіма пристроями: смартфонами, планшетами, розумним годинником, розумним будинком і навіть автомобілями. Головна умова – потужний та стабільний сигнал Wi-Fi.

Українські оператори мобільного зв'язку та послуги компаній також підтримують технологію Есім. Тут вона ще не так поширена, як у Європі, але список операторів, що приєдналися, постійно зростає. Також існує проблема із встановленням картки на смарт-годинник. Оператори зазначають, що гарантувати безперебійну роботу сімки з цим гаджетом можна лише в тому випадку, якщо годинник сертифікований в Україні. Наразі стало можливо eSIM підключити у Львові за тарифами операторів зв'язку.

Що таке eSIM?

Технологія eSIM – це система розроблена фахівцями асоціації GSMA. Створена для максимальної консолідації на одному робочому пристрої. Стандарт Есім, а також всі його можливі аналоги – одна з найперспективніших технологій на даний момент. У майбутньому Есім-карти зможуть витіснити стандартні мобільні сімки. Проте не всі країни світу зможуть скористатися новими технологіями. У багатьох країнах обмеження карток Есім прописано на законодавчому рівні.

Сьогодні сім-карта є універсальним розпізнаванням абонентів, а наявність єдиного номера для телефону та розумного годинника робить ідентифікацію неунікальною. При необхідності укладати договір, функція швидкої зміни операторів просто губиться. Мобільні оператори вважають, що працювати в таких умовах не матиме сенсу. Незважаючи на це, розвиток технологій зупинити неможливо, тому, швидше за все, навіть ті країни, які зараз не виявляють підтримки eSIM, незабаром здійснять перехід на електронну сім-карту.

Ваша оцінка: