Я шукаю...

Розробка мобільних додатків для iOS на Swift

Розробка мобільних додатків для iOS на Swift - icoola.ua - фото 1

Щоб займатися написанням програм для iOS на Swift, необхідно мати багато знань. Такі дисципліни, як математика та логіка, на початковому етапі можуть і не знадобитися, але згодом без них попросту не обійтися. Враховуючи рівень сучасних технологій, програмісту вже немає потреби у доскональному знанні архітектури комп'ютера. Але розуміння базових механізмів: систем обчислення, їх перетворень, швидкості роботи підпрограм або ефективності алгоритмів все ж таки необхідне.

До речі, дуже зручно почати навчатися на мові програмування Swift, переглядаючи відео у YouTube, придбавши iPhone 13 Pro Max бу.

Найпростіше створювати програму на macOS. Працювати над мобільним додатком зручніше на Macbook/iMac. Нова модель вам не знадобиться, для ваших цілей добре підходить і простенький Air. Загалом, не важливо, який саме це буде пристрій, основне, щоб ви могли користуватися найновішою версією macOS. Можна створювати свою програму і за допомогою віртуальної macOS-машини, але це досить складно. Можна працювати над iOS-додатками та на Objective-OC. Хоча найчастіше його застосовують для роботи з легасі-додатками. А ось Swift якнайкраще підійде для створення нового програмного продукту. Ця мова сьогодні активно підтримується самою фірмою Apple.

Навчитися тому, як стати розробником мобільних програм, не так важко. Головне – знати, з чого почати...

 Як створювати на swift програми для ios та iPhone? - icoola.ua - фото 1

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

З чого починається розробка мобільних програм для IOS

Спочатку потрібно освоїти інструменти, за допомогою яких ви плануєте займатися розробкою програми. Одним із головних є мова програмування Swift.

Для початківців Swift дуже зручний. У ньому ви можете написати свою першу програму Hello World – найпростіший додаток, який зазвичай створюють усі новачки у розробці протягом першого уроку. Воно виводить вікно з вашим ім'ям та привітанням. Ви легко напишете його навіть, якщо не знаєте всіх інструментів мови.

Завдяки Swift playground у розробці Xcode можна почати писати код, не знаючи особливостей системи. А на iPad є програма Swift Playgrounds ‒ редактор коду, в якому можна працювати над невеликими програмами та іграми, вивчати Swift в інтерактивному підручнику.

IOS програми пишуться у повноцінних проектах, де можна як писати код, і працювати з ресурсом, інтерфейсом, тестом. А також налаштувати та опублікувати проект.

Якщо ви навчаєтеся самостійно, то намагайтеся застосовувати на практиці знання, отримані з доступних вам книг та тематичних вебінарів. Таким чином, процес навчання піде набагато швидше. Запускайте приклади коду – не бійтеся експериментувати.

Основні фреймворки iOS

Після вивчення мови розробки наступним етапом буде навчитися створювати інтерфейс користувача, переходи між екранами, отримувати дані по мережі і зберігати інформацію в пам'яті телефону, освоїти запуск програми на симуляторі і попрактикуватися знаходити в ньому помилки. Вчитися важливо, але поки що не варто надто заглиблюватися у вивчення непотрібних вам технологій.

Обов'язково вивчіть фреймворк для створення інтерфейсу iOS-програми UIKit. До нього входять вікна, лейбли, жести, кнопки, текстові поля, drag-and-drop, списки, анімації та багато іншого. Щоб створити інтерфейс програми, скористайтесь графічним редактором у Xcode. Він дозволить додати потрібні елементи на екран і встановити правила їх побудови. Для цього не потрібна верстка у коді. Цим графічним редактором користуються навіть фахівці, а не лише новачки.

Також вам знадобиться Foundation. Це другий за важливістю системний фреймворк. За його допомогою ви працюватимете з мережею, даними користувача та файловою системою.

 Як створювати на swift програми для ios та iPhone? - icoola.ua - фото 2

Планування

Можливо, у вас вже є ідея для вашої програми iOS. Тоді, поки ви вивчаєте системні фреймворки, можете почати роботу над його розробкою. Для цього непогано буде скласти собі короткий план своїх подальших дій:

 • Перелічити список функцій своєї програми та вибрати з них кілька основних. Важливими є базові властивості програми. І ще постарайтеся також додати до списку кілька функцій, які б відрізняли ваш додаток від конкурентів і представляли б для користувача особливу цінність.
 • Провести аналіз подібних до ваших додатків App Store, щоб виявити слабкі сторони конкурентів. І додайте до свого списку кілька функцій, які будуть вигідно відрізняти вашу програму, залучати користувачів.
 • Придумайте дизайн. Для створення кількох пробних макетів не обов'язково освоювати складні програми. Можна просто зробити це у Keynote.

Спочатку вам доведеться самому виконувати функції дизайнера, аналітика, маркетолога тощо. Щоб ваша мета стала досяжною, намітьте собі обсяг робіт та графік їх виконання. При такому підході у вас буде більше шансів довести розпочате до логічного завершення та закінчити створення своєї програми.

 Як створювати на swift програми для ios та iPhone? - icoola.ua - фото 3

До речі, якщо ви забули пароль до екрану, рекомендуємо ознайомитись з інформацією, як розблокувати iPhone.

Розробка додатку на Swift для iOS

Вам належить створити архітектуру вашої програми для iOS на Swift. А не маючи досвіду зробити це буде досить складно. Тому важливо заздалегідь продумати, що і як буде виконано у коді.

Ось невеликий перелік порад, покликаних вам у цьому допомогти:

 1. В інтернеті є безліч статей з прикладами хорошого коду, а на Github можна знайти вихідний код цілих додатків. Вивчення чужого коду допоможе вам у написанні свого.
 2. Шукайте підказки в Інтернеті. У пошуковій системі Stack Overflow, а також у навчальних статтях та інструкціях можна знайти відповіді на більшість своїх питань.
 3. Можливо, що в пошуку відповідей на ваші запитання вам допоможе людина чи група людей, які вже мають певний досвід у розробці. Вам варто їх знайти.

Ось і настав час приступати до роботи в Xcode. Щоб зрозуміти, як стати розробником мобільних програм для iOS на Свіфт, потрібно навчитися ефективно працювати в даній програмі. Для цього вам варто визначити порядок дій та дотримуватися його постійно протягом усієї роботи з проектом:

 • дотримуйтесь свого код-стайлу;
 • видаляйте код, що не використовується;
 • не допускайте розростання в'ю контролера;
 • не дублюйте код;
 • групуйте файли за папками.

Крім перерахованих вище обов'язків дизайнера, маркетолога та аналітика, вам доведеться взяти на себе ще й обов'язки тестувальника. Перевіряйте всі можливі сценарії і особливо несприятливі. Тому що, якщо щось може піти не так, воно, швидше за все, саме так і станеться – тобто піде не так. Можете дати свою розробку на пробу іншій людині. Це допоможе виявити помилки у реалізації.

Як розмістити свою програму у App Store?

А ось тут на вас може чекати ще одна неприємна перешкода, що встає на шляху незалежних розробників – необхідність платити $100 за можливість викласти свій додаток в App Store.

Після реєстрації облікового запису можна перейти до публікації. Для цього необхідно вибрати у Xcode меню Product->Archive. Після архівації натиснути кнопку Distribute App і дочекатися вивантаження.

Розроблений додаток потрапляє до App Store Connect. На цьому сайті вам потрібно заповнити відомості про програму, додати скріншоти та інформацію для рев'юверів Apple. Проходження ревью обов'язково – від цього нікуди не подітися. Детально ознайомтеся із правилами сайту. Дуже часто, розміщення програми в App Store - це рулетка, але ретельне виконання всіх пунктів значно підвищує шанси успіху. Для початку вивчіть найчастіші причини відмови. Щоб цього не сталося, додаток має:

 • стабільно працювати та не вилітати;
 • мати робоче посилання на користувальницьку угоду;
 • давати чіткі пояснення при запиті дозволів на GPS, камеру, контакти тощо;
 • обов'язково мати скріншоти та повний опис у магазині (одна з найпоширеніших причин відмови – їх відсутність);
 • бути унікальним, не дублювати та не копіювати інші програми.

Обов'язково потрібно вказати тестовий обліковий запис для рев'юверів у спеціальному полі, якщо в додатку є авторизація. Якщо вам відмовили, постарайтеся з'ясувати причину та виправте порушення. Спробуйте зателефонувати ревьюверам і обговорити проблему в голосовому режимі.

Подальший розвиток програми на Swift

Ну ось, ваш перший додаток вже в магазині, і ви з надією спостерігаєте за лічильником завантажень. Однак робота над програмою ще не закінчена. Тепер вам потрібер розвивати та підтримувати свій додаток на Swift.

Якщо ви хочете бути хорошим розробником, ніколи не зупиняйтеся на досягнутому. Після того, як ви розібралися з основними, ви можете переходити до вивчення інших технологій. Вивчаючи та використовуючи в роботі щось нове, ви підвищуєте свою цінність на ринку.

 Як створювати на swift програми для ios та iPhone? - icoola.ua - фото 4

До речі, якщо Вам цікаво, радимо прочитати статтю що краще за iPhone або Xiaomi.

Підводячи підсумок про навчання мові програмування Swift

У статті описані базові питання мобільної розробки на платформі iOS та етапи створення простої програми. Для глибшого вивчення теми вам, швидше за все, доведеться самостійно читати профільну літературу та дивитися навчальні ролики. А також не завадить звернути увагу на додаткові онлайн- та офлайн-курси, які дають готовий план навчання. Вивчайте навчальні програми. Якісна, гідна уваги навчальна програма повинна допомогти вам у:

 • знайомство з мовою програмування Swift;
 • освоєння середовища розробки, методів пошуку помилок та тестування;
 • вивченні фреймворків для створення інтерфейсу користувача, роботи з мережею, багатопоточності та зберігання даних;
 • надати практичні завдання.

Якщо всі ці пункти є в обраному вами курсі, значить результат не забариться, і ви напишете не один свій мобільний додаток для iOS та iPhone на Swift.

А якщо ви прямо зараз хочете почати навчання, рекомендуємо переглянути перший урок розробки своєї програми на Swift:

Ваша оцінка: