Я шукаю...

GarageBand: особливості, характеристика та коротка інструкція щодо використання

GarageBand пропонує великий вибір музичних інструментів

GarageBand – додаток, який дозволяє не просто записувати музику на Айфоні, але й ділитися нею зі всім світом. За допомогою всього лиш одного дотику можна здійснити вибір потрібного інструменту. А все, що потрібно для запису композиції в улюбленому стилі – це смартфон.

Сьогодні практично на кожному гаджеті можна знайти даний додаток й все це не спроста. GarageBand на iOS має зрозумілий інтерфейс, та безплатну версію.

Програму може з легкістю освоїти будь-який користувач й відчути себе музикантом. Кожен зможе створювати повноцінні композиції без наявності навичок. Велика кількість музикантів використовує додаток для створення музики для себе й для своїх друзів. Однак GarageBand відомий й по комерційних проектах.

Варто також прочитати Чи варто завантажувати додаток для планування подорожей на телефон? У чому його особливість?

Чим представлений GarageBand – додаток на iOS

GarageBand – це повноцінна музична студія на смартфоні. Серед особливостей даного додатку виділяють:

 • велика кількість інструментів та ефектів;
 • у готовому варіанті є набори пресетів налаштувань для гітари;
 • зручний інтерфейс, який дозволяє влаштувати справжню студію прямісінько у себе вдома й ділитися композиціями з іншими користувачами.

Виходячи з особливостей, можна зробити висновок, що GarageBand це додаток для створення музики. Але також кожен охочий зможе спробувати себе у ролі діджея. Проте для створення таких композицій краще працювати з програмою на ПК.

Приємно вразить багатьох користувачів й те, що тут є багато готових варіантів під різні музичні жанри. Даний додаток стане незамінним помічником в процесі створення музичних композицій. Він обов’язково сподобається професіоналам, початківцям й навіть звичайним користувачам.

Запуск GarageBand музичного додатка на iPhone

При першому запуску програма завантажить основний пакет інструментів, які можуть знадобитися під час роботи. Їх досить багато, тому перший запуск може зайняти певний час. Також користувач має можливість скачати додаток на Айфон з наявністю додаткових компонентів. Повна версія програми може займати до 7 Гб. Однак доповнений  варіант швидше буде потрібен професійним музикантам, ніж звичайним користувачам.

Вже під час першого запуск користувач побачить вікно з пресетами проектів. А в налаштуваннях можна задати темп і тональність майбутньої композиції.

Також при першому запуску буде можливість запустити уроки гри на клавішних та гітарі. Програма може запропонувати й інші додаткові можливості, проте вони платні. Однак за допомогою них користувач може навчатися у відомих виконавців гри на гітарі, або клавішних.

Під час першого запуску за замовчуванням в пустому проекті буде відкритим лише один інструмент – класичне електро піаніно. Зліва користувач зможе відкрити «Бібліотеку» в якій буде можливість відкрити необхідний інструмент. Потрібно знайти розділ з позначкою «+» тут є можливість зробити вибір на користь одного з інструментів.

Якщо користувач обирає доріжку не з віртуальним типом інструменту, а можливістю запису аудіо, то з’являться всі доступні пресети й додаткові ефекти.

Унікальною можливість є наявність «барабанщика» - створення доріжки з барабанами. Дана функція дозволяє здійснювати різноманітні налаштування й створити той ефект, який потрібен.

ГаражБенд коротка інструкція з використання

Перш ніж розпочати роботу з додатком GarageBand варто здійснити певні налаштування.

Для того, щоб отримати найкращий результат потрібно:

 • Обновити програму. Це можна здійснити у магазині додатків. Там необхідно знайти даний додаток та здійснити всі необхідні дії.
 • Здійснити оновлення звукової бібліотеки. Даний пункт допоможе створити стабільні умови роботи. Крім цього, відкриє нові можливості для музиканта.

Створення нової композиції

Програма запропонує створити новий проект.

Якщо натиснути запропонований параметр «Детальніше» можна обрати:

 • Темп пісні. Даний момент є основою всього. Історично склалося так, що більшість хітів було записано в форматі 120 ударів у хвилину. Тому саме такий режим буде встановлено після першого запуску. Але, в будь-який момент користувач може все змінити й обрати, щось інше. Щоб це зробити необхідно натиснути «Tap Tempo».
 • Тональність. Є можливість обрати тональність композиції (тон у якому буде пісня).
 • Пристрої вводу та виводу звуку. Це зовнішня, або вбудована звукова карта.
 • Розмір. Обирають композицію, яка буде схожа на вальс, марш, або на щось інше.

Важливо спробувати різну тональність, щоб зрозуміти основні сильні та слабкі сторони програми.

Налаштування параметрів екрану редагування

В верхній частині екрану можна побачити додаткові значки. Якщо обрати загальні налаштування (Settings), то з’явиться можливість змінити:

 • метроном, можна його увімкнуті, або ж вимкнути;
 • відлік, необхідний для отримання додаткового часу для включення в трек;
 • звук, в такому випадку розуміється метроном, тактовий розмір тощо.

Для збереження нового проекту потрібно знайти «Моя пісня», після цього перейти до головного меню, а нова композиція буде автоматично збережена.

Інтерфейс

При відкритті програми буде запропоновано створення:

 • Віртуального інструменту. Це плагін, який зможе відтворювати звучання будь-якого потрібного інструменту. Головне, щоб необхідне звучання було присутнім у бібліотеці.
 • Аудіо з басом або гітарою. Даний режим потрібен для запису електроних інструментів.
 • Аудіо з мікрофона. Для запису вокалу, або живого інструменту.
 • Віртуальний барабанщик. Це функція яка дозволить створити ефект справжніх барабанів.

Весь інтерфейс простий і зрозумілий. І оскільки не виникало проблем як завантажити на iPhone, так і не буде з інтерфейсом.

Віртуальні інструменти

ГаражБенд пропонує велику кількість віртуальних інструментів. А саме: синтезатори, електрогітари, барабани й навіть вокал.

У додатку можна увімкнути спеціальну клавіатуру, яка допоможе здійснити налаштування кожного інструменту. Отримати дану можливість можна за допомогою клавіш Command key + K. З мобільних пристроїв управління буде мати вигляд чорно-білих клавіш піаніно, або гриф гітари.

Всі ноти будуть мати практично однакове звучання й з динамікою доведеться попрацювати вже після запису.

Після створення нового проекту буде можливість обрати віртуальні інструменти GarageBand:

 • Барабани. Необхідно натиснути на play. Після цього можна спробувати різні варіанти налаштувань і підібрати один з найдоречніших. Після створення доріжки буде можливість її скоротити.
 • Гітара. Щоб додати доріжку барабану потрібно натиснути на «+», який знаходиться зліва. Далі потрібно обрати гітару й натиснути «autoplay». Створений запис можна змінювати.
 • Клавішні. Створювати нову композицію з даним інструментом можливо за допомогою додатку. Для того, щоб не помилитися у нотах достатньо увімкнути клавіші потрібної тональності. Так, наприклад, якщо потрібен D-мажор обираємо мажорний лад. Після цього можна здійснити запис композиції. Створений трек потрібно відредагувати, для цього в режимі доріжки натискають «Налаштувати» і «Квантайз» для вирівнювання нот.

Новий інструмент

З лівої частини екрана потрібно натиснути на позначку «+», це допоможе перейти на головний екран вибору інструментів. Обравши необхідний потрібно натиснути на клавішу запису.

Важливим моментом є те, що все записане буде грати спільно з метрономом, а це своєю чергою дасть можливість зберегти потрібний ритм.

Користувач може просто заходити на потрібну частину запису та накладати на неї потрібний інструмент. А якщо ще раз перейти до налаштувань, то відкриється новий шар пісні.

Редагування аудіо

Всі створені аудіо треки відображаються у вигляді звукових хвиль, вони допоможуть зрозуміти де звук голосніший. Перше правило, яке необхідно врахувати, це те, що навіть самі гучні звуки не повинні перетворюватися у піки.

Ще одним правилом можна вважати те, що тишу до і після партії краще видалити. Це пов’язано з тим, що навіть у самому тихому сигналі є шуми. Якщо було створено всього лиш одну доріжку, то аудіо не буде потребувати серйозних змін. Але при декількох потрібно видаляти навіть маленькі шуми. Підрізати трек дуже просто, для цього потрібно всього лиш з необхідної сторони клікнути мишкою по краю й зменшити доріжку в певному місці.

Apple Loops

Це зручний формат, який допомагає підлаштовувати аудіо під іншу велику композицію. При цьому користувачеві не обов’язково знати початковий темп запису, необхідно просто перенести луп на довгу доріжку й система підлаштується під нову композицію. І це дуже зручно.

В комплекті з програмою користувач отримує велику бібліотеку з записами різних жанрів. А це допоможе швидко створювати різноманітні композиції.

Також читайте Як вивчити іноземну мову за допомогою iPhone.

Видалення композицій

При постійному використанні може назбиратися багато композицій. Щоб не створювати безладу непотрібні проекти варто видаляти. Щоб це зробити потрібно:

 • натиснути кнопку редагування, яка знаходиться справа;
 • після цього утримувати пісню, яку необхідно видалити;
 • далі обрати іконку кошика та видалити остаточно композицію.

Чому потрібно завантажити на Айфон GarageBand

GarageBand – це досить сильний мобільний додаток для музичної творчості. Навіть при тривалому користуванні, тут постійно можна знаходити щось нове. Тому сумувати з додатком не доведеться.

Для початку потрібно скачати додаток на iPhone, після цього розібратися з його функціоналом і вже зовсім скоро навіть початківець зможе створювати справжні музичні шедеври. І не важливо чи є справжнім музикантом користувач GarageBand, головне фантазія та прагнення створити щось унікальне та незвичайне.

GarageBand пропонує велику кількість унікальних можливостей, від автотюнінга вокалу до повної автоматизації. Тут можна знайти все те, що потрібно не лише початківцю, алей професіоналу.

Програма пропонує великий простір для росту. За допомогою GarageBand можна запросто освоїти всі нюанси від створення композиції до редагування. Такі можливості навіть не снилися домашнім продюсерам 10 років тому.

Програму варто освоїти навіть для того, щоб створити кавер на один із відомих хітів за допомогою Айфону, адже деякі з них у мережі збирають мільйони переглядів.

Ваша оцінка: