Я шукаю...

Що відомо про iPhone Fold та чи випустить компанія Apple розкладний айфон?

Що відомо про iPhone Fold та чи випустить компанія Apple розкладний айфон? - icoola.ua - фото 1

За останніми даними «яблучна» компанія працює над створенням iPhone Fold (Flip). І деякі користувачі стверджують, що Купертіно можуть здивувати весь світ, якщо даний пристрій все ж таки з’явиться.

У 2021 році Apple представила безліч нових продуктів. Серед них iPhone 13, Apple Watch 7, оновлені MacBook Pro та AirPods 3... Але, як і очікувалося, скоро ми можемо побачити складний iPhone, який, можливо, буде називатися iPhone Flip або ж Fold. Хоча дата випуску iPhone Flip наразі невідома, чутки припускають, що складний смартфон Apple може з'явитися не раніше 2024 року.

 Що відомо про iPhone Fold та чи випустить компанія Apple розкладний айфон? - icoola.ua - фото 2

Після виходу перших складних телефонів від таких відомих виробників, як Samsung і Huawei вже було зрозуміло, що сучасний користувач потрохи підготовлюється до такого кроку. 

Є інформація про те, що розробниками Apple вже створений прототип цього пристрою. Іншими словами, ще немає створеного повноцінного смартфона, але є дисплей. В ході тестування і буде вирішено, є майбутнє у нового Fold iPhone, або ж доведеться відкласти розробку. Варто відзначити, що існує вже й попередня назва - iPhone Fold. Якщо випробування нових складних екранів пройде успішно, то в найближчому майбутньому смартфон з'явитися на ринку.

Навіщо потрібен iPhone, який складається?

Ідея полягає у створенні великого екрана, але якщо це зробити у звичайному стандартному вигляді, то гаджет буде незручним. Тому, було вирішено створити щось нове, не схоже на іншу пристрої й унікальне у дизайні.

Якщо дисплей новинки пройде тестування, то весь світ зможе отримати великий екран і при цьому пристрій збереже свою компактність.

За останніми даними, компанія розглядає відразу кілька варіантів екранів. І одним з них є стандартний розмір 6.7 дюймів, який присутній в б/у Айфона 12 Про Макс. Також є варіант і цілих 8 дюймів. Про результати тестування поки що немає ніякої інформації. Такий варіант дозволяє компанії створити великий екран і при цьому смартфон зможе з легкістю поміщатися в кишені.

З огляду на те, що тільки проводитися тестування дисплея, то ймовірно, у найближчому часі побачити новий пристрій світ не зможе. А в разі не проходження перевірок проєкт і зовсім може бути закритий. В Apple вже неодноразово починали розробку інших пристроїв і так і не доводили її до кінця.

Новий Айфон Фолд зможе вивести компанію на новий рівень. Якщо розробнику вдасться зробити вдалу версію, яка об'єднає в собі багато функцій, в тому числі й великий екран, Apple знову, як і у 2007 році зможе змінити бачення сучасних пристроїв. Але, ймовірно і те, що телефон і зовсім може не вийти.

 Що відомо про iPhone Fold та чи випустить компанія Apple розкладний айфон? - icoola.ua - фото 3

Розробки складних смартфонів інших виробників

Хвиля складних смартфонів почалася з 2019 року. Першими смартфонами зі складними екранами були Samsung Galaxy Fold і Galaxy Flip Z. Обидва смартфони мають складний дизайн і можуть легко перетворюватись з однієї форми в іншу. Зараз, складні смартфони - це тенденція, хоча технологія все ще має деякі проблеми. Motorola та Huawei, також випустили складні смартфони подібного дизайну.

Складні смартфони дійсно існують, правда вони не користуються популярністю. Смартфон Samsung Z Flip досить вдала розробка, проте недовговічна. Користувачі відзначають, що через певний час експлуатації посередині смартфона з’являється досить помітна полоса від згинань. Також таку новинку презентувала і компанія Motorola, випустивши смартфон Motorola Razr.

Джон Проссер – аналітик, який вже неодноразово повідомляв про відомі розробки, стверджує, що роботи над складним смартфоном в Apple і правда ведуться, але гаджет буде абсолютно не таким, як його представляють.

 Що відомо про iPhone Fold та чи випустить компанія Apple розкладний айфон? - icoola.ua - фото 4

Яким би міг бути iPhone Fold?

Багато експертів по-різному бачать, яким саме може вийти такий незвичайний гаджет. Наприклад, він може мати діагональ 6.3 дюйма з мінімальним чубчиком, в який вбудований Face ID і фронтальна камера. А ось при розкритті він може мати цілих 8 дюймів. Сканер Face ID міг би бути створений на зовнішньому екрані, а розблокувати смартфон можна буде розкриттям його або ж легким свайпом.

На зворотному боці знаходиться потрійна камера. І може виникнути ще одна вбудована фронтальна камера, яку не буде видно користувачеві. За просторовий звук буде відповідати відразу чотири динаміки.

Все це всього лише припущення. Інформація про новий смартфон Apple iPhone Fold (Flip) засекречена. Чутки про таку інтригуючу новинку ходять кілька років, і чим більше часу проходить, тим більше інформації стає відомо. Наразі про розскладний смартфон можна дізнатися не дуже-то й багато. Деякі джерела надають відомості про те, що зараз робота над гаджетом знаходиться на початкових стадіях, але більшість повідомляє, що він вже пройшов усі необхідні тестування і незабаром побачить світ.

 Що відомо про iPhone Fold та чи випустить компанія Apple розкладний айфон? - icoola.ua - фото 5

Перші згадки про iPhone Fold

Перші згадки про складний iPhone з'явилися ще у 2016 році, коли ходили чутки, про те що LG масово вироблятиме складні дисплеї для таких компаній як Apple і Google. LG розробили прототипи складних дисплеїв з гнучких OLED-панелей, які могли складатися як книга, і скручуватися як газета. Corning є постачальником складного скла для Apple, їхнє скло є досить перспективним для розвитку майбутніх iPhone. Подейкують, що разом з Corning участь у розробці панелі дисплея для складаного «iPhone» братиме LG Display.

Аналітик Apple Мінг-Чі Куо офіційно заявив, що розробка складного смартфона ще не розпочата. А все-таки (все ж таки), до кінця 2024 року планується випуск 7,5-8-дюймового смартфона із гнучким OLED-дисплеєм. За умови, що буде вирішене питання з масовим постачанням, та технологія розробки буде доведена до кінця.

Тобто, робота над "iPhone" зі складним дисплеєм уже розпочата, але компанія ще не взяла на себе зобов'язання випустити пристрій. У лабораторіях Apple досі немає завершених прототипів нового iPhone, розробка не розширилася за межі дисплея.

Компанія дотримується основної ідеї, створити великий дисплей, який  за допомогою технології, вільно поміщатиметься в кишеню. Розглядаються розміри екранів в діапазоні 8 дюймів, наприклад 6,7-дюймового дисплея подібний до iPhone 12 Pro Max.

 Що відомо про iPhone Fold та чи випустить компанія Apple розкладний айфон? - icoola.ua - фото 6

Концепція складного iPhone

Доки не продовжується розвиток смартфону, сказати точно неможливо, єдина перевірена інформація це те, що він буде оснащений двома дисплеями, з'єднаними шарніром.

Патент на складний iPhone Fold

В інтернеті містяться вже підтверджені дані про отримання Apple патенту на дизайн смартфона, заявка на нього була подана ще в січні 2018 року. Швидше за все більшість виконуваних дій на мобільному будуть приходити в роботу завдяки сенсорній системі. Передбачається, що так буде регулюватися гучність звуків і проводиться взаємодія з інтерфейсом. Є навіть надія, що повернуть Touch ID з біометричним датчиком.

В патентній заявці описується вирішення однієї з основних проблем складного iPhone Fold - відмова у згині при низьких температурах. Для подолання проблеми у смартфон вбудований нагрівальний елемент.

Документ також передбачає форму майбутнього гаджета. Бічні стінки продумані так, щоб була можливість нормально функціонувати і в плоскому, і в зігнутому положенні. Ще судячи з усього буде доступна підтримка стилуса, що дозволяє робити нотатки, написані від руки, або виконувати інші необхідні налаштування. Усі впровадження залежать від рішення компанії, на що вона вважатиме вірним звернути увагу, а з чим робота буде марною. Звісно – це лише припущення.

Випуск складного iPhone Фолд до2024-2024 року досить складне завдання, так як область згину є слабким місцем таких винаходів, вона схильна до подряпин та інших пошкоджень. Також її не можна захистити досить міцним склом. Тому доведеться почекати, перш ніж ці недоліки будуть усунуті. Навряд-чи компанія з бездоганною репутацією захоче випускати недороблений або неякісний продукт. Нам залишається тільки чекати і сподіватися, що така новинка з'явиться незабаром на ринку і зможе змінити правила гри.

Ні для кого не секрет, що Apple націлилася на розкладний iPhone Flip (Fold). Компанія реєструє патенти на складні механізми та пристрої вже майже десятиліття. Питання в тому, чи побачить хтось із них колись світло, і якщо так, то коли?

Ціна на iPhone Flip: якщо Apple випустить розкладний смартфон, то скільки він коштуватиме?

Ціна є ще однією серйозною проблемою цих таких телефонів. Хоча Samsung знизила ціну на свої останні складні смартфони, вона все ж таки, більш ніж вдвічі перевищує ціну інших флагманських телефонів Samsung. І складний iPhone не буде дешевшим. iPhone Fold (Flip) повинна відповідати поточним складним та нескладним моделям, щоб мати можливість конкурувати з іншими брендами та спонукати користувачів iPhone відмовитися від своїх пристроїв з одним екраном та заплатити більше за таку модель.

Нещодавній звіт показав, що половина американських споживачів зацікавлена ​​в покупці такого телефону, хоча клієнти Apple не настільки зацікавлені у придбанні такого пристрою, аніж користувачі Samsung або LG. Але, можливо, «ефект Apple» змінить цю статистику, якщо складний iPhone колись стане реальністю і працюватиме бездоганно.

До речі, недощавно ми написали цікаву статтю про відгуки ICOOLA та розповіли про негативну оцінку нашої роботи та чому вона виникла.

Ваша оцінка: