Я шукаю...

iPhone X vs iPhone 12: чи варто переходити на новішу версію?

iPhone 12 vs iPhone X: чи варто переходити на новішу версію? - icoola.ua - фото 1

Камера iPhone 12: а що змінилось? 

Камера iPhone 12 значно відрізняється від модуля, яким оснащений Айфон Х. Як відомо, компанія Apple фактично кожного року старається удосконалити характеристики нового смартфону, і камера не є виключенням. Десяте покоління з’явилося у 2017 році, тоді як дванадцяте у 2020 році, й можна припустити що за цих 3 роки відбулися значні зміни. І це дійсно так. Тому камера Айфон 12 показує себе найкращим чином у всьому.  

Звичайно, якщо подивитися у технічні характеристики, то може скластися зовсім інша думка. До прикладу, два смартфони оснащені 12 Мп. Хоча у 12-му поколінні є одна відмінність, основний датчик має ширшу діафрагму f/1.6. У той час як у старіших версій f/1.8. А це дозволяє більшій кількості світла потрапляти до об'єктива.  

Ще одна відмінність полягає у тому, що Айфон Х оснащений телеоб’єктивом, у той час, як iPhone 12 має надширококутний сенсор. А якщо іншими словами, то старіша версія стане чудовим варіантом для портретів, а от новіша для фотографування пейзажів. До того ж не варто не врахувати те що, iPhone 12 здатен створювати чіткі та яскраві фотознімки. І при цьому робить це значно швидше ніж Айфон Х. А оснащення Smart HDR 3, призвело до покращення діапазону у новому телефоні.  

Звичайно, деякі фішки є й в iPhone X. Зокрема можливість фотографувати в умовах погано освітлення. Але у новішій версії подібна функція стала ще кращою. І якщо ви хоча б раз спробує фотографувати при поганому освітленні на Айфон 12, то скоріше за все після цього робити подібне на iPhone X вже не будете.  

Що стосується відеознімання, то 10-те покоління має Dolby Vision, що дозволяє отримувати картинку зі значно кращим динамічним діапазоном у порівнянні з попереднім поколінням. Однак не краще ніж на Айфон 12. Проте два даних пристрої здатні знімати якісні відео з роздільною здатністю 60 кадрів у секунду в 4К.  

Хоч камера на Айфон Х була однією з найкращих для свого часу, проте з кожним роком все мінялося. Тому очевидно, що фотографії зроблені на Айфон 12 будуть значно кращими при будь-якому освітленні.  

Процесор iPhone 12 

У 2017 році, коли у продажі з’явився Айфон Х, то його процесор A11 Bionic був найкращим та найпотужнішим на ринку. До того ж завдяки Neural Engine вдалось значно пришвидшити роботу смартфона.  

А ось у 2020 році A11 Bionic вже вважався застарілим. А особливо якщо порівнювати його з процесором iPhone 12 – А14 Bionic, який зумів показати новий рівень. І навіть якщо його порівнювати з 11-м поколінням, то він працює на 40% швидше. Значно кращим став і Neural Engine.  

Якщо порівнювати процесор iPhone Х з А14 Bionic, то очевидно, що другий є на 50% швидшим. До того ж графічний процесор те ж на 50% працює краще. А це означає, що додатки на Айфон 12 будуть працювати швидше.  

Хоча компанія Apple не розголошує дані показники, але все ж відомо, що Айфон Х має 3 ГБ оперативної пам’яті, а от Айфон 12 – 4 ГБ. І подібна перевага все ж є значною. А розрив у продуктивності між двома пристроями настільки великий, що якщо ви протестуєте два даних смартфони, то напевно зможете це помітити. До того ж Айфон 12 все ще буде входити до списку найпродуктивніших пристроїв, тоді як Айфон Х ставати повільнішим.  

Обидва пристрої мають мінімальну місткість пам’яті на 64 ГБ у базових моделях, та 256 ГБ у топових. І дана особливість все ж має кращий вигляд на Айфон Х, тоді як від iPhone 12 у 2020 році користувачі очікували вже значно більшого. Однак наявність на новій моделі 5G все ж демонструє, що смартфон іде у ногу з часом.  

Чи справді акумулятор iPhone X краще? 

Що стосується акумулятора, то в Айфон 12 він має більшу місткість, однак не на багато. У дванадцятого покоління - 2815 mAh, а у десятого - 2716 mAh. А якщо врахувати, що нова модель має яскравіший дисплей та 5G (через що батарея сідає значно швидше), то різниця не є такою й великою.  

Компанія Apple заявляє, що на Айфон 12 музику можна слухати 65 годин, а на Айфон Х – 60. Ймовірніше це все пов’язано з потужнішим чипсетом А14. В ході перевірки при інтенсивному використанні краще змогла себе показати знову ж таки новіша модель. Зокрема в iPhone 12 акумулятор здатен витримати 16-18 годин при інтенсивному використанні. А ось у старішій моделі – понад 12 годин. Подібна перевірка дає можливість сформувати приблизне уявлення про автономність iPhone 12 та Х. Обидва смартфони здатні витримати до одного дня використання, однак все ж новіша версія зможе показати кращий результат.  

Варто врахувати й 5G. Адже якщо його постійно використовувати, то це явно позначиться на автономності. А от придбавши старішу версію з цією проблемою зіткнутися не прийдеться. Тому автономність iPhone X інколи може бути кращою в умовах неінтенсивного використання.  

Серед переваг iPhone 12, також варто виділити й те, що він підтримує швидку зарядку до 20 Вт, а ось старіша модель заряджається лише до 15 Вт. Та обидва смартфони підтримують бездротову зарядку.  

Варто зазначити, що перевагою iPhone Х є те, що у комплекті з телефоном є і зарядний пристрій, чого не можна сказати про новіші моделі. Як відомо, задля збереження екології компанія Apple вирішила не комплектувати свої смартфони зарядними пристроями.  

Дисплей iPhone 12 яскравіший за попередника? 

Обидва смартфони оснащені OLED-дисплеями, та Super Retina і мають практично однакову роздільну здатність 458 ppi та 460 ppi відповідно. Та все ж деякі значні переваги можна помітити у дисплеї iPhone 12.  

В першу чергу у 12-му поколінні він більший і має 6,1 дюйма. У той час як дисплей iPhone Х – 5,8 дюйма. Додатково нове покоління змогло отримати XDR. А це означає, що пристрій здатен відтворювати природніші кольори і є більш яскравим у порівнянні з усім, що було раніше. Додатково у 2020 році було заявлено і про покращення True Tone. Варто зазначити, що нова версія має краще захищене скло Ceramic Shield. І у порівнянні з попередніми версіями рівень захисту зріс у 4 рази.  

Дві моделі мають однакову частоту, а саме 60 Гц. Хоче для багатьох користувачів у 2020 році це стало справжнім розчаруванням. Адже більшість фанатів Apple очікували побачити дисплей зі 120 Гц, як це було вже на багатьох смартфонах Android. Напевно саме тому зараз можна сказати, що великої різниці між порівнюваними пристроями немає. 

Цікавою особливістю на iPhone X є те, що у цьому смартфоні присутня вже застаріла технологія 3D Touch. Звичайно дана функція вже не підтримується iOS, але все ще можна знайти додатки та ігри, які підтримують дану технологію.  

Купити iPhone 12 чи взяти iPhone X 

Порівнювати два даних смартфони не так просто, оскільки між ними різниця у 3 роки. А це означає, що різниця очевидна й навіть без порівняння характеристик можна стверджувати, що iPhone 12 є кращим ніж iPhone X. Нова модель є більшою, продуктивнішою і має значно кращу камеру.  

Акумулятор iPhone X показує себе на практиці гірше ніж новіша версія. До того ж при появі мережі 5G на Айфон 12 ви зможете насолодитися всіма її перевагами, а от на старішій моделі цього зробити не вдасться.  

Проте на свій час iPhone X був одним з найкращих смартфонів. А наявність таких функцій як OLED-дисплей, Face ID, камери з двома об’єктивами та привабливий дизайн все ще роблять даний смартфон актуальним і сьогодні. До того ж купити iPhone X вдасться за доступнішою ціною. Та якщо ви вже є власником даного гаджету, то очевидно, що iPhone 12 стане найкращим варіантом.  

Айфон 12 сьогодні – золота середина між якістю та ціною. Смартфон має повністю оновлений дизайн. А наявність основної камери з двома об’єктивами дадуть можливість отримувати чіткі та яскраві фотографії. А якщо врахувати, що даний смартфон за ціною обійдеться вам дешевше ніж Айфон Х свого часу, то це стане ще одним аргументом, щоб придбати саме цей гаджет. Тому обирайте найкращий варіант для себе. Великий асортимент продукції Apple ви зможете знайти у каталозі компанії ICOOLA.  

Ваша оцінка: