Я шукаю...

MacBook Pro 16 проти MacBook Pro 13 на М1- що вибрати?

16-дюймовий MacBook Pro проти 13-дюймовий M1 MacBook Pro

Після того як компанія Apple випустила новий MacBook Pro 13 м1 2020 року перед багатьма нинішніми та потенційними користувачами постало закономірне питання, що ж вибрати, перевірений пристрій на Intel, або віддати перевагу варіанту з новим чіпом М1. За заявою компанії розробника, 13-дюймовий M1 MacBook Pro здатний демонструвати набагато кращу продуктивність, він володіє вражаючими показниками часу автономної роботи, та все це, за цілком доступну ціну. Звичайно ж, щоб дійсно визначити переможця, потрібно провести детальне порівняння MacBook Pro 13 на M1 та MacBook Pro 16 на Intel, враховуючи результати синтетичних тестів та реальні відгуки користувачів, які володіють практичним досвідом використання обох пристроїв.

Macbook Pro M1 vs Macbook Pro Intel

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Знижка
27 350 грн
- 9050   грн
18 300 грн

від 1830 грн/міс

ХІТ ПРОДАЖІВ
31 150 грн
- 12350   грн
18 800 грн
(2)

від 1880 грн/міс

4.5

16-дюймовий MacBook Pro або 13-дюймовий M1 MacBook Pro

В Apple стверджують, що Pro 13 може протриматися без підзарядки близько 20 годин, що також підтверджується на практиці. MacBook Pro 16 демонструє набагато більш скромну автономність, та на одному заряді здатний пропрацювати 10-11 годин. Тому якщо цей показник для користувача такого портативного пристрою як MacBook Pro є основним, то вибір практично очевидний, тим більше з огляду на більш компактні розміри й відповідно, меншу вагу. Однак якщо портативність та автономність для вас далеко не основний критерій, а пристрій потрібен для серйозних робочих завдань, зробити вибір на користь одного з варіантів буде значно складніше, адже потрібно врахувати безліч чинників, аж до кількості роз'ємів.

Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro в листопаді 2019, та в залежності від версії там використовується 6-ти або 8-ми ядерний процесор Intel 9-го покоління, а в поєднанні з поліпшеною системою охолодження, даний пристрій здатний відмінно справлятися навіть з найважчими завданнями. Macbook pro 16 на сьогоднішній момент пропонує користувачеві набагато більшу різноманітність в плані опцій та внутрішньої конфігурації. Різні версії моделі можуть оснащуватися процесорами intel i7 або i9, мати кілька видів дискретної графіки, обсяг оперативної пам'яті в мінімальній та топовій комплектації досягають 16 й 64 Гб відповідно. До того ж незалежно від конфігурації при покупці, Pro 16 підтримує можливість подальшого апгрейда, наприклад, розширення оперативної пам'яті або збільшення місткості SSD-диска, аж до 8 ТБ.

 Який MacBook Pro купити у 2024 році?

У випадку з Macbook Pro m1 вибір у користувача помітно скромніше, чіп М1 об'єднує в собі функції центрального й графічного процесора, а також має вбудовану оперативну пам'ять, об'ємом 8 або 16 Гб. Місткість SSD-накопичувача знаходиться в межах від 256 Гб до 2 Тб.

Навіть з огляду на такі відмінності в конфігурації, безліч тестів та досвід реальної експлуатації підтверджує, що продуктивність пристрою на новому процесорі від Apple вища, ніж у Macbook Pro 16 на intel. Мабуть, єдине, що поступається в продуктивності, є інтегрована графіка М1, адже в Pro 16 використовується дискретний графічний процесор.

Як не помилитися при виборі Macbook Pro

Неможливо вибрати кращий пристрій не оглядаючись на його вартість, та в цьому плані Macbook pro на M1 просто розриває свого побратима на intel. Для порівняння, ціна Pro 16 стартує від 82 тисяч грн, в той час, як Pro 13 можна купити за 55 тисяч грн. Звичайно ж, варто враховувати й різницю в діагоналі екрану, проте знову ж таки, з оглядкою на кращу продуктивність в версії на М1.

Якщо портативність ноутбука є для вас важливим фактором, тут явна перевага за 13-дюймовим MacBook Pro, його зручно носити в будь-якому рюкзаку або сумці, а набагато краща автономність дозволить максимально розкрити весь потенціал портативного пристрою.

Дизайн нового MacBook Pro від Apple

Деяким звичайно може не вистачати 13-дюймового екрана, особливо тим користувачам, які звикли працювати на великому моніторі, однак навіть у цьому випадку, хорошою альтернативою буде придбати окремий монітор та підключати його до MacBook при домашньому використанні. Таким чином можна повністю нівелювати недоліки маленького екрана, зберігши при цьому найвищу портативність в разі потреби. В першу чергу, вся лінійка MacBook Pro розрахована на професіоналів, про що говорить наявність активного охолодження в Pro 13 на М1, на відміну від MacBook Air на М1 з практично ідентичними характеристиками, але без активного охолодження. Саме це дозволяє пристрою з лінійки Pro працювати на максимальній потужності більш тривалий час, що особливо важливо при використанні ноутбука як основної робочої платформи.

На що ще звернути увагу порівнюючи Macbook Pro M1 vs Macbook Pro 16:

  • Покращена швидкість роботи чіпа М1 в порівнянні з процесорами минулого покоління;
  • Вбудована в процесор оперативна пам'ять, яка в поєднанні з оновленим ssd-накопичувачем забезпечує швидшу роботу системи в macbook pro 13;
  • Різниця в часі автономної роботи близько 10 годин на користь пристрою на М1;
  • Студійна якість мікрофона та поліпшена камера FaceTime HD внаслідок оновленого процесора обробки сигналів зображення;
  • Краща сумісність програмного забезпечення на Macbook Pro 16, адже поки що деякі програми не повністю адаптовані для роботи з новим процесором від Apple.

Детальне порівняння MacBook Pro 13 на M1 та MacBook Pro 16 на Intel

Що стосується зовнішнього вигляду обох пристроїв, тут обійшлося без явних відмінностей, крім, звичайно ж, розміру. У тому числі обидві версії оснащуються панеллю Touch Bar, що замінює собою деякі фізичні клавіші та дозволяє налаштувати швидке використання певних функцій, що особливо актуально для професіоналів.

Також вам буде цікаво - Який макбук краще купити?

По суті, модель Macbook Pro 13 на м1 замінила початкову модель на intel, однак запропонувавши користувачеві набагато більшу продуктивність, яка дозволяє їй перевершувати навіть дорогі моделі Pro 16. Ноутбуки Apple на Intel все ще залишаються актуальними, проте вже стає зрозуміло, що випуском Pro 13 на власному чіпі, компанія явно хоче продемонструвати переваги такого пристрою та його набагато більший потенціал в плані розвитку даної лінійки своєї продукції.

Інноваційні можливості нового MacBook

16-дюймовий MacBook Pro або 13-дюймовий M1 MacBook Pro: що вибрати?

В даний проміжок часу багато хто досі дотримуються думки, що краще взяти перевірений MacBook Pro 16, ніж оновлений MacBook Pro 13, навіть не дивлячись на збільшення продуктивності та часу автономної роботи. По суті, все суто індивідуально та немає єдиного вірного рішення. Щоб вибрати найбільш відповідний для себе пристрій слід розуміти, які завдання на нього будуть покладені та в яких умовах буде використовуватися девайс. Потужності обох моделей досить, щоб ефективно виконувати функції основного робочого інструмента, тому на остаточний вибір на користь одного або іншого MacBook Pro можуть вплинути навіть найнезначніші чинники.

Ваша оцінка: