Я шукаю...

Як поширені міфи про екологію змінюють сприйняття людей?

Екологічні міфи - icoola.ua

На якість нашого життя дуже сильно впливають деякі аспекти, а саме якість повітря, яке ми вдихаємо, якість води, яку споживаємо, як часто вивозиться сміття з двору та інше. Не можна перебільшити бажання населення України поліпшити стан свого здоров'я та екології. Саме тому, через відсутність інших альтернатив і бездіяльності з боку влади та органів, люди намагаються різними способами внести особистий внесок у захист навколишнього середовища.

 Як поширені міфи про екологію змінюють сприйняття людей? - icoola.ua - фото 1

У нас популярними стають економії на воді та електриці, здача макулатури й пляшок, покупки електромобіля або думки про можливе майбутнє придбання. Втім, багато хто все ще стоїть на місці через те, що їх екологічні дії насправді такими не є. Сфера екологічного життя досі рясніє безліччю міфів, які щільно вкоренилися у свідомості людей, але ж багато з них не мають під собою наукових підстав. Ми розвіємо найпоширеніші міфи про екологію, і підкажемо, як дійсно врятувати екологічну ситуацію в країні.

До речі, а ви знали, що при купівлі refurbished iPhone, ви зменшуєте кількість електронного сміття, адже при виробництві нового телефону в природу викидається понад 86кг відходів.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

ХІТ ПРОДАЖІВ
21 120 грн
- 7320   грн
13 800 грн

від 1380 грн/міс

НОВИНКА Знижка
17 120 грн
- 7520   грн
9 600 грн

від 960 грн/міс

Міф 1: Для екології краще користуватися енергозберігаючими лампочками

Енергозберігаючі лампочки дійсно здатні заощадити понад 70% енергії. Втім, при цьому вони представляють несподівані ризики для здоров'я людини та екології. Так, за словами вчених, сильне ультрафіолетове випромінювання ламп останнього покоління може стати каталізатором і однією з причин появи раку грудей, а при певних умовах здатне травмувати клітини шкіри. Ще одним аспектом є відсутність розв'язання питання про переробку та утилізації енергозберігаючих ламп, які мають в складі ртуть і фосфор. Так в Україні населення часто викидає такі лампи в купу побутового сміття, а в деяких країнах Європи утилізується лише 40% енергозберігаючих ламп.

Все, що може зробити звичайний житель - це перестати викидати такий вид лампочок зі звичайними побутовими відходами. Рекомендовано здавати їх в пункт прийому разом з неробочими акумуляторами та батарейками.

Міф 2: Купівля електромобіля сприяє скороченню шкідливих речовин в атмосфері та допоможе зупинити кліматичну катастрофу

Електромобілі можна назвати екологічним варіантом на відміну від бензинових тільки тоді, коли його використовують. Якщо підрахувати весь його життєвий цикл, починаючи з виготовлення, закінчуючи відправленням на смітник, то електрокари і їх виробництво завдає великої шкоди екології. Яскравий приклад - видобуток нікелю для батареї електрокара супроводжується високою температурою переробки, що явно не є екологічним процесом. До того ж все ще існує проблема утилізації батарей, адже навіть розвинені країни здатні переробити не більше 5% літій-іонних батарей, які є джерелами токсичних газів.

 Як поширені міфи про екологію змінюють сприйняття людей? - icoola.ua - фото 2

Справжня турбота про навколишнє середовище - це мінімальне використання автомобіля і перехід на велосипед або прогулянки пішки.

Міф 3: Синтетичний одяг екологічніший натуральних матеріалів

Насправді зношений одяг з натуральних тканин може без проблем розкладатися, в той час, як синтетика розкладається і виділяє токсичні речовини, а це впливає на навколишнє середовище. Якщо вірити статистиці, то на цей час в світі всього лише 15% текстилю можна переробити. Додатково до цього, при кожному процесі прання синтетичних речей, шкідливий мікропластик так чи інакше потрапляє в стічні води та розноситься у грунті.

Ідеальним варіантом було б носіння одягу з натуральних тканин, а також відправлення поношених речей на переробку. Можна також не викидати речі, а віддавати їх в секонд-хенди й закуповуватися на блошиних ринках.

А ви знали, що відновлений iPhone X нижчий в ціні на 40%, проте по характеристиками відповідає усім стандартам якості і прирівнюється до нового смартфону?

Міф 4: Варто віддавати перевагу паперовим пакетам, адже вони краще пластикових

Заведено вважати, що основною проблемою пластикових пакетів є їх здатність розкладатися за дуже тривалий період. Але в реальності пакети з паперу ніяк не врятують становище, навіть не дивлячись на те, що їх можна переробити. Так, виготовлення паперових пакетів і їх транспортування в більшості випадків вимагає набагато більше енергії, ніж продукти з поліетилену.

 Як поширені міфи про екологію змінюють сприйняття людей? - icoola.ua - фото 3

Якщо вірити даним Грінпісу, то в процесі виготовлення пакетів з паперу в атмосферу потрапляє на 70% більше токсичних речовин, в 50 разів збільшуються скиди у водойми. Також варто відзначити, що вуглецевий слід паперового пакета більше рази в 3, ніж пластикового. Кращим варіантом стане покупка шоппера з міцної бавовняної тканини. Їх багато на ринку, і кожен зможе підібрати для себе прийнятний результат. Сумки-авоськи також входять в цей список.

Міф 5: Екологічна побутова хімія та косметика не шкодять навколишньому середовищу

У наших капіталістичних реаліях, наявність екологічного маркування на товарі - не більше ніж предмет маніпулювання нечесних виробників, які, до того ж незаконно використовують знаки сертифіката на своїй продукції. Такий процес охрестили «грінвошінгом». Бажання заробити якомога більше грошей штовхає виробників до всіляких хитрощів, включаючи додавання на коробку значка зеленого дерева, листя, використання різних приставок «біо», «Еко», «органік». І такі дії стають результатом різкого падіння довіри до екомаркування в принципі.

 Як поширені міфи про екологію змінюють сприйняття людей? - icoola.ua - фото 4

З сертифікованими маркуванням взагалі справа цікава. Так, щоб підтвердити відповідності екомаркування «Листок життя», необхідно підключати незалежну експертизу, яка включає не просто аналіз складу товару, а й обов'язкову присутність експертів на виробництві. Так і виходить, що сертифікацію може отримати не просто товар, а й сам процес його виробництва, в ході якого також враховується вплив на екологію. Якщо ви плануєте переходити на товари з маркуванням «Еко», рекомендуємо в першу чергу дізнатися, як повинен виглядати оригінальний значок, також у відкритому доступі є інформація, чи дійсно той чи інший виробник співпрацює з екологами.

Міф 6: Економлячи воду й електрику, ми рятуємо планету

На ділі відбувається досить сумна ситуація: споживачі можуть економити електрику і воду, однак цими надлишками радісно розпоряджаються велика промисловість і корпорації. Так, при скороченні споживання води з водопроводу, забудовники можуть побудувати ще один будинок, користуючись старими водопровідними мережами. Більш того, в порівнянні з будь-якими заводами, звичайні жителі, що проживають в квартирах, витрачають набагато менше ресурсів. Ось чому наша економія не сприяє порятунку природи, втім, від цього явно зменшиться рахунок за комуналку. Та й все-таки краще намагатися розумно економити, ніж масово споживати. Справа економії ресурсів залежить суто від вибору людини.

Варто відзначити, що окрім купівлі refurbished iPhone в нашому магазині, ви можете скористатися послугами сервісу та виконати ремонт iPhone 11 та інших моделей на високому рівні.

Міф 7: Якщо збирати макулатуру, то вирубка лісів зменшиться

На жаль, в незалежності від кількості зданої макулатури, процес вирубки лісів не зупиниться. У такому випадку більша частина дерев просто піде не на папір, а, наприклад, на біопаливо. Таким же чином і переробка старого пластика не знизить виробництво нового, адже дані процеси не є взаємозамінними, і новий пластик потрібен для інших цілей. Так, якщо вірити дослідженням, ринок виробів із пластику з кожним роком збільшується.

 Як поширені міфи про екологію змінюють сприйняття людей? - icoola.ua - фото 5

В такому випадку мінімально допоможе раціональне споживання речей - використання паперу і пластика кілька разів. А віддавати перевагу варто товарам з вторинної сировини.

Міф 8: Головною причиною забруднення повітря є автомобілі

Багато де можна побачити статистику, згідно з якою автомобілі є причиною понад 80% забруднень повітря у мегаполісах. Втім тут не розраховуються небезпечні викиди вуглекислого газу від звичайних побутових джерел, як приклад - газові плити. Більш того, промисловий метан в нафтовій і газовій галузях забруднює повітря набагато більше. Так, близько 70% забруднень повітря викликано природними причинами: пиловими бурями, виверженнями вулканів, пожежі в лісах та інше. Так що, можна сказати, що вихлопні гази машин не є найбільшою загрозою повітрю.

Використовувати автомобіль можна не відчуваючи душевні терзання, однак, якщо є можливість, іноді варто замінити поїздку на малу відстань звичайною прогулянкою швидким кроком.

Міф 9: Людина є причиною глобального потепління

Зрозуміло, клімат планети змінюється, і в цій зміні погоди дуже часто звинувачують викиди в атмосферу вуглекислого газу з джерел, створених людиною. На ділі ж роль людини в цьому процесі дуже перебільшена, адже, наприклад, викид вуглекислого газу зі Світового океану більше в кілька разів антропогенного.

 Як поширені міфи про екологію змінюють сприйняття людей? - icoola.ua - фото 6

Людство і його дії є лише однією з причин процесу глобального потепління, так само як і зміна сонячної активності або пилових бур. Трапляється так, що деякі процеси відбуваються самі по собі, так що і зміна клімату може походити від того, що так потрібно, від сукупності природних факторів.

Зрозуміло, ніхто не заявляє, що від діяльності кожної окремої людини нічого не залежить, тому можна не хвилюватися і жити як хочеться. Дуже важливо розумно допомагати природі, дізнавшись про альтернативні джерела інформації та різні думки експертів. Дбати про екологію - важливо і потрібно, однак робити це потрібно тільки переконавшись, що вжиті заходи дійсно дієві.

Було цікаво? А ви знаєте, що ми підготували десятки найцікавіших екологічних новин України, про які ви можете дізнатись тільки у нас!

Ваша оцінка: