Я шукаю...

Apple Glasses зможуть здійснити справжній прорив на ринку

Окуляри Apple Glasses

Вже тривалий час компанія Apple працює над окулярами віртуальної реальності. А зареєстровані патенти лише доводять, що новинка отримає футуристичні можливості, які допоможуть перетворювати будь-яку поверхню у тачскрін. Окуляри зможуть проєктувати різноманітні елементи на поверхні реального світу. 

Вже не перший рік компанія стверджує, що технологія доповненої реальності має велике майбутнє, напевно тому тривалий час розробники Apple працюють над створення чогось дійсно нового. Можливо вже зовсім скоро увесь світ зможе побачити окуляри з грандіозними можливостями.

Прочитайте також: Весняна презентація 2021 року. Новий Айфон 12s або AirPods 3? Чим порадували в Apple.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Можливі функції Эпл глас

Відразу після розповсюдження інформації щодо нового продукту, користувачі з нетерпіння чекають його появи у продажі. Сьогодні в мережі є досить багато чуток, про те, як може виглядати новинка, і є навіть декілька зображень які демонструють її.

Можливі функції Apple Glasses

Згідно з зареєстрованими патентами користувач зможе здійснювати управління за допомогою перетворення будь-якої поверхні в сенсорний екран. Раніше ходили чутки й про те, що новий продукт буде реагувати на голос власника й рухи його очей.

Згідно з одним із патентів, розумні окуляри будуть поєднувати керування за допомогою погляду, а також стане можливим підключення голосового помічника Сірі. Відомо, що за роки роботи над новим продуктом було внесено досить багато змін.

Сьогодні відомо що:

  • Офіційна назва нового продукту - Apple Glasses.
  • Винахід матиме вигляд звичайних окулярів, і буде зовсім не схожим на те, що можна побачити у фантастичних фільмах.
  • Apple Glasses купити можна буде за ціною від 499 доларів, проте це лише припущення. Але очевидно, що ціна не буде меншою, можливо навіть більшою.
  • Прототип виготовлений з пластиковою рамкою, однак цілком можливо що буде кастомізація.
  • Перше покоління буде мати звичайні прозорі лінзи, адже в Apple все ще не розв'язувати проблеми з проєктування на сонцезахисні лінзи.

Згідно з інформацією, яка була повідомлена інсайдерами, кожна лінза буде мати дисплей Starboard. Відомо й те, що окуляри отримають можливість сканувати QR коди від компанії Apple. А ось обробка даних буде відбуватися на Айфоні. Так само було й у першому поколінні розумних годинників.

Управління очима, чи можливо це?

Apple є однією з перших компаній, яка почала описувати зовсім нову технологію – управління поглядом. В більш ранніх патентах, також були згадки про дану технологію. Однак остання заявка більш точно описує подібну можливість.

В патенті описується, що керування здійснюватиметься в поєднанні руху очей, поглядів.

Управління очима за допомогою Apple Glasses

Звичайно, це не єдине що запропонують в Купертіно. Нещодавно стало відомо, що доповнять подібне управління різноманітні сенсорні панелі, з якими можна буде взаємодіяти за допомогою дотиків та рухів. А також в разі необхідності голосовий помічник також можна активувати.

Текст патенту досить об’ємний і у ньому описані всі тонкості того, як нові технології можуть бути застосованими на практиці. Наприклад, якщо користувачеві необхідно щось побачити більш детально, достатньо дивитися на об’єкт декілька секунд і картинка буде збільшеною. І це не єдине що передбачає Apple Glasses концепт.

Дата виходу Apple Glasses

Зрозуміло, що дата виходу Apple Glasses цікавить практично кожного користувача екосистеми «яблучної» компанії, однак все ще не відомо коли буде презентований новий продукт. Чутки про те що розробники працюють над окулярами з’являються упродовж останніх років.

Коли чекати Apple Glasses

В Bloomberg повідомляють, що новинку варто очікувати не раніше 2024 року. Чекати доведеться у зв’язку з тим, що до 2024 року інженери не встигнуть допрацювати всі проблемні моменти. А ось Джон Просер, стверджує, що новинка з’явиться набагато раніше ніж всі очікують і вважає, що появи Apple Glasses варто чекати вже у 2021 році. Також він заявив, що перед презентацією може з’явитися анонс.

Зараз інсайдери стверджують, що винахід вже пройшов стадію прототипу й проходить тестування. Якщо це правда, то цілком ймовірно, що Apple Glasses Тім Кук покаже на осінній презентації вже у 2021 році.

На яку ціну Apple Glasses варто розраховувати?

Є інформація про те, що Apple Glasses будуть коштувати 499 доларів. Але ця ціна виглядає досить низькою у порівняння з пропозиціями від конкурентів. Наприклад, Microsoft Hololens 2 мають ціну 3,5 тис. доларів.

Напевно, якщо ціна буде складати 499 доларів, то велика кількість дій по обробці даних буде покладено на Айфон.

Варто врахувати, що чим довше Apple не буде презентувати свій розумний винахід, тим більше конкурентів буде з’являтися на ринку. Повноцінну конкуренцію Apple Glasses складуть Google Glass, аналогу яких сьогодні ще немає на ринку.

Розробникам з Apple доведеться постаратися, щоб зайняти провідну позицію на ринку у даному сегменті.

Apple Glasses характеристики, що будуть насправді вміти окуляри

Згідно з даними Bloomberg, новий продукт не зможе працювати самостійно, а лише разом з Айфоном. Вся інформація буде передаватися зі смартфона на окуляри.

Яких насправді можливостей чекати від Apple Glasses

Також вже розглядається створення спеціалізованого додатка, подібного який полегшує використання інших розумних гаджетів.

В патенті описується вбудована оптика, яка допоможе подолати короткозорість та астигматизм. Проте є припущення, що винахід буде призначений для автономної віртуальної гарнітури.

Сенсорний екран на будь-якій поверхні?

В останньому зареєстрованому патенті також міститься інформація про те, що винахід зможе проєктувати віртуальну реальність – сенсорні екрани на будь-яку поверхню у реальному світі.

Користувачі зі всього світу вже давно звикли до сенсорних екранів, але якщо за допомогою окулярів з’явиться можливість проєктування, то це може здійснити справжню революцію на ринку сучасних технологій. При цьому за допомогою спроєктованих екранів можна буде здійснювати управління.

Подібний винахід зможе розв'язувати проблему використання рукавиць, адже інфрачервоні датчики, які ймовірно будуть вбудовані в окуляри зможуть відстежувати рухи пальців. Тому ніяких дотиків більше робити не доведеться.

Віртуальна реальність від Apple

Якщо інженерам вдасться реалізувати задумане, то ймовірна подібний винахід стане найкращою розробкою, яку користувач зможе побачити за останні роки. Але все ж варто розуміти, що наявність патенту – це ще не доказ того, що новинка й справді буде мати подібну технологію.

Радимо прочитати: Довгоочікуваний Bluetooth-трекер AirTag був представлений компанією Apple на весняній презентації.

Ваша оцінка: