Я шукаю...

Особливості та можливості USB4

Новинка USB4

Коли ще не з'явився стандарт USB 3.2, було оголошено про його заміну. Але, все ще невідомо, чи дійсно USB4 зможе стати універсальним. USB 3.2 був представлений з можливістю подвоєної швидкості передачі даних.

Компанія Intel три роки тому передала розробникам Thunderbolt. Саме цей крок і розпочав історію розвитку USB на Thunderbolt 3. При цьому USB4 здобула практично такі ж характеристики, як і попередня, а саме тих же 100 Вт потужності, 40 Гб/с пропускної здатності, а також можливість підключення відразу з двох 4К дисплеїв.

Варто відзначити, що новий USB4 зможе перетворитися в найшвидший стандарт. Крім цього, цілком реально, що він стане одним стандартом, який широко почне використовуватися всіма виробниками на ринку сучасних технологій. Але, все це відбудеться не у 2021 році.

Новий стандарт

Особливістю нової версії є і її назва. На цей раз в порівнянні з попередніми версіями, назва повинна писатися разом, а саме USB4, без наявності пробілу.

Читайте також: Інструкція для новачків: як налаштувати й почати використовувати новий iPhone.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Цілі й завдання створення USB4

Розробники новинки в першу чергу ставили перед собою два завдання збільшити пропускну здатність, а також зміцнити якість пропускного роз'єму USB Type-C для всіляких пристроїв.

Сумісність USB4

І на підставі всього цього були визначені такі цілі:

  • виконувати одночасно кілька дій з накопичувачами USB-C;
  • одержати гнучкі параметри в налаштуваннях в залежності від вимог самого пристрою;
  • встановити відповідне маркування;
  • збереження вже наявної сумісності Thunderbolt і USB.

Забігаючи наперед можна стверджувати, що розробникам вдалося втілити в реальність всі поставлені цілі, за винятком маркування.

Наявність відразу декількох швидкостей

USB4 напевно один стандарт від якого можна очікувати відразу кілька швидкостей. Так, крім потенційного 40 Гб/с, буде можливість скористатися і 20 Гб/с. І що найцікавіше, крім наявності даних варіантів, існує ще один, мінімальний, саме 10 Гб/с. Але водночас стандарт не буде обмежений швидкістю.

Наявність декількох швидкостей USB4

Іншими словами, користувачі можуть не переживати, що пристрої оснащені даної технології не будуть обмежені зазначеною мінімальною швидкістю.

Як будуть заряджатися гаджети з наявністю нової можливості

Гаджети та пристрої, які будуть мати нову технологію, зможуть також підтримувати й Power Delivery. Серед основних особливостей можна виділити Power Delivery:

  • наявність п'яти профілів електричного живлення;
  • при підключенні всіх пристроїв які сумісні між собою обмінюються даними тільки зі спеціального протоколу;
  • для підтримки й впровадження даної технології необхідно мати не просто два пристрої тільки з певними портами, але і кабель, який зможе підтримувати Power Delivery.

З Power Delivery присутня можливість отримувати хорошу швидкісну зарядку.

USB4 у нових гаджетах

Відомо, що подібний стандарт вже був використаний в гаджетах від компанії Apple, а також іншими виробниками техніки.

Чи буде нова технологія популярною

Найближчим часом цього не станеться. Але, вже через 2-5 років все це цілком можливо. Головна проблема може полягати в тому, що USB4 значно відстав від старту таких портів, як Type-С у різних гаджетах. І, щоб всі гаджети підтримували технологію, знадобиться повне їх оновлення. Найближчим часом подібного не станеться. До того ж оновити доведеться не тільки всі пристрої, але й аксесуари.

Ймовірно, що жодна компанія не буде робити кардинальних кроків, перехід буде відбуватися плавно. І все це може зайняти багато часу, до 5 років.

Популярність нової технології

Але, саме завдяки впровадженню технології буде встановлений новий мінімальний показник. Все це буде стосуватися не тільки гаджетів, а й аксесуарів. Новинка зробить можливим новий двосторонній тип зарядки пристроїв.

Які функції зможе виконувати USB4?

В першу чергу нова технологія розроблена під USB-C. Він зможе також забезпечувати зарядку живлення до 100 Вт. Тому, можна стверджувати, що нова технологія відмінно зможе справлятися з підзарядкою, як монітора, так і ноутбука.

USB4 це сукупність високої пропускної здатності передачі даних і зарядки, а це означає, що він зможе діяти як окремий кабель для дисплеїв. Таким чином, йому під силу буде обробляти два дисплеї по 4К, або один 5К через один роз'єм. Крім цього, він зможе мати хорошу пропускну здатність для підключення зовнішніх відеокарт.

Варто врахувати, що новий стандарт буде повністю сумісний і з попередніми версіями.

Функціональність як і у Thunderbolt 3

Наявність схожих функцій з Thunderbolt 3, абсолютно не випадковість. Так Thunderbolt і існували чотири роки й при цьому вони не були взаємозамінними. А ось вихід нової технології однозначно змінити дану ситуацію в кращу сторону.

Можливості нового USB4

Дві технології підтримають один одного і стануть взаємозамінними, вони будуть сумісні одна з одною в усіх напрямках.

Але, тільки час покаже, чи зможе новий стандарт надати всі необхідні для користувача функції.

Що краще Thunderbolt або USB

Практично кожен користувач знайомий з USB, а ось те ж саме не можна сказати про Thunderbolt. І стосовно даного питання існує відразу кілька теорій. І перша полягає в тому, що технологія Thunderbolt не є настільки зрозумілою, як перша. А ще використання другої технології в комерційних цілях обходиться значно дорожче.

І все це було правдою, принаймні до того моменту поки компанія Intel не скасувала монополію на застосування Thunderbolt тільки у власному виробництві. Адже, як відомо, тільки дана компанія мала право використовувати даний стандарт.

Але, суперництво між Thunderbolt і USB триває, навіть попри те, що їх уже давно слід було б об'єднати. Але, що найцікавіше, це те, що обидва торгові знаки належать Intel.

Прочитайте також: Як змінити Apple ID на смартфоні iPhone. Які методи заміни існують.

Ваша оцінка: