Я шукаю...

Еволюція macOS: від MacBook OS X Cheetah до macOS 12

Операційна система macOS

MacOS – це сукупність операційних систем, що належить компанії Apple для виготовлення персональних комп’ютерів Macintosh.

Комп’ютер був представлений у продажі в 1998 році. Це був монітор з материнською оплатою, жорстким диском з іншими додатковими функціями.

Цей продукт мав великий успіх.

В 1984-2001 роки компанія Apple демонструвала операційні системи: System 1 до MacOS 9. Це була класика.

System 1.0 (1984 рік) – це перша версія операційної системи, яка давала змогу користувачу доступ до графічного інтерфейсу.

В ці часи команда Стів Джобса змогла зробити певну взаємодію з елементами у віконному режимі. Сучасні операційні системи, якими ми зараз користуємось, відрізняються від першої версії лише графікою і додатковими можливостями.

System 2.0-6.0 (1985-1988 рік) – це період, коли покращували систему додатковими функціями, стандартними додатками й настройками. Також виробники доповнили її повноцінною файловою системою.

Найбільше зусиль витрачалось на адаптацію операційної системи під нові компоненти та пристрої. Завдяки цьому заявилася підтримка розширення, периферійних пристроїв і нових процесорів.

Лише п’ята операційна система була реалізована як повноцінна модель багатофункціональності, що дозволяла виділяти системні ресурси на фоновому режимі додатків.

System 6.0 Apple

Також читайте. Найперший iPhone: еволюція Apple

System 7.0-7.6 (1991-1996 роки) – це термін, коли ОС отримала свою глобальну модернізацію за 7 років свого існування.

Тоді користувачі побачили перший кольоровий інтерфейс. Адже в більшість системних додатків і настройки мали лише відтінки сірого кольору і лише деякі елементи були кольоровими.

Багатофункціональність отримала повноцінний вигляд і майже не відрізнялась від теперішніх сучасних Mac. А в наступних оновленнях виробники розв’язали деякі проблеми, додали підтримку нових компонентів і додатків у систему.

System 8 (1997 рік) – це система, що повинна була продовжити стару нумерацію і вийти як System 7.7. Цей реліз відбувся після повернення Стів Джобса в компанію Apple.

Це були дуже важкі часи для компанії, тому Джобс вирішив зробити по-іншому. Тоді Apple офіційно припинила роботу з System 7, хоча тоді вона була актуальна для встановлення на комп’ютери інших виробників.

Після випуску System 8, операційна система доступна лише для встановлення на комп’ютери, вироблених компанією Apple.

І це закінчилось успіхом.

Але восьма операційна система не мала серйозних змін. Лише інтерфейс отримав більше кольорів і відтінків, з’явились теми оформлення і нова панель управління.

У 1998 році відбувся випуск першого iMac. Тоді компанія завершила роботу з деякими інтерфейсами й замінила їх на унікальний порт USB.

Mac OS 9 (1999 рік) – це останнє глобальне оновлення «класичних» версій. Демонстрація відбулася 23-го жовтня.

Виробники багато працювали над покращенням, дивлячись на попередні версії. Раніше навіть збори Mac OS 9 називалися як System 8.7.

Mac OS 9 дозволяла деяким користувачам комп’ютера мати особисті данні й системні настройки. Також з’явилось шифрування даних за технологією Keychain, покращена підтримка USB і робота з віддаленими серверами.

Mac OS 9

Mac OS X 10.0 Cheetah (2001 рік) – це перша операційна система, що вийшла в березні.

Ця система, на відміну від попередніх версій, засновується на Unix. Також у цій ОС дала багато можливостей для виробників компанії NeXT у 80-90 роках.

Mac OS X 10.00 Cheetah отримала перероблений графічний інтерфейс Aqua. Також з’явилися нові додатки, такі як Quick Time, Preview, Mail і TextEdit.

У цієї операційної системи достатньо велика оперативна пам`ять (128 ГБ).

Багатьом користувачам не подобалось, що в цій системі відсутня підтримка драйверів для периферійних пристроїв від Mac OS 9. Десята версія була більш вимогливою, тому на старих комп’ютерах працювала менш продуктивно, чим попередні версії операційної системи.

Mac OS X 10.1 Puma (2001 рік) – це також вважається глобальним оновленням.

Акцент був на покращення продуктивності й оптимізації роботи.

Mac OS X 10.2 Jaguar (2002 рік) – операційна система, яка отримала розширення щодо комунікаційних можливостей.

Mac OS X 10.2 Jaguar

Користувачі з обмеженими можливостями вперше отримали блок спеціальних опцій, який називався як Універсальний доступ.

Тоді також з`являється друге покоління iMag G4 для ПК. Ще головним новаторством була поява монітора на 15, 17 і 19 дюймів.

Mac OS X 10.3 Panther (2003 рік) – нова версія операційної системи. Компанія Apple багато уваги приділила на покращення власного браузера Safari, що став доступний саме в новій ОС.

Метою було зробити зручну роботу з декількома додатками й робочими просторами. Також у системі з’явився режим Expose.

У 2004 році з’явився iMag G5 для ПК. Також Стів Джобс демонстрував новий мікропроцесор PowerPC. Було ще додано в корпус веб-камеру.

Mac OS X 10.4 Tiger (2005-2007 роки) – це випуск нової версії ОС з переходом виготовлення комп’ютерів на платформу Intel. Компанія Apple вирішила збільшити цикл глобальних оновлень від одного до двох років. Протягом цього часу вийшло більше ніж десять версій цієї операційної системи.

Тоді користувачі познайомились з унікальним пошуком Spotlight і Dashboard.

Mac OS X 10.5 Leopard (2007-2009 роки) – операційна система, в якому з’явилися зручний інструмент резервного копіювання, сервіс, який дозволяв запускати на комп’ютер інші ОС і підтримка програм.

Mac OS X 10.5 Leopard

Mac OS X 10.6 Snow Leopard (2009-2011 роки) – ОС, яка не отримала ніяких серйозних змін, адже виробники працювали над покращенням вже готових функцій.

Але тоді з’явився магазин додатків Max App Store.

Також ця система не підтримувала PowerPC і повністю перейшли лише до Intel.

Mac OS X 10.7 Lion (2011-2012 роки) – в цей період була покращена робота з iOS.

Тоді був представлений хмарний сервіс iCloud.

Був кінець щодо поширення на DVD чи CD, і завантажування була доступною лише через мережу.

Mac OS X 10.8 Mountain Lion (2012-2013 роки) – було додано багато корисних функцій: Повідомлення, Центр сповіщень і Замітки.

Mac OS X 10.9 Mavericks (2013-2014 роки) – тоді ми отримали додатки iBooks і Карти, можливість користуватися Apple TV в якості повноцінного екрану й підтримку деяких дисплеїв.

Також оновлення було безплатним.

Mac OS X 10.10 Yosemite (2014-2015 роки) – тоді відбулася серйозна зміна дизайну й обмеження підтримки можливостей для старих комп’ютерів.

Mac OS X 10.10 Yosemite

Mac OS X 10.11 El Capitan (2015-2016 роки) – операційна система, в який виробники покращили стабільність і продуктивність. Також покращили більшість стандартних програм: Замітки, Mail, Safari, Spotlight.

Mac OS 10.12 Sierra (2016-2017 роки) – було додано голосового асистента Siri та платіжну систему Apple Pay.

Mac OS 10.13 High Sierra (2017 рік) – тоді ми отримали нову файлову систему й набір графічних бібліотек для виробників ПО.

Mac OS 10.15 Catalina (2019 рік) – багато покращень і нові технології, було додано голосове управління, локатор.

У цієї операційної системи припинили свою роботу деякі додатки. Їх було небагато, але вважалися улюбленими для деяких користувачів.

Більшість людей мали негативні відгуки стосовно Max OS 10.15 Catalina. Адже саме видалення iTunes було дуже болючим відчуттям для користувачів. Додаток Музика був просто жахливий.

Mac OS 11.0 Big Sur (2020 рік) – це операційна система, в якій з’явився Пункт Управління, перероблений Центр Сповіщень і Safari, а у файлової системи ОС зберігається з доступом для читання, але в зашифрованому виді. Пошукова система Spotlight стала ефективніша й продуктивніша.

Але також у цієї операційної системи дуже багато проблем. По-перше, це установлення, тому що процес довгий і з порушеннями, і не завжди позитивний результат. Також проблеми з підтримкою зовнішніх дисплеїв.
Також читайте. Друге обличчя для Face ID дуже корисно. Дивіться, як його налаштувати!

MacOS 12 MacOS 12 – очікувана операційна система, яка обіцяє бути простою і більше орієнтований на окремі додатки, а також повинна бути покращена система. Стосовно структурних змін, то їх не повинно бути. Скоріш за все назва цієї операційної системи так і буде MacOS 12. Буде представлена восени 2021 року.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Ваша оцінка: