Я шукаю...

Grow Castle. Як зробити грінд цікавим?

Grow Castle

Не все те золото що блищить. Так можна охарактеризувати безліч ігор, які є на сучасному мобільному ринку. Ніколи не знаєш, де, під покровом красивою обгортки буде банальна посередність, а де виявиться непоказний, але неймовірно цікавий і унікальний продукт.

І так багато проєктів на сучасному ринку. Яскрава реклама, яка демонструє цікавий геймплей, дійсно цікаві головоломки і приємну графіку, є лише попередником чергового розчарування.

Але є деякі проєкти, рекламу яких практично не зустріти. Їх можна зрідка побачити в рекомендаціях в магазинах додатків, але не більше. І перша думка, коли їх бачиш - це "Чому я ніколи не грав в це раніше?"

Grow Castle - це одна з таких ігор.

гроу геймплей

Що таке Grow Castle?

На перших парах, гра про зростаючий замок нагадує щось середнє між клікером і коллекціонкою. Якісь слоти, якісь персонажі, всього-то дві кнопки, одна з яких покращує лучників, а друга сам замок. Потім ви вирушаєте в бій, на свою найпершу хвилю.

iPhone безкоштовно! А ви знали, що існує безліч способів отримати бажаний смартфон задарма?

Все проходить досить швидко, без будь-яких проблем, враховуючи, що вас ще й навчають паралельно. Але ви навіть уявити не ризикнете, що одна хвиля - це навіть не одна десята відсотка від того, що ви ще встигнете награти.

Далі вас чекає процес фарма грошей, захоплення міст, замків, розвитку свого невеликого містечка, прокачування героїв і видобутку нових унікальних артефактів. Лише після сотої хвилі ви розумієте, що гра хоче, щоб ви йшли далі, щоб заробляти більше грошей, щоб йти далі. Нагадує старий добрий грінд, який не відпустить вас ще ой як довго.

гроу геймплей 2

Геймплей Grow Castle

Що ж стосується самого ігрового процесу? А він досить простий. У вас є замок. У вас є лучники. У вас є герої. І є велика гарна кнопка, яка відправить вас в бій. Все, що вам залишається - це натиснути на цю кнопку. Далі, йде хвиля ворогів. Але це дуже спрощений переказ.

Починається все, звичайно, так, як і описано. Ви покращуєте замок, що дасть вам більше життів, більше мани, більше слотів для героїв і веж, а також, можливість придбати собі лідерів і турелі. Все це, своєю чергою, можна прокачувати і покращувати.

Далі, ви, рано чи пізно, виявите, що крім золота, у вас з'являються і кристали. Їх ви можете отримати в якості щоденного бонусу, по закінченню хвилі, або ж, за Донат. За них ви зможете купити собі турелі, а також поліпшити їх, а також, дати своєму герою якийсь новий перк.

Але заробляти золото ви можете не тільки на полі бою. Вам відкрита можливість захоплювати міста. Саме їх захоплення і поліпшення принесе вам можливість збільшити свій пасивний дохід.

Більш того, захоплення пекельних міст дасть вам приємні бонуси до атаки лучників, їх критичного дамагу, їх швидкості атаки. А битви на території гоблінів дозволять вам захопити їх працівників, а також, дати додаткові перки для них. Дрібниця, а приємно.

Всього в грі близько п'яти сотень міст, які вам необхідно захопити. Нюанс лише в тому, що зробити це далеко не так просто, як здається. Але якщо у вас вийде захопити їх все, то не впадайте у відчай. Вам буде доступний "Нескінченний замок", який можна буде захоплювати вічно, і це буде збільшувати ваш пасивний дохід.

Та й класичний бій з драконами. Ви будете отримувати не тільки якусь унікальну річ, а й чимало так золота.

А золото з кристалами - це не все, що допоможе вам у битві. Досвід, за допомогою якого ви зможете поліпшити навички своїх бравих вояків - це теж не остання річ. Звичайно, вам буде доступно лише близько двох сотень рівнів, але переживати не варто. За них ви прокачаєте абсолютно всі навички.

А що ж стосується самих боїв Grow Castle?

Тут все теж досить просто. Кожен герой володіє особливою навичкою. Вам потрібно лише в потрібний момент його активувати. Все несказанно просто. Але з часом, заробіток золота захочеться автоматизувати. Ну дійсно, як зробити так, щоб гроші капали струмком у вашу бездонну казну, в той час, як ви не біля телефону? А все просто. Гра повністю чесна з вами і каже: "Так, я симулятор грінда". Є кнопка "Auto-Battle". Натиснувши на неї, ви зможете автоматизувати бій. Гра сама буде використовувати навички героїв в потрібний момент. Єдиний нюанс полягає в тому, що, найчастіше, та сума, яку бере гра за те, щоб грати в саму себе, може перевищити ваш загальний дохід за хвилю. Але в якості щоденного бонусу ви зможете отримати аж дві години безкоштовної авто-битви.

Також, не варто забувати про скарби. Під час захоплення міст ви зможете відвідати, так звані, скарбниці. Там ви зможете знайти унікальні артефакти, які перетворять ваш ігровий процес. Але такі артефакти можна і купити. Є зламана монета, яка дозволяє використовувати режим автоматичної битви безкоштовно, однак, ви не будете отримувати за нього доходу. Однак, податки, які платять вам захоплені міста будуть приходити вчасно.

гроу артефакти

Читайте також: Асфальт 9: Леджендс - де скачати для iPhone?

Переваги Grow Castle

Говорити про переваги гри можна нескінченно. Приємний оку дизайн, величезна кількість персонажів, можливість самостійно вибирати правильну комбінацію артефактів і героїв - це приголомшливо.

Однак, є один певний критерій, який є досить значним, при оцінці будь-якої гри. Навіть будь-яку претензію їм можна відбивати. Відсутність реклами.

По-перше, автоматичного відтворення реклами немає від слова зовсім. Ви можете нескінченно грати, і ви забудете про те, що рекламні ролики існують в принципі.

По-друге, отримання бонусів за рекламу також не в фаворі у розробників. Є всього дві речі, яку можна отримати за рекламу: 3х прискорення ігрового процесу і додаткове золото. Усе. Та й, справедливості заради, вам ці речі не так вже й потрібні.

Сам процес грінда практично не набридає, тому що гра ставить перед вами мета: захопити всі міста, перемогти кожного дракона, зібрати всі артефакти.

Але є одне але". Є одна перевага, яке багато, скоріше, назвуть недоліком. Коли ви виключаєте гру - процес зупиняється. Режим авто-битви не буде працювати з виключеною грою, ваша скарбниця не буде поповнюватися даниною захоплених міст. Щоб заробляти в грі пасивно ви повинні відкрити її. І це теж приголомшливо. Це позбавляє від того дисбалансу, який подібне рішення може внести в ігровий процес. Хочете просуватися по хвилях, щоб заробляти досвід для гільдії? Залишайте телефон на ніч в режимі авто-битви. Хочете заробляти багато золота? Не забудьте включити гру на ніч. Саме про це Grow Castle.

гроу дракон

Недоліки Grow Castle

Пам'ятається, вище згадувалося, що за відсутність реклами грі можна пробачити практично все. Ні. Є помилки, за які не прощають. І Grow Castle може вистрілити влучно.

З безлічі можливих помилок, гра вирішила допустити помилку з збереженнями. Автор статті зустрів одну єдину, але таку фатальну помилку.

Ось уявіть ситуацію. Ви досить довгий час проводите в грі, ви маєте всі артефакти, вони все поліпшені. Ваші кор-персонажі оснащені самими рідкісними предметами з усіх. Та й що там говорити, за вашими плечима є вже понад чотири сотні захоплених міст, в той час, як ви пройшли вже понад двадцять тисяч хвиль. Непоганий результат, якщо бути відвертим. Та й у вас є непогана гільдія, причому своя. Але тут, ви заходите в гру, а вона вас зустрічає повідомленням про необхідність оновитися. Ви зберігаєте зайвий раз, після чого виходите, оновлюєте все, що потрібно, і заходите назад. Тільки ось, ви помічаєте, що процес скинувся.

Так, помилка, за класикою, з хмарним збереженням. Тільки такого розмаху, ще не доводилося бачити ніде. Гра скинула обліковий запис у два рази назад. Можливо, там була якась контрольна точка, хто його знає. Але, біда була в тому, що пропали рідкісні артефакти, персонажі відкотилися, рівень лучників і замка відкотився. А ось прогрес залишився на місці. Так, було захоплено понад чотирьох сотень міст, було пройдено понад 20 тисяч хвиль, та й прогрес драконів теж зберігся.

І тоді грати стало неможливо. Біль про втрату теж грала свою роль, але, через те, що персонажі були більш ніж в 5 разів слабкіше, через відсутність артефактів і прокачування, перемагати вже сильних драконів стало неможливо. Просуватися по хвилях теж стало ніяк. Та й захоплювати нові міста не виходить. Єдиний вихід - скидання всього процесу, бо допомоги від служби підтримки отримати не вдалося.

гроу герої

Чи варто грати в Grow Castle?

Думаю, відповідь на це запитання очевидна. Гра явно заслуговує на увагу людей, які люблять не просто ненапряжні клікери, а справжні симулятори грінда. Вона буде до душі всім, хто готовий залишати свій пристрій на ніч, аби прокинутися з горою золота.

Так, гра може видати критичну помилку з збереженнями, однак, вам досить просто іноді робити хмарне збереження. Швидше, помилка, яка була у автора була лише винятком, на якій не варто загострювати увагу.

У цю гру можна заходити, щоб розслабитися, і отримати чергову дозу гарного настрою, коли ви зможете знову перемогти надокучливого дракона.

Читайте також: Заборона Fortnite на iOS і боротьба Epic Games проти Apple

Ваша оцінка: