Я шукаю...

Small Town Murders: банальна три-в-ряд, або ж новаторський проєкт?

Small Town Murders

Говорити про ігри в жанрі «три-в-ряд» важко. Вони, як правило, мало чим відрізняються, адже механіка всюди одна і та ж. І ось, лише відносно недавно, розробники почали розбавляти буденність історією, якоюсь шкалою прогресу, яка доступна гравцеві. Взяти, приміром, Homescapes. Там ви можете легко відстежити прогрес по тому, як перетворюється будинок головного героя. І це круто. Тоді безглузде перетягування трьох об'єктів, щоб зробити невелику лінію стає трохи більш осмисленим.

Якщо бути чесним, то ці ігри легко зненавидіти. Вони дійсно можуть затягнути в себе надовго, особливо, якщо дають осмислений сюжет. Ці «нескінченні життя на 20 хвилин», «необмежені бонуси на 10 хвилин». Вони просто змушують тебе залишатися в грі якомога довше, а особливо, якщо рівні клацаються один за іншим.

Але коли гра пропонує сюжет, то відірватися стає ще важче. Практично неможливо. І це випадок Small Town Murders.

місце злочину small town

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Про що оповідає Small Town Murders?

Звучить дійсно дивно, коли гра «три-в-ряд» володіє якоюсь історією. Як правило, все, що відбувається навколо - це лише привід, щоб ви переставляли об'єкти на дошці. Однак, тут все зовсім по-іншому.

Гра занурює вас в життя молодої письменниці Нори, яка приїжджає в невелике містечко, аби знайти натхнення для нового роману. До її «щастя», в сусідньому будинку знаходять тіло бабусі, що є справжньою «справою», яку вона повинна розкрити. Їй на допомогу приходить помічник шерифа Майк, який не хапає зірок з неба, проте, є дуже добродушним хлопцем.

Нора, своєю чергою, занурюється з головою в розслідування злочину, щоб встановити, хто ж убив бабусю.

Але це лише початок сюжету, адже гра представляє безліч цікавих розслідувань, які можуть по-справжньому зацікавити гравців. Це просто переносить в епоху старих детективів, які здавалися такими страшними в дитинстві.

Вони дійсно захопливі.

дизайн рівня small town

Геймплей Small Town Murders

Зараз здається досить дивним описувати ігрові механіки «три-в-ряд». Невже не очевидно, що вам треба перетягувати різні предмети, аби отримати комбінацію з трьох і більше однакових речей?

Так це так. Але тут на геймплей впливають ще деякі нюанси.

По-перше, розповідь робить так, що кожна ваша дія змушує вас вирішити головоломку. І це не дратує. Напевно, той факт, що кожен рівень рухає шкалу прогресу розслідування повністю змінює сприйняття. Якщо в Homescapes, яка досі на піку популярності, вам потрібно збирати зірочки, щоб перетворити будинок, то виникає іноді питання: чому на один предмет треба дві зірочки, а решті - по одній?

У цій грі такого питання взагалі не виникає. У вас розслідування! Коли воно наближається до кінця, гра повинна витримати інтригу, тому знадобиться два, а то і три пройдених рівнів, щоб отримати ту, чи іншу підказку.

Однак, що стосується геймплея «три-в-ряд», то тут все якось сумно. Це звичайні Homescapes, тільки в іншому сеттингу. Ті ж самі бустери, ті ж самі механіки. Лише підхід до гри і до оповідання інший, що не може не тішити. А так, все по класиці. Літачок, який підлітає в вигідну позицію, бомба, яка знищує разом багато клітин, феєрверк, який б'є ряд. Все банально. Та й завдання від рівнів однакові. Але є одна відмінність. На деяких рівнях можна зустріти 2х клітини, які подвоюють все, що на них знаходиться. Цікава механіка, яка видозмінює деякі рівні.

Ну, а так все звичайне. Чи погано це? Ні. Механіка Homescapes дико приємна, тому радісно бачити її в іншій грі теж.

small town діалог

Читайте також: Ігри в телеграм на iPhone: як грати і чому вони набувають популярності?

Переваги гри Small Town Murders

Неможливо не виділити деякі переваги гри. Вони дійсно роблять її затягує і цікавою.

По-перше, історії. Вони дійсно цікаві та інтригуючі. Це саме те, чого ти хочеш отримати від детектива. Вони в міру потішні, місцями стримані, але дійсно занурюють в атмосферу старих детективів. Це прекрасно. Це робить абсолютно весь ігровий процес осмисленим і цікавим.

По-друге, дизайн рівнів. Все виконано в красивих тонах, а серед об'єктів, які потрібно з'єднувати - типова атрибутика письменника-детектива. Там і поліцейський значок, і фотоапарат, і чашка кави, і яблуко, і записна книжка. За цим приємно спостерігати і приємно збирати.

По-третє, простота рівнів. Вони не є чимось складним. Перші сто рівнів взагалі можна з легкістю пройти, хоча, деякі кидають гравцеві виклик, що робить їх справді запам'ятовуються.

Та й які, в цілому, недоліки можуть бути у «три-в-ряд». Ой, у якісної «три-в-ряд»? Нуль реклами, ненав'язлива, цілком зрозуміла. Історія йде своєю чергою, що просто не може не радувати. А ви лише спостерігаєте за її розвитком, попутно вирішуючи такі головоломки.

А також присутні гумор і колючі жарти, які відкидають персонажі можуть навіть змусити посміхнутися, а то і посміятися. Це приємно.

small town підозрювані

Чи є у гри хоч якісь недоліки?

Виділити можна виключно суб'єктивні, які так, трохи дратують, ніж серйозно заважають грати.

Один з найважливіших - це штучний інтелект. Кілька разів він мене підводив, через що рівні доводилося перегравати. Як ми пам'ятаємо, є предмет «літачок», який приземляється в найвигіднішу для гравця позицію. Тобто, якщо вам треба зібрати, умовно, 20 фотоапаратів, то літачок вибере саме його як мета. Однак, кілька разів бував збій, і в той момент, коли доводилося розраховувати на цього паперового помічника, то він збоїв, і летів в абсолютно невідомому напрямку.

Інша «проблема» - це те, що абсолютно кожна дія вимагає проходження рівня. Ні, коли мова йде про безпосереднє розслідування, то це круто, і це змушує відчувати прогрес. Однак, коли вам треба пройти рівень, щоб вимкнути будильник, пройти рівень, щоб запитати чи є що поїсти, а потім пройти рівень, щоб взяти бутерброд, то трохи втрачається той самий дух детектива. Хочеться, щоб на такі моменти йшло трохи менше часу, і більше приділялося самій історії.

Ну а більше поставити і нічого. Хіба що, часом, гра сама вам показує, що переглядати діалог персонажів необов'язково. Наприклад, допитуєте ви персонажа, щоб дізнатися про нього трохи більше. Проходьте для цього рівень, звичайно ж, і відразу після проходження бачите «Ви знаєте, що у підозрюваного є алібі», і тільки потім починається діалог, з якого стає відомо, що є алібі. Дрібниця, а впадає в очі.

small town допит

Чи варто гра вашої уваги Small Town Murders?

Гра приголомшлива. Варто лише додати в неї хорошу історію, як головоломка набуло сенсу. Це приголомшливо.

Дизайн рівнів хороший, історії цікаві, гумор присутній. Ви потрапляєте в потішний детектив, в якому вам варто допомогти головним героям розкривати складні і страшні злочини. Відмінний нуар. Всім, хто цінує детективи це сподобається, а тим, хто фанатіє і від «три-в-ряд» головоломок це буде взагалі свято душі.

Встановлюючи Small Town Murders головне пам'ятати, що час навколо тече, і не забувати робити перерви час від часу.

Читайте також: Чи варто завантажити Minecraft на iPhone? У чому особливість гри?

Ваша оцінка: