Я шукаю...

Огляд сервісу Apple Arcade

Ігровий сервіс Apple Arcade

На презентації Apple у 2019 році де головною подією звичайно ж став вихід нової лінійки iPhone були анонсовані й інші цікаві нововведення. Саме тоді компанія вперше запустила власний ігровий сервіс Apple Arcade, та на перших етапах інформації про нього було небагато, але через деякий час ми вже можемо повноцінно розглянути всі особливості даного сервісу, його актуальність в сучасних реаліях та варіанти подальшого розвитку.

Початок роботи з Apple Arcade

Apple Arcade - що це?

Arcade є ігровим сервісом доступ до якого можна отримати з будь-якої платформи Apple, щомісячна підписка Apple Arcade, ціна в Україні на яку становить $ 4,99 відкриває доступ до всього каталогу ігрових проєктів сервісу. Як і у випадку з іншими сучасними сервісами, перший місяць використання доступний на безкоштовній основі. А ті користувачі, які купили один з пристроїв, що був анонсований на все тій же вересневій презентації, отримали безплатний доступ до Arcade на рік.

У магазинах App Store для кожної платформи, Arcade представлений в якості окремої категорії, доступ до нього може отримати будь-який користувач пристрою, який працює на iOS 13 та вище. Після відкриття даної категорії відразу буде запропоновано оформити пробну підписку, пройшовши стандартну процедуру оформлення на екрані з'явитися аналогічний до будь-якого розділу магазину інтерфейс, але з деякими особливостями. В першу чергу впадає в очі відсутність цін, а також стандартного для багатьох додатків з магазинів Apple напису «Вбудовані покупки». Суть в тому, що користувач вже заплатив розробникам при оформленні платної підписки, тому в іграх повністю відсутня реклама та вже згадані вбудовані покупки.

Різноманітний каталог ігор

Варто віддати Apple належне, адже таким чином компанія виключає будь-які варіанти додаткового заробітку на своїх користувачах. Адже при установці гри з класичного App Store ніколи не можна сказати напевно, чи знадобляться подальші грошові вкладення для комфортної гри, та яка це буде сума.

Також вам буде цікаво: «Переваги та недоліки підписки на Apple Arcade»

Після натискання кнопки «Завантажити» відбувається стандартна процедура, гра завантажується на пристрій та з'являється в списку встановлених додатків. Але особливістю Arcade є те, що гру можна звантажити й на інші платформи, зберігаючи при цьому прогрес шляхом синхронізації через Game Center. Простіше кажучи, граючи в гру на своєму iPhone в дорозі, користувач може продовжити грати з того ж місця вже вдома, наприклад, на MacBook.

Ігри для Arcade

З огляду на вже згадані особливості, стає зрозуміло, що до ігрових проєктів на Arcade повинні висуватися чіткі й досить суворі вимоги. Просто перемістити гру з класичного Store в Arcade не можна, адже перед цим гру потрібно адаптувати під мультиплатформеність, а також забезпечити комфортний ігровий процес з огляду на відсутність внутрішньоігрових покупок. У цьому й полягає основна заковика, адже більшість ігрових проєктів розраховані зовсім на протилежне, тобто геймплей налаштований таким чином, щоб гравцеві доводилося здійснювати окремі покупки всередині гри через її надмірну складність, заради можливості подальшого проходження. До того ж потрібно підтримувати високу якість представлених в Arcade ігор, адже саме від цього буде залежати його успішність та популярність в аудиторії.

Висловлюючись більш зрозумілою мовою, в Arcade, на відміну від App Store, не може та не повинна потрапляти гра, яка не була спеціально адаптована під дану категорію та відповідає вимогам лише формально. По суті, таким чином користувач зможе значно заощадити свій час на пошук гри, адже досить поширена ситуація, коли після звантаження будь-якої гри зі звичайного магазину Apple та спроби в неї пограти, стає зрозуміло, що даний проєкт абсолютно не вартий витраченого на нього часу.

Але у всього є зворотна сторона, у випадку з Arcade вона полягає в досить скромному виборі ігор, особливо з огляду на масштаби класичного App Store. Але навіть попри це, знайти що-небудь цікаве дійсно набагато простіше, в тому числі завдяки деяким ексклюзивам, особливо це актуально для шанувальників всіляких аркад та квестів. До списку ігрових проєктів, які варті уваги, можна віднести наступні:

  • Mutazione;
  • Shinsekai: Into the Depths;
  • Hot Lava;
  • Bleak Sword;
  • Jenny LeClue - Detectivu;
  • Dodo Peak;
  • Sayonara Wild Hearts.

Звичайно ж, на цих проєктах гарні ігри в Arcade не закінчуються, а з огляду на індивідуальні смаки кожного геймера, можливо вам сподобаються ігри в зовсім інших жанрах.

Кроссплатформенність ігрового сервісу Apple Arcade

Аналог Apple Аrcade

З 20 квітня поточного року на платформах під управлінням iOS та MacOS став доступним хмарний ігровий сервіс Xbox Cloud Gaming, який дозволяє користувачам пристроїв від Apple грати в ігри для Xbox через браузер. Даний сервіс від Microsoft на згаданих платформах зараз буде працювати в режимі бета-тесту, тому для участі потрібно запрошення.

Хcloud iOS beta буде доступний по щомісячній передплаті, та в режимі бета-тестування гравці зможуть оцінити більше сотні різних ігрових проєктів, в тому числі ексклюзиви для консолей Xbox. Особливістю стрімінгового ігрового сервісу є те, що тепер не обов'язково мати консоль у себе вдома, а пограти в будь-яку гру з каталогу можна прямо на своєму iPhone або iPad. Вартість передплати на xcloud на iOS з урахуванням деяких обмежень, які передбачені етапом бета-тесту досягає $ 4.99 в місяць, проте після основного релізу вона зросте до $ 9.99.

Всі учасники тестування можуть здійснити вхід в Microsoft xCloud через офіційний сайт Xbox та пограти в будь-яку гру використовуючи браузери Safari, Chrome або Edge. Для комфортного управління можна під'єднати будь-який сумісний контролер, але також є підтримка й сенсорного управління, що особливо актуально для портативного геймінга.

Інтерфейс додатку Xbox Cloud Gaming

На жаль, xcloud в Україні станом на сьогодні буде недоступний, через те, що бета-тест планується проводити лише у 22-х країнах. Таким чином Microsoft планують вивчити відгуки гравців та за можливістю оптимізувати сервіс для використання на згаданих платформах.

Проводити порівняння між xbox game pass vs Apple Arcade не зовсім правильно, адже ігри, що представлені на одному й іншому сервісі значно відрізняються за своїми масштабами та жанрами. Але чи потрібні Apple Arcade громіздкі ігрові проєкти, або варто все ж зробити акцент саме на невеликих та лампових іграх, дистанціюючись від консольного та ПК-геймінга, зайнявши таким чином окрему нішу. Втім, в каталозі Аrcade представлені не тільки таймкіллери, але й більш серйозні проєкти, які змушують поринути в ігровий процес з головою. Немає сумнівів, що даний сервіс знайде свою аудиторію та позитивно вплине на індустрію мобільного геймінга, змушуючи розробників створювати унікальні та цікаві проєкти, які, що важливо, будуть лояльні до гравця.

Ваша оцінка: