Я шукаю...

Стало відомо, чому мобільні оператори зменшують швидкість мобільного інтернету

фотографія природа і вишка мережі

Практично кожен власник сучасного мобільного телефону відчув на собі дратівливе різке падіння швидкості мобільного інтернету. І немає нічого дивного, якщо це трапляється в селі або в горах, де зв'язок не завжди працює стабільно. Але останнім часом все більше і більше користувачів відзначають, що інтернет не завжди добре працює навіть в тих місцях, які знаходяться недалеко від вишки зв'язку. Так в чому ж тоді проблема, і чому мобільні оператори роблять мобільний інтернет повільніше?

вишка звязку

Цікаво ще те, що якщо підрахувати період уповільнення мобільного інтернету, він, з великою ймовірністю, випаде на кінець розрахункового часу. Тобто до моменту, коли потрібно оплатити свій тарифний план. Так само важливим моментом є те, що зі зменшенням швидкості стикаються не тільки абоненти з обмеженим тарифом, а й власники безлімітного мобільного інтернету. І раз дана біда є загальною для будь-якого виду тарифного плану, можна зробити висновок, що уповільнення інтернету в смартфоні відбувається штучним шляхом. Тобто, оператори мобільного зв'язку просто самостійно зменшують швидкість мобільного трафіку. Залишається тоді питання - чому це відбувається в принципі та чи можна щось з цим робити? Розглянемо окремі причини, за якими мобільний оператор штучно зменшує швидкість інтернету на смартфоні.

Дізнайтесь ціну на заміну акумулятора Айфон 7 Плюс та скористайтесь процедурою ремонту батареї в Айкулі!

Завантаження великих об'ємів даних

Мало хто знає, що навіть безлімітний інтернет має певні обсяги даних, які можна завантажити на максимальній швидкості. І варто тільки користувачеві пройти встановлений поріг даного обсягу, як швидкість тут же автоматично почне знижуватися до мінімально можливої ​​межі.

Простіше кажучи, якщо оператор встановив собі допустимий обсяг даних, наприклад, в 35 гігабайтів, то після того, як користувач їх витратить, мобільний інтернет стане працювати повільніше до кінця тарифного плану. Після поповнення рахунку все повернеться на круги своя, поки власник смартфона знову не переступить межу в установлений оператором поріг. В цілому, можна зателефонувати на гарячу лінію вашого оператора та уточнити цей момент. Так ви зможете приблизно розраховувати, коли швидкість інтернету сповільнитися, і чи витрачаєте ви встановлений ліміт в принципі.

телефон в руці

Чи варто купити відновлений iPhone 7 32gb Black - дізнайся все про цю модель смартфону!

Мобільний оператор економить на обладнанні

Те, якою буде швидкість мобільного інтернету, вирішує, по суті, кількість користувачів, які підключені до однієї базової станції. Працює дане твердження за стандартною логікою - чим більше підключених користувачів, тим повільнішим інтернет буде у кожного окремого абонента. І ні, це далеко не проблема, яку не можна вирішити, адже хай там як, але мобільні оператори цілком собі можуть встановлювати додаткові базові станції. Втім, це не робиться через банальне небажання витрачати великі гроші на дороге обладнання. Все це призводить до головної причини створення штучного уповільнення мобільного інтернету - оператори зв'язку починають розподіляти швидкість таким чином, щоб кожному окремому абоненту дісталося хоча б середнє значення. Така тактика, до того ж зменшує кількість невдоволених користувачів.

Завантаження даних через Торент і різні файлообмінники

В даному випадку все очевидно і досить просто. Велика частина існуючих на території країни операторів зв'язку дуже не любить, коли користувач починає завантажувати файли з торентів або подібних файлообмінників. Оператор буквально моментально обмежує швидкість мобільного інтернету, варто тільки абоненту почати завантажувати фільм, серію серіалу, фотографії в якості 4к та інше. Такі об'ємні файли створюють на мережу додаткове навантаження, а значить, інші користувачі не зможуть отримати свою середню швидкість мобільного інтернету.

кричить

Дізнайтесь, скільки коштує iPhone 6s і чому ця модель досі в тренді?

Високе навантаження на мережу

Оператори просто змушені знижувати швидкість мобільного інтернету в ситуаціях дійсно великих навантажень на мережу. Це трапляється, коли користувачі масово починають одночасно завантажувати дані через мобільний інтернет, тим самим самостійно знижуючи його швидкість. Так і виходить, що через навантаження, зіткнутися з повільним мобільним інтернетом доведеться всім абонентам одночасно.

Чому мобільні оператори знижують швидкість мобільного інтернету?

Коли користувач стикається з низьким мобільним трафіком, він тут же кидається з'ясовувати причини у свого мобільного оператора. При цьому у відповідь йому доводиться почути стандартну заскриптовану відповідь, суть якої - тимчасове високе навантаження. З одного боку дана причина може траплятися, адже велика чисельність користувачів мобільного інтернету з однієї вишки створює велике навантаження, що уповільнює швидкість інтернету кожного окремого абонента.

за компютером

З іншого боку, як би оператор не переконував у тому, що він нічого не може з цим вдіяти, рішення все ж є - покупка і установка додаткового обладнання та нових базових станцій. Втім, ніхто не буде цим займатися з однієї простої причини - невигідно і дуже дорого.

Ми можемо лише сказати, якщо у вас не вийшло розв'язати проблему низької швидкості мобільного інтернету, спробуйте вибити знижку або бонуси на свій тариф у оператора.

До речі, радимо спробувати зіграти в найкращий файтинг на Айфоні - шадоу файт 3 

Ваша оцінка: