Я шукаю...

Jetpack Joyride: культова гра, яка радує гравців вже більше 10 років

Jetpack Joyride

Є такий тип ігор, які були з нами, ще з незапам'ятних часів. У багатьох користувачів, як тільки у них з'явилися перші смартфони, був обов'язковий комплект з трьох аркадних іграшок, які радували їх дуже довгий час.

У цей список входили: Subway Surf, Jetpack Joyride і Fruit Ninja. Саме вони були улюбленцями багатьох людей. І для багатьох лише назви цих ігор вже звучить, як архаїзми. Але тоді виникає питання: "Навіщо говорити про щось застарілому?". Та ось тільки вся заковика в тому, що ці ігри далеко не є застарілими. А особливо гра про потішного чоловічка з реактивним ранцем, оснащеним кулеметами.

джетпак

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 080 грн
- 9380   грн
17 700 грн

від 1770 грн/міс

Суперзнижка ХІТ ПРОДАЖІВ
27 530 грн
- 8230   грн
19 300 грн

від 1930 грн/міс

Про що була Jetpack Joyride?

Коли ігри на телефон тільки почали набувати звичний нам вид, вони були дійсно різноманітними. Про таке поняття, як "пародія" ніхто і не думав, адже, якщо вони й існували, то були приховані потоком обожнювання користувачів вже улюбленого оригіналу.

І, коли з'явився Jetpack Joyride, він став чимось новим, чимось унікальним і небаченим на той час. Хоча гра і не пропонувала нічого воістину великого і грандіозного.

Ви граєте за Баррі. Баррі вривається через стіну і краде реактивний ранець, який обладнаний кулеметами. Тому що Баррі може це зробити. А вам потрібно було зробити так, щоб він пролетів якомога більшу відстань по лабораторії. І все. Але було в грі щось, що зачіпало гравців, і, більш того, чіпляє їх і зараз.

Геймплей

джетпак 2

Тут важливо відзначити, що гра вийшла в далекому 2011 році. Уже майже 10 років вона на ринку. І якщо говорити чесно, без будь-якого суб'єктивізму і ностальгічних почуттів - гра випередила час. Вона взяла механіку звичайної аркади, і зробила з неї справжню новинку, яка є актуальною і зараз!

Насправді все дуже просто. У вас є коридорний світ, в якому вам потрібно долати різні перешкоди. Все до неможливості просто: ви натискаєте палець, щоб персонаж підіймався вгору, і відпускаєте, щоб опуститися.

Перешкоди найрізноманітніші. Є зіпери, які виступають в ролі регулярних бар'єрів. Зіткнення з ними миттєво вбиває Баррі. Далі лазери, які з'являються абсолютно на всьому екрані. Їх дуже просто подолати, адже перед тим, як вони будуть світитися, ви побачите підсвічування. Таким чином, просто злітають, або опускаєтесь вниз, коли розумієте, звідки буде удар.

Але є і ракети. Досить непростий бар'єр. З правого боку екрану з'являються знаки оклику, які дають зрозуміти, звідки буде залп. Поки знак тільки блимає, він буде слідувати за Баррі, що не дає можливості превентивно ухилитися від ракети.
Але і на цьому не все. 

Крім перешкод Баррі може отримати й вагому перевагу, підібравши "Технологію". Там могли ховатися "Байк", "Маленький топтун", "телепортатор", "Гравітаційний костюм", "Грошова пташка", "Дракон" і "Сильна Атакуюча Машина".

Якщо ж перші шість технологій можна знайти хоч всі за один забіг, то ось з Атакуючою Машиною справи йдуть інакше. У кожному забігу ви можете знайти один фрагмент машини. Його потрібно зловити. Всього, вам потрібно знайти три фрагменти, щоб зібрати абревіатуру "SAM". Після цього, ви зможете пограти й за машину.

Кожна технологія являє собою міні-гру, в якій ваша мета протриматися якомога довше. Двома перевагами було те, що можна було заробити багато монет, і те, що зіткнення з будь-яким бар'єром не викличе миттєвої поразки, а дозволить вам грати далі.

Вам також може бути цікаво: Transistor - нове загадкове творіння студії «Supergiant game»

Більш того, під час гри можна було знаходити жетони, за допомогою яких можна було пограти в автоматі, який міг видати вам дійсно непогані бонуси. 

джетпак 3

Чим гра так сильно зачепила людей?

Здавалося б, звичайна аркада. Так, в той час їх було не так багато, та й на тлі ігор з кнопкових телефонів (чия велич ні в якому разі не заперечується), подібні ігри здавалися чимось революційним. А тут, в регулярній аркаді було ще щось, що стало основним фактором популярності гри.

Крім загальної якості виконання гри, важливим фактором було те, що в ній є таке слово, як "рекорд". Значить це перетворюється в справжній виклик. Потрібно раз по раз покращувати свій найкращий результат, щоб бути краще. Але навіщо?

А тут був уже режим змагання. Річ у тому, що багато людей, які активно грали в JetpackJoyride, вчилися в школі, коли вона була на піку популярності. І тоді потрібно було показати всім навколо, що ти зміг пройти далі. Що твій найкращий результат перевершує рекорди всіх однокласників, або ж просто друзів. І це було прекрасно.

Люди годинами грали, відточували майстерність, сподівалися знайти технологію краще, щоб побити рекорди однокласників, а потім, приходячи в клас, натрапляли на факт, що хтось встиг випередити їх. І тоді марафон тривав, але вже до тих пір, поки не виходило довести, що саме вони заслуговують п'єдесталу першості.

А чи варто говорити, що відбувалося, коли на весь клас смартфон був тільки у кількох людей? Тоді буквально кожна перерва перетворювалася в чемпіонати, де буквально черга з охочих зіграти, очікувала свого часу, щоб блиснути майстерністю. І тоді механіка прокрутки колеса удачі за жетони була просто незамінною. Адже був шанс отримати миттєве відродження, або ж вибух, який підштовхував набагато далі, що дозволяло збільшити свій рекорд. Саме це і зробило гру популярною.

Але потім, коли смартфони з'являлися у більшої й більшої кількості, потрібно було викачувати гру собі, щоб відточувати майстерність, отримувати нові гаджети, які робили гру простіше. Але найголовніше - купувати унікальні скіни на свого персонажа.

Так, різноманітність джетпаків і зовнішніх виглядів Баррі було просто феноменальним. Цей пункт давав своєрідну подушку безпеки. Адже, прийшовши потім в компанію друзів, навіть не маючи високого рекорду, ви могли гордо сказати: "Тепер у мене є золотий джетпак". І це зачіпало не менше, аніж сам процес установки нових рекордів. Саме це і зробило гру популярною.

А потім, коли додали Сильну Атакуючу Машину, ажіотаж злетів до небес. Тепер був шанс відразу набрати багато очок, щоб не залишити суперникам і шансу на перемогу в такій "гонці озброєнь".

Що вдає із себе Jetpack Joyride зараз?

Що ж, гра досі жива, люди досі в неї грають, продовжують писати відгуки. Але залишилася гра такою ж, якою вона була раніше?
Увійшовши в гру знову, вас зустрічає схожа атмосфера. Так, інтерфейс злегка змінений, але суть залишається незмінною. Ви починаєте гру, бачите все ті ж технології, все ту ж Атакуючу Машину. Але тут ви стикаєтеся з чимось новим. Чимось, що здається таким знайомим, але чого немає в спогадах про стару Jetpack Joyride. Реклама. Так, тепер в грі стало вже дуже багато реклами. Вона з'являється в перервах між забігами, за рекламу ви можете отримати чимало різних бустерів, які раніше можна було лише придбати, або вибити в колесі удачі.

Та що вже говорити, вмираючи, ви отримуєте можливість за перегляд реклами активувати Сильну Атакуючу Машину. Ексклюзив, який раніше був доступний лише раз на добу, став буквально буденністю, яку можна отримати за 30 секунд перегляду реклами.
Додали також новий жетон, при підборі якого, у вас є можливість активувати невелику міні-гру зі збору монет. Приємна дрібниця. Додали нові скіни для всього. Для технологій, для Баррі, для джетпаків. Тільки тепер багато з них можна придбати за реальні гроші. І, дивлячись на це, видно лише привид старої доброї гри про пригоди Баррі.

джетпак 4
Ні, гра все ще виглядає живою, вона все ще викликає інтерес, і навіть відчувається чимось новим, вона відчувається грою, яка здатна дати відсіч сучасним мобільним додаткам. Однак, через велику кількість контенту, яку додали зараз, гра не дає відчути навіть банальну ностальгію. Від неї залишилася оболонка. В яку цікаво грати, яка може здивувати механіками, яка навіть може змусити на час залипнути. Однак, це все ще оболонка.

І немає ніякої впевненості, що зараз вона буде викликати такі ж емоції у нової потенційної аудиторії. Адже є вже багато онлайн-ігор, в яких можна помірятися скілом з друзями. Навіщо витрачати час на гру, яка проміняла якісь круті та рідкісні механіки на рекламу?

"Раніше було краще"?

Що ж, вдаватися в банальні просторікування олдфагів про те, що "раніше трава була зеленішою, а ігри краще" не дуже й хочеться. Адже, порівнювати старе і нове не має сенсу. Але тут гра вирішила піти по шляху більшого заробітку. На жаль, очевидно, що вона вже не користується такою вже популярністю, як раніше. Це сумний факт, який, однак, не змінює суті.

Розробники зрозуміли, що єдиний спосіб заробляти на грі гроші зараз - це введення реклами. Гра, хоч і виглядає так, ніби здатна триматися на плаву, вже не може цього зробити. Людям вже не хочеться динамічних і веселих аркад. Їм потрібні простенькі й банальні ігри, по типу клікерів, три-в-ряд головоломок, тощо. Аркади пішли на другий план.

Але зайти в Jetpack Joyride варто. Ті, хто її не застав, отримають бурю емоцій, і здивуються тому факту, як сильно змінилися тренди на ринку мобільних гри. Від гри все ще можна отримати задоволення, вона все ще відчувається так, ніби-то недавно вийшла. Але проблема в тому, що для людей, які раніше проводили недозволенно багато часу в ній, вона не буде навіть близько такою ж крутою. Вони відчують лише гіркоту від усвідомлення, що раніше було краще. Але навіть невиразне наближення до почуття тієї ностальгії, яка була раніше варте того, щоб приділити цій відмінній аркаді годину-другу.

Читайте також: Огляд Oceanhorn: особливості сюжету і установки на iOS

Ваша оцінка: