Я шукаю...

Як поставити пароль на теку macOS. Фішки та секрети використання macOS

Тека macOS

Встановлення пароля на теці macOS надійно захищає інформацію в ній від сторонніх очей. Виробник не укомплектував macOS системою захисту окремих файлів, тому вони  потребують спеціального кодування. Елементарний пароль створюється разом з закодованим компакт-диском завдяки Disk Utility ОС. Після встановлення шифру користувач отримує доступ до файлів через віртуального носія, в якому змінюються, додаються або видаляються дані.

Тека macOS

Радимо прочитати: Як перенести дані на ПК Windows з iPhone.

Для читачів блогу ICOOLA знижка:

НОВИНКА Знижка
12 569 грн
- 4570   грн
7 999 грн
(8)

від 800 грн/міс

4.8
Знижка ХІТ ПРОДАЖІВ
24 729 грн
- 8230   грн
16 499 грн
(2)

від 1650 грн/міс

5.0

Встановлення пароля шляхом використання утиліти вінчестера

Всі зміни, які вносить користувач з підключеним диском, автоматично шифруються та  захищаються паролем в процесі створення копій диска для кошика. Кодування тека здійснюється шляхом виконання покрокового алгоритму.

  1. Відкривається утиліта вінчестера через «Прикладну програму» або за допомогою запуску програми через Spotlight.
  2. Визначається тека, яку необхідно закодувати. Користувач знаходить файл та на інструментальній панелі утиліти диска вибирає «Новинки», а після них – «Образ диску із теки». Далі користувач вказує файл, підготовлений для   шифрування, та натискає «Кнопку зображення», розміщену з правої сторони внизу вікна.
  3. Обирається кодування AES 128 bit. Після вибору та назви файлів, які щойно були створені, необхідно натиснути на надпис «Зчитування/запис», розміщений в меню з правої сторони. Далі користувач обирає 128-бітне кодування AES, яке відкривається в правому кутку меню, визначається з місцем зберігання та натискає кнопку «Знижка». 
  4. Користувач вводить та підтверджує придуманий шифр. У вікні з’являється запит на введення пароля, який вводиться та підтверджується в   полі, розміщеному нижче. Далі користувач знімає значок, розміщений в лівій частині від надпису «Запам’ятати  пароль в моїй зв’язці  ключів» та   підтверджує свої дії шляхом натискання кнопки «Так».

Після створення захищеного образу вінчестера, здійснюється перевірка його функціонування шляхом спроби отримання доступу до розміщених файлів. Після встановлення захисних властивостей, батьківська тека видаляється.

Тека macOS

Радимо прочитати: Кращі AR-ігри на iPhone.

Фішки та секрети використання macOS

На створення комп'ютерів Мас і спрощення їх функціоналу Стів Джобс витратив багато часу, але залишилися деякі нюанси, які багато користувачів не помічає. Досвідчені програмісти діляться своїми секретами, як можна використовувати macOS.

Фішка 1

Нові користувачі дивуються, що в macOS права кнопка миші не працює, а курсор переміщується повільно. Ці 2 параметри настроюються в «Системних налаштуваннях» – «Миші» – «Виборі та натисканні». Близько 2 пункту з написом «Імітація правої кнопки» натискається кнопка. Внизу розташовується швидкісний редуктор, який при правому повороті прискорить рух курсору по екрану.

Фішка 2

Як перенести панель Dock в обрану частину. Док розташований на робочому столі внизу і заважає користувачеві продуктивно працювати з комп'ютером, тому потребує переміщення, завдяки чому звільняється простір для вікон інших додатків. Дії виконуються згідно з алгоритмом:

  • увійти в «Системні налаштування»;
  • натиснути «Dock»;
  • увійти в «Розташування на екрані».

Зліва від останнього вікна встановлюється значок з вибором бажаного розміщення панелі.

Тека macOS

Фішка 3

Згортання вікон додатків на робочому столі в Dock. Іноді у користувачів в процесі роботи з програмами виникає необхідність їх згортання. Для виконання задуманих дій, потрібно в верхньому кутку зліва натиснути жовту клавішу і розгорнути. Згорнеться в праву сторону Док, де встановиться нова мініатюра. Можна згорнути програму іншим приймання: зайти в системні налаштування Dock, після чого поставити галочку перед «Прибирати вікно в Dock в значок програми».

Фішка 4

Працювати на Mac швидше при використанні Spotlight – пошукача macOS. Для цього користувачеві потрібно натиснути клавіші ⌘Cmd + Пропуск або Ctrl + Пробіл, після чого всі теки швидко знайдуться, відкриються необхідні програми, і можна буде працювати в Інтернеті. Spotlight широко застосовується як калькулятор або конвертер валют. Для цього користувачеві необхідно ввести в пошукову систему запит, на який він тут же відреагує.

Фішка 5

При втраті курсору користувач повинен переміщувати мишку справа наліво та одночасно дивитися на дисплей. Після таких дій значок автоматично збільшується. Якщо користувачеві ця функція не потрібна, її можна вимкнути.

Фішка 6

Чи є аналог функцій клавіш Ctrl + Alt + Delete на Mac? Кнопки, що добре поєднуються на Windows, не функціонують на macOS. Замість них можна використовувати набір клавіш ⌘Cmd + ⌥Option (Alt) + Esc, які дозволяють відкривати доступ до меню і виконувати примусове закриття додатків, що зависли.

Фішка 7

Непотрібні файли видаляються шляхом натискання гарячих клавіш – ⌘Cmd + Delete.

Тека macOS

Фішка 8

Знімок з екрана всієї області дисплея виконується за допомогою натискання клавіш ⌘Cmd + ⇧Shift + 3, а для знімка фрагмента потрібно натиснути ⌘Cmd + ⇧Shift + 4. Багато команд на Mac легко змінюються за бажанням користувача в рядку «Налаштування».

Фішка 9

Тінь на знімках прибирається шляхом відкриття Терміналу та введення команди. Після всіх заданих рядків потрібно натискати на Return (Enter). Команди:

  • defaults write com.apple.screencapture disable-shadow-bool true;
  • killall SystemUIServer.

Після виконаних дій, тіні не будуть більше з'являтися.

Фішка 10

Зміна траєкторії вікон програм, які перебувають на задньому плані, проводиться за допомогою переміщення клавіші ⌘Cmd і лівої кнопки миші.

Досвідчені програмісти створили безліч додатків, за допомогою яких вирішуються питання для macOS. Вдосконалені програми допомагають здійснювати шифрування, зняття шифру та збереження теки. Вся інформація захищається шляхом встановлення паролю на потрібні файли. Програмне забезпечення дає можливість кодувати будь-які дані теки на комп'ютері й гарантує їх надійний захист від злому сторонніми особами. Багато програмного забезпечення встановлюються платно, але користувачі можуть скористатися безплатною пробною версією й оцінити її властивості.

Ваша оцінка: